Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.06.2010, 16:23 (UTC)    
Mesaj konusu: extraları nasıl yeni sayfa olarak açtırabiliriz ?

arkadaşlar ben siteme hazır css kodu ekledim ama extralar yani galeri, haber gibi extralar ayrı sayfa olarak açılmıyor. siteyle beraber yani sitenin içerisinde açılıyor. böyle olunca da css nin içerisine yani orta alana sığmıyor. ben bu extraları ayrı bi sayfa olarak, yani css den ayrı olarak bağımsız nasıl açtırabilirim. bilen varsa bi yardım etsin lütfen. şimdiden tşk.
Mesaj09.06.2010, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle bir şey olamaz.Ama sen adresine benzer bir adresle yeni site aç ve sitende css Ayarlarında Css kısmına

li.nav_element{display: none;} h1#title{display: none;} h2#title span {display: none;} div.header{display: none;} li.nav_element{list-style-type: none;} li.nav_element{display: none;}

kodunu yaz.Sonra extra ekle.
Mesaj09.06.2010, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkforumonline yazmış:
Böyle bir şey olamaz.Ama sen adresine benzer bir adresle yeni site aç ve sitende css Ayarlarında Css kısmına

li.nav_element{display: none;} h1#title{display: none;} h2#title span {display: none;} div.header{display: none;} li.nav_element{list-style-type: none;} li.nav_element{display: none;}

kodunu yaz.Sonra extra ekle.

yeni bi site açmadan yani bu css de başka bi siteden falan link vermeden kullandığım css den yapmak mümkün değil mi? yokmu bi kodu falan
Mesaj09.06.2010, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Her sayfaya ayrı ayrı tasarım yapman gerek.Buda çok zor olur.Yani yok böyle bişey.
Mesaj09.06.2010, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkforumonline yazmış:
Her sayfaya ayrı ayrı tasarım yapman gerek.Buda çok zor olur.Yani yok böyle bişey.

benim bundan önceki tasarım senin dediğin gibiydi, yani her sayfaya sayfa şablonlarını ekliyordum, ama böyle css kodu daha güzel. ama bunda da bu extralarıda css kodu ile göstermesi kötü oldu.
Mesaj09.06.2010, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

1-)
sayfa.htm olarak girme link leri www.siten.com/sayfa.htm oalrak gir. arkadaşım. bu yüzden takılmalar ola bilir.

2-) sayfama eklemek istiyorum diyorsan eklentilere gir editleyeceğin eklentiyi sec en üstteki kutucuğa hangi sayfa ismi olmasını istiyorsan o ismi yaz ok de..

Mesaj09.06.2010, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

html-cim yazmış:

1-)
sayfa.htm olarak girme link leri www.siten.com/sayfa.htm oalrak gir. arkadaşım. bu yüzden takılmalar ola bilir.

2-) sayfama eklemek istiyorum diyorsan eklentilere gir editleyeceğin eklentiyi sec en üstteki kutucuğa hangi sayfa ismi olmasını istiyorsan o ismi yaz ok de..

extralarda l,nk faan girmiyorum ki zaten, css tasarlarken eklenen site adreslerinimi kasdediyorsun ?
Mesaj09.06.2010, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir Sayfayı *htm olarak ekler gibi ekliyeceksin kardeşim. ne gibi bir problemin var anlamadım ki ?
Mesaj09.06.2010, 19:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

html-cim yazmış:
Bir Sayfayı *htm olarak ekler gibi ekliyeceksin kardeşim. ne gibi bir problemin var anlamadım ki ?

ya sorun bu extraların css tasarımından bağımsız daha geniş bi alanda açılmıyor olması. yani bu galerinin, haber kısmının falan bu css nin orta alanında kalması yani iki yan menünün ortasında kalması ve dolayısıyla ekranda dar özükmesi. hani bende bu extraların sitenin css kodundan bağımsız olarak yani boş bi sayfada açılarak extraların daha geniş gözükme imkanı varmı diye soruyorum,
Mesaj09.06.2010, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Senin Problemini yanlış anlamışım!

Özür dilerim.!
Mesaj09.06.2010, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

html-cim yazmış:
Ben Senin Problemini yanlış anlamışım!

Özür dilerim.!

yok estağfurullah ne özrü
Mesaj10.06.2010, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu: