Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.06.2010, 18:33 (UTC)    
Mesaj konusu: 3G'de Diyarbakır Paris'le mi yarışıyor?

Son dönemin popüler internet bağlantısı 3G'yle ilgili bir operatör öyle bir iddia ortaya attı ki tüketiciler bu konuda fazlasıyla yorum yapacak. İşte o ilginç iddia...

Ülkemizde büyük bir reklam kampanyasıyla satışa sunulan 3G internet bağlantısı artısı ve eksisiyle mobil kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak birbirine yakın tarifeler yüzünden operatörler kullanıcıları uzun süre ellerinde tutamamaktan şikayetçi.
Bu durumu değiştirmek isteyen firmalar çareyi hız testlerinde arıyor. Hızlı internet vaadlerini belgelerle kanıtlamak isteyen cep telefonu operatörleri özel firmalara ülkenin dört bir yanında bağlantı testleri yaptırıyor. Turkcell bu konudaki son çalışmasından sonra ilginç bir iddiada bulundu.

Avrupa Türkiye'nin gerisinde mi kaldı?
Avrupalı operatörlerin 3G bağlantı hızlarını ölçen IRIS Telekom firmasını kiralayan Turkcell ülkemizde kapsamlı bir araştırma yaptırmaya başladı. Nisan ve Mayıs ayı içerisinde Paris, Berlin, Londra, İstanbul, Diyarbakır ve Trabzon'un alışveriş merkezi, turistlik bölge, havaalanı gibi bölgelerinde yapılan testler firma tarafından karşılaştırıldı.
IRIS Telekom yaptığı dosya indirme (download) ve yükleme (upload) araştırması sonucunda Türkiye'deki 3G bağlantının Avrupa'ya göre daha hızlı olduğunu raporladı. Turkcell bu raporlara göre Diyarbakır'ın Paris'ten bile daha hızlı 3G bağlantısına sahip olduğunu iddia ediyor. Firma basına dağıttı grafiklerle bu durumu örnekledi. Yine de bu durumu son kullanıcıya sormak bizce daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.
:: Bu rapordaki hız araştırmasına katılıyor musunuz? 3G konusundaki en büyük sıkıntınız nedir?

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/Milliyet.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1247833
Mesaj08.06.2010, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

:O
Mesaj08.06.2010, 08:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

henüz 3g'ye yeni geçmiş bir üülkenin yıllardır bu teknolıjıyı kullananların önünde olabileceğine pek ınanmıyorum açıkcası !
Mesaj08.06.2010, 09:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
henüz 3g'ye yeni geçmiş bir üülkenin yıllardır bu teknolıjıyı kullananların önünde olabileceğine pek ınanmıyorum açıkcası !

Tamamen katılıyorum.

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj08.06.2010, 09:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:

Avrupaya geleli kaç yıl olduku 5 yıl olmuştur...

Alıntı:
İlk ticari örnekleri Japonya'da üretilmiştir.2001 yılında görülen bu teknoloji, 2002'de Amerikada, 2003'ten itibaren Avrupa'da 3G kullanılmaya başlanmıştır. 3G hizmetleri Türkiye'de 2009 yılında kullanıma girmiştir.

Türkiye'de 3G'yi 81 ilde aynı anda başlatacak olan operatörler Turkcell ve Vodafone'dur.
Kod:
Mesaj08.06.2010, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

bendede turkcell vınn var Smile
Mesaj08.06.2010, 13:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

bscity yazmış:
seyirmax yazmış:

Tamamen katılıyorum.

Biraz da olsa gerçeklik payı olabileceği düşünmeme rağmen bende böyle düşünüyorum. Very Happy
Mesaj08.06.2010, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

TV'de reklamı bile çıktı.
Mesaj10.06.2010, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

kalitetoplist yazmış:
TV'de reklamı bile çıktı.
evet gördüm
Mesaj12.06.2010, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gazikilic.tr.gg Ne yazmış:
Turkcellinin Gucu Turkcelin 3G Gucu
Mesaj12.06.2010, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkiye herşeyde gerileşmiş olduğu için, bizim millette doğal olarak inanmıyo. ama inanın bence, çünkü önemli olan ilk yapmak değil en iyisini yapmaktır. ampuluda edison buldu ama floresanı edison bulmadı, bunuda o şekil düşünün işte.. Smile Wink
Mesaj12.06.2010, 12:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

diyarbakır zaten güneydoğunu parisi Very Happy ben diyarbakırlıyım
Mesaj14.06.2010, 11:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet Zaten Diyarbakır Güneydoğunun Parisi Arkadaşa Katılıyorum İstenirse Geleceğin Parisi Neden Olmasın...?

@tumhepsiburada
Reklam yapmak yasaktır mesajlarınıza dikkat ediniz..

En son osmanliotokiralama tarafından 14.06.2010 12:02:09 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj14.06.2010, 12:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Arkadaşlar bir basın danışmanının yorumuna göre elinde ki bilgiler kaçakcılık oranı ile aynıymış!..

Yani kaçak hat ve 3G telefonların bulunma oranıda en fazla Diyarbakır' da imiş!..

Bu etkili olabilir belki!..
Mesaj14.06.2010, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sadece diyarbakır değili Trabzon'da berlinden hızlı