Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.06.2010, 09:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Son Dakika '' SBS KALDIRILDI ''

SBS kalkıyor

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, SBS'nin kaldırılacağını açıkladı.
Güncelleme:28 Haziran 2010 10:55
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ortaöğretime geçiş sistemi ve Seviye Belirleme Sınavı'yla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi. Çubukçu, SBS’de 6. ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırılacağını ve sadece 8. sınıflarda yapılacağını açıkladı.

Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar doğrultusunda SBS'nin genel olarak olumlu yönleri olmakla beraber olumsuz etkilerinin bulunduğunun da tespit edildiğini kaydeden Çubukçu, şunları söyledi:

''Seviye Belirleme Sınavını 6 ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırıyoruz. Sarmal bir yapı içeren müfredat doğrultusunda SBS sadece 8. sınıfta gerçekleştirilecek, bundan sonra ve 8. sınıf konularından sorumlu olacaklar. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 6. sınıfa başlayan öğrencilerimiz sınava girmeyecekler. Bu öğrenciler 2011-2012 yılında da 7. sınıf öğrencisi olarak sınava girmeyecekler.

Fakat bu yıl Seviye Belirleme Sınavı'nda 6. sınıfta olup eski sisteme uygun olarak sınava giren öğrencilerimiz 7 ve 8. sınıflarda da sınava girecekler. Bu yıl 7. sınıfta olup SBS'ye katılan öğrencilerimiz eski sisteme uygun olarak 8. sınıfta da sınava girip bu şekilde ortaöğretim kurumlarına yerleşecekler.''

Bakan Çubukçu, orta öğretimde gerçekleştirilecek yeniden yapılanma ile gelecek yıllar içerisinde genel liselerin tamamımının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürüleceğini, okullar arası niteliksel farklılıkların bu şekilde ortadan kaldırılacağını, okul çeşitliliğinin de en aza indirileceğini bildirdi.

KAYNAK : http://haber.mynet.com/detay/guncel/sbs-kalkiyor/519016
Mesaj28.06.2010, 12:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Milli Eğitimde Ne Yapacağını Şaşırıyor Artık Bir Şey Yapında Bizde Rahat Edelim Sizde..
Mesaj28.06.2010, 12:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

6.sınıflara geçenlere hayırlı olsun.. Razz Wink
Mesaj28.06.2010, 12:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
6.sınıflara geçenlere hayırlı olsun.. Razz Wink

keşke 8 e deilde 6 ya gecseydim
Mesaj28.06.2010, 12:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

la 1 sene sınıfta kalsaydım keşke
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj28.06.2010, 16:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Milli eğitim sürekli ha sistem değiştir ha sistem bi onu kaldır bi onu kaldır. Bi adam 5.sınıfta sbs için hazırlık yapar o yandan baska bisi yok onun müfredatina göre iğice batırdılar

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj28.06.2010, 17:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

bıktık artık umarım bu son olur
Mesaj29.06.2010, 08:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

eğitim sistemi çok kötü.
Mesaj29.06.2010, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

wpturkey yazmış:
eğitim sistemi çok kötü.

kötü olmasını geçtik hersene değişiyo
Mesaj29.06.2010, 08:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana çok kötü oldu.
7.Sınıfa geçtim ama olanlara bak ne şanssızım x/
Mesaj29.06.2010, 11:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğitim sisteminin değişmesi doğal.Çünkü kim ne derse desin geri kalmış bir milletiz..Bizden ileride olan ülkelere yetişmek içinde böyle değişimler gerekmekte...Ayrıca bu öğrencileride anlamış değilim SBS kaldırılsın diğe onca kıyamet koptu şimdide neden kalktı diyorlar ne isediklerini bilmiyorlar en iyisi hiç dinlemeyeceksin bu öğrenci milletini...
Mesaj29.06.2010, 12:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

eurovisionnet yazmış:
Eğitim sisteminin değişmesi doğal.Çünkü kim ne derse desin geri kalmış bir milletiz..Bizden ileride olan ülkelere yetişmek içinde böyle değişimler gerekmekte...Ayrıca bu öğrencileride anlamış değilim SBS kaldırılsın diğe onca kıyamet koptu şimdide neden kalktı diyorlar ne isediklerini bilmiyorlar en iyisi hiç dinlemeyeceksin bu öğrenci milletini...

öğrencilerin tümü sbs kalksın demiyordu mesela ben kalksın demiyordum
Mesaj29.06.2010, 12:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

onu bunu bilmem ama şimdi öss ye çalıştım ya ben üniversiteye girer girmez öss de kalkar böyle bir şansım var
Mesaj30.06.2010, 07:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

konu güncel Razz
Mesaj30.06.2010, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Nimet Çubukcunun Bana Kastımı Var Ne ?