Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.06.2010, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Hackerlar İntikam Aldı!

Hackerlar YouTube yasağına tepki verdi!

Türkiye'deki yasaklara büyük bir tepki geldi, hem de hackerlardan! İşte hacklenen resmi siteler...

Video paylaşım sitesi YouTube'a mahkeme kararıyla erişimi engelleyen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), onun bağlı olduğu Bilgi Teknolojileri İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı, "sansüre" tepki gösteren hackerların saldırısına uğradı.

Ulaştırma Bakanlığı'nın da aralarında bulunduğu üç kurumun internet sitesine dün hackerların saldırısı nedeniyle erişim sıkıntısı yaşandı. 01.00 ile 11.00 saatleri arasında yaşanan saldırıyla ilgili bazı internet sitelerine açıklama gönderen hackerlar, "Bu sitelere erişim, YouTube'a yönelik olarak yürüttükleri 5651 sayılı yasa kapsamındaki hukuksuz çalışmalar sebebi ile engellenmiştir" dediler.

Hackerlar, açıklamalarında "Bu saatler arasında erişime engellenmesinin sebebi iyi niyetimizin bir göstergesidir, amacımız kurumların çalışmasını engellemek değil aşağıda anlatmış olduğumuz konulara kamuoyunun ve kamunun dikkatini çekmektir" dedi.

İşte Diğer Hackler ve Açıklamalar!

Tübitak'ın da internet sayfasına erişimi engelleyen hackerlar, bunun sebebini ise şöyle açıkladılar:

"Kendi güvenliğini sağlayaman kamunun kini sağlayamayaz Tübitak'ın sitesi ise kurum içerisinde yer alan, kamu güvenliğini hedef alan BOME (Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi) yapısının fonksiyonsuzluğunu ve vizyonsuzluğunu gözler önüne sermek için engellenmiştir. Kamu Bilgi Güvenliği daha kendi güvenliğini sağlayamayan bu tarz kurumların tekeline bırakılmamalıdır."

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, saldırıyı doğrulayarak, "Yarım saat süreyle erişim engellendi. Ancak daha sonra gerekli tedbirler alınarak durum normale döndü" bilgisini verdi. Hacker saldırısına uğrayan diğer kurumların yetkilileri ise sık sık bu tür saldırı teşebbüslerinin yaşandığını belirterek, sorunun giderildiğini belirttiler.

Kaynak: Chip
Mesaj21.06.2010, 01:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kim Bu Hackerler Hocam ?
Mesaj21.06.2010, 07:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Tesekkurler...
Mesaj21.06.2010, 08:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

yusufck18 yazmış:
Kim Bu Hackerler Hocam ?
aynen kim bunlar ?
Mesaj21.06.2010, 09:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar bende meraklanmıştım bu haberi paylaşınca,fakat ne kadar aradıysamda hiçbir sitede yazmıyor grubun ismi.Başka sitelerden edindiğim bilgiye göre bu grup "Yurt Dışından bir Grup."

Kaynak ise : Dr. Özgür Uçkan (Bilgi Üni. Öğ. Üy.): Saldırıların botnetlerle düzenlendiğini tahmin ediyoruz.
Grubun Türkiye'de çıkacağını zannetmiyorum. Eğer yurt dışında yaşıyorlarsa bulunabileceklerini tahmin etmiyorum.

Hala arıyorum hangi grup olduğunu.Bulabilirsem ve emin olursam paylaşırım sizinle. Wink

En son benimsitem1993 tarafından 21.06.2010 09:25:36 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj21.06.2010, 09:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

İtiraf Ediyorum Ben Yaptım!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Mesaj21.06.2010, 09:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu haberi Chip Online'de okumuştım..
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.. Wink
Mesaj21.06.2010, 09:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim. Rolling Eyes
Mesaj21.06.2010, 10:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle hacker'lar insanın emeğini çalıyorlar ya yazık ya...
Mesaj21.06.2010, 10:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskidendi-78 yazmış:
Böyle hacker'lar insanın emeğini çalıyorlar ya yazık ya...

Yazdığınız yorumu anlayamadım..
Youtube tepkisi bu Razz
Mesaj21.06.2010, 10:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Demek İstediğim,bazı Hackerler varki İnsanın Yaptıkları emeğinide çalıyor diyorum bu konu için demiyoruım Hackerler için diyordum

Hacker kullanıcı adlı biriside bana Küfür etmişti,dediki
ben böyle kaç kişinin bilgisayarını çökerttim seninkinide çökertirim Smile

Hakan beye yolladım Site silindi Mr. Green
Mesaj21.06.2010, 10:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskidendi-78 yazmış:
Demek İstediğim,bazı Hackerler varki İnsanın Yaptıkları emeğinide çalıyor diyorum bu konu için demiyoruım Hackerler için diyordum

o bikere hacker değil 10-14 yaş arası bir çocuktur. çünkü ben çok uğraşıyorum böleleriyle, hatta senin bilgisayarını ele geçircem çökerticem diyip, internetten trojenli programlar indirip kendi bilgisayarına zarar veren küçük hackercikler çok var. Smile bunu yapanlar gerçekten usta hackerler ve youtube yi savunuyorlar. tabi bildiklerini kötüye kullananlarda var. Wink
Mesaj21.06.2010, 14:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyunfarz yazmış:
eskidendi-78 yazmış:

o bikere hacker değil 10-14 yaş arası bir çocuktur. çünkü ben çok uğraşıyorum böleleriyle, hatta senin bilgisayarını ele geçircem çökerticem diyip, internetten trojenli programlar indirip kendi bilgisayarına zarar veren küçük hackercikler çok var. Smile bunu yapanlar gerçekten usta hackerler ve youtube yi savunuyorlar. tabi bildiklerini kötüye kullananlarda varrrk. Wink

Tabi bu yorum herkes için geçerli değildir inşallah Smile
Ben 1996'lıyım da.....
Mesaj21.06.2010, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar başlığı lütfen sohbet ortamına çevirmeyin. Wink
Mesaj25.06.2010, 07:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beyler youtube yasaklanması bişeyi değiştimiyor. Herkes yine giriyor DNS ayarlarını değiştirerek. Tabii çok az da bazıları dns ayarlarını değiştirmeyi bilmiyor.