Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.06.2010, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Site ici Arama Ekstrasi

Merhaba arkadaslar,
ekstralarda site ici arama eklentisi oldugunda siteler daha iyi yönetilebilecektir.Ekstrada arama eklentisini sitenin neresine eklemek istedigimizi kendimizin secmesi de iyi bir ayrinti olacaktir.Bunu kod ile css de istedigimiz yere ekleyerekte yapabiliriz.Sizinde bir bilginiz varsa veya bir düsünceniz varsa paylasmanizi isterim.Ayrica eger buna gerek yoksa nasil site ici arama yapacagimizi anlatirsaniz cok makbule gececektir.Google'dan arama motoru yapiliyor onu biliyorum.O ancak cok sürüyor ve bazen hata veriyor.

Düsünceleriniz ve fikirlerinizi bekliyorum...
Selametle... Wink
Mesaj29.06.2010, 12:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunu gugıl amca dada yapabılırsın
Mesaj29.06.2010, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biliyorum kardes onu da yazdim yazimda zaten.Ancak bunu siteler icin bir ekstra olarak yaparsak, ileride bu ekstra daha da gelistirilebilir ve daha iyi yönlere itebilir sitelerimizi. Wink
Mesaj29.06.2010, 13:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

vikiturk yazmış:
Biliyorum kardes onu da yazdim yazimda zaten.Ancak bunu siteler icin bir ekstra olarak yaparsak, ileride bu ekstra daha da gelistirilebilir ve daha iyi yönlere itebilir sitelerimizi. Wink

bence mantıksız çünkü çoğumuz css kullanıyoruz
Mesaj29.06.2010, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba;
Önerinize Saygı Gösteriyorum Fakat Öyle Birşey Olacağını Sanmıyorum..
Mesaj29.06.2010, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Bu sistem tutmaz bence iye diye sorarsan!.. Wink

İşin arka taraflarını bilen birisi olarak, bunu yapmak tüm mysql tabanının tek tek tr.gg sitelerinin hepsinin tüm içeriğinin, tüm kelimelerinin bir fonksyona atılması demektir!.. Wink

Bunu hazır bir program geliştirerek yapsanız bile, tüm WebMe Şirketi web sitelerine yapmanı gerekir!.. (Page.tl, es.tl uzantlarına falan)

Türkiye' de 3 Milyonu aşkın kullanıcısı bulunan bu hizmetin veri tabanının kullanılması için sistemi devre dışı bırakmak gerekirki bir ara devre dışı bırakıldı sistem Türkiye için!.. Wink

Buda tahminimce her kullanıcı 10 MB yer harcasa, fonsyon tanımlama bilgisayarı çift çekirdekli bir oto sistem olsa ve hiç kapanmasa ve WebMe şirketine hiçbir saldırı yapılmazsa yaklaşık 1 hafta sürer!.. Wink

Tabi ki sistem bunu yapana kadar, önceleri bunu arama motorları yapmış!.. Smile

Diyeceğim şu yani kimse bunun yazılımıyla değil de, işinin zorluğuyla uğraşmak istemez!.. Wink
Mesaj29.06.2010, 14:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Merhaba;
Önerinize Saygı Gösteriyorum Fakat Öyle Birşey Olacağını Sanmıyorum..
haklsn

Önceki mesajları göster: