Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.06.2010, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Site isimlerimizin anlamları

Site isimlerimizin anlamlarını, nereden geldiklerini yazalım arkadaşlar..
Bir çok site ismi var yabancı.
Bir çok site ismi var Türkçe ama nereden aklınıza gelipte açtığınızı bilmiyoruz.

Burada açıklığa kavuşturalım..

Net-tr: Eskiden bilenler bilirler. Film-tr sitem var idi.. Film yasaklanınca bende genel bir site açmaya karar verdim ve -Tr'yi silmedim. Net-tr oldu.. İyki de almışım diye düşünüyorum bu ismi. Smile
Mesaj23.06.2010, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgiliwebnet : Abimin bilgiliweb diye sitesi vardi bende tr.gg olarak bilgiliweb dolu olunca sonuna net ekleyerek yani bilgiliwebnet diye açmıştım .. Razz
Mesaj23.06.2010, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Bu Sitemin İsmini Yabancı Bir Filimde Komutanın İsmi Olarak Gördüm Ama İsim Değişikti Benimde Hoşuma Gitti O İsim Ve Biraz Değiştirerek Kilruge Yaptım.. Mr. Green
Mesaj23.06.2010, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim "simer" adını kendim uydurdum.. Yani bi anlamı yok.. simer.tr.gg kuracaktım zaten ama olmayınca sonuna "web" ekledim.. Smile
Mesaj23.06.2010, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Adım:İbrahim GÜN
hızlı yazarken i harfini unutmuşum.. Razz
Mesaj23.06.2010, 16:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

magic-net: ahengi hoşuma gitti başta bu yüzden galiba.
Mesaj23.06.2010, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu: DündenBugün

DündenBugün...
Aslında baska ve birçok isim gelmişti aklıma.Aancak bazıları kullanıyordu veya bana uymadı.Ve DUNDENBUGUN.TR.G diye karar verdim.Öncelikle site ismiyle birlikte birde slogan yaratmam gerekiyordu.Ve şöyle bir slogan buldum kendim.
-Dünkü çocukluğumuzdan,bugün kü geleceğimize= DündenBugün ismide bu ahenk içinde ytakip edilip aklıma yer aldı....

Saygılarımla

www.dundenbugun.tr.gg - Dünkü çocukluğumuzdan bugünkü geleceğimize...
Mesaj23.06.2010, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnformess fransızca'da bilgili anlamına gelmektedir. Asıl doğru yazılışı "İnformês" 'tir. Benim esinlenmem sonucu "İnformess" ortaya çıkmıştır.

Eski sitem: Bilgiliyiznet

Mesaj23.06.2010, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çoktan Buralarda Yoktum..
Neyse Konuya Dönelim,
"Japon-Cocuk" Razz Gözlerim Biraz Küçük Olduğundan Dolayı Olsa Gerek Rolling Eyes

En son japon-cocuk tarafından 23.06.2010 16:59:12 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj23.06.2010, 16:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk Başlarda Çok Kısıtlı İçeriğe Sahip Bir Site Olarak Düşünmüştüm Fakat Sonra Büyüdükçe Büyüdü Site..

İsmim:Kaan,, ''S'' Harfi İse Sevdiğim Bir İnsanın Baş Harfi.. Dolayısıyla ''Skmedia'' da Buradan Geliyor..

Sevgi ve Saygılarımla..

Kaan,,
Mesaj23.06.2010, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim Adım Kamer Ve Çoğu Kişi İsminin Sonuna Herseyy Takısı Getiriyodu Bende Öyle Yapıyım Dedim kamerleherseyy.tr.gg Oldu Very Happy
Mesaj24.06.2010, 10:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Afilliyalnızlık doğrusu ama ben bir harf yanlış yazdım Very Happy her neyse sitem yalnızlığı ele almıştı konularında ve bu biraz cafcaflı gösterişli görkemli havalı bir yalnızlıktı o dönemde emre aydının şarkısıda malum çok popülerdi... Bu kez pek bi afilliyalnızlık...
Mesaj24.06.2010, 10:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

wikipedia gibi bir site kurcaktım bütün domainleri almışlar

ansiklopedi
e-ansiklopedi
sanalansiklopedi

benimde aklıma sanalika geldi ansiklopedi nin arkasına ka eki getirdim oldu

bayada güzel oldu Very Happy
Mesaj24.06.2010, 10:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gayet ilginç sonuçlar çıkıyor..
Başka yazan yok mu?
Mesaj24.06.2010, 19:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

kcknet=> Benim Soyadım KOÇAK olduğu için bende ünlü harfleri çıkarıp sonuna net ekledim kcknet oldu... Wink

http://kcknet.tr.gg/TopList.htm

®KcKnEt
Önceki mesajları göster: