Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.07.2010, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu: .com a geçmek hakkında

Slm arkadaşlar ben sitemi .com domainli yapmak istiyom acaba nasıl yapmalıyım. Yardımcı olusanız sevinirim.
Mesaj23.07.2010, 12:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bi Domain Firmasından satın alacaksınız..

Lütfen Sitemi Değerlendirin: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=159957
Mesaj23.07.2010, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş tmm alacamda bu sitemin nasıl .com yapacam
Mesaj23.07.2010, 13:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

demek istedigin herhalde cankutsi.tr.gg bu sitenin uzantısını cankutsi.com a dönüstürmek bunu yapamazsınız .
Mesaj23.07.2010, 13:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

onuryorulmazz yazmış:
demek istedigin herhalde cankutsi.tr.gg bu sitenin uzantısını cankutsi.com a dönüstürmek bunu yapamazsınız .

Hayır, yanlış anlamışsınız.
Demek istediği herhangi bir firmadan aldığı .com adresi tr.gg sitene nasıl koyacağı..
Yani .com adı girilince tr.gg sitesinin açılmasını istiyor.

Bunun için;
.com alan adınızın yönetim panelinde alan adını yönlendirme ayarları olması gerekiyor. O ayarlardan .com site adresinizi tr.gg sitenize yönlendirerek yapabilirsiniz.

İyi forumlar.

Mesaj23.07.2010, 13:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

@cankutsi konumuz bu değil ama sitenizdeki Bedava-Sitem in koymuş olduğu reklamları kaldırmışsınız.
Eğer reklamları geri koymazsanız siteniz silinebilir. Wink

Mesaj23.07.2010, 13:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş o rekalm çalışıyor. kaldırmadım.

bana domain alırken ücretsiz yönlendirme olmasını sölediler. ancak o zaman yapabileceğimi sölediler ama hala anlayamadım nasıl olacak.
Mesaj23.07.2010, 13:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

cankutsi yazmış:
kardeş o rekalm çalışıyor. kaldırmadım.

bana domain alırken ücretsiz yönlendirme olmasını sölediler. ancak o zaman yapabileceğimi sölediler ama hala anlayamadım nasıl olacak.

Size doğru söylemişler.
.com adınızı alıp aktif ettikten sonra cpanele yani alan adının ayarlarının olduğu yere giriş yapacaksınız (alan adını aldığınız siteden)..
Ardından oradaki ayarlarda zaten alan adı yönlendirme gibi bir şey görürsünüz oradan yapabilirsiniz.

Mesaj23.07.2010, 14:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş o zaman aldığımız takdirde cankukutsi.tr.gg ,cankutsi.com a tamamen dönüşür mü??_
Mesaj23.07.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

cankutsi yazmış:
kardeş o zaman aldığımız takdirde cankukutsi.tr.gg ,cankutsi.com a tamamen dönüşür mü??_

Alan adını alıp gerekli ayarları yaptıktan sonra cankutsi.com diye girilince cankutsi.tr.gg sitesi açılır.
Ama cankutsi.tr.gg diye girilince de açılır..
Hem .com hem de tr.gg şeklinde olur..
Yani hem .com olarak hem de tr.gg olarak sitenize girilebilinecek.. Wink

Mesaj23.07.2010, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş o zman nasıl bir domain alacam alırken ben ne diyecem. alıncada yapacağım ayarları anlatırmısın?
Mesaj23.07.2010, 14:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

cankutsi yazmış:
kardeş o zman nasıl bir domain alacam alırken ben ne diyecem. alıncada yapacağım ayarları anlatırmısın?

Öncelikle google ve benzeri gibi yerlerden bu konuda araştırma yapıp iyice bilgilenmeniz gerekiyor.
Daha sonra kaliteli bir firma sitesinden alan adınızın kaydını yapın.
Kaydı yapınca size alan adı ücretini yatırmanız için "banka havalesi,kredi kartı" gibi seçenekler sunacak..
Örnek olarak "Banka Havalesi"ni kullanarak yatıracaksanız,
size verilen banka hesap numarasına gerekli bankadan parayı yatırıp daha sonra firmanın parayı yatırdıktan sonra onlara bildirmeniz için size verdiği link adresine girip parayı yatırdığınızı bildireceksiniz.
İletiniz firmaya ulaştığında kontrol edilir, parayı yatırmışsanız siteniz aktif edilir ve bu da mail adresinizden vs. size bildirilir.
Siteniz aktif edilince az önce söylediğim gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.
İyi forumlar.

Mesaj23.07.2010, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

TR.GG hizmeti sitenizin "com" uzantılı olmasına izin vermemektedir. Siteniz hep tr.gg olarak kalacaktır. Ancak alan adını(domain) tr.gg sitenize yönlendirebilir ya da bazı firmaların sağladığı iframe yöntemi ile içine yerleştirebilirsiniz. "com" adıyla giriş yapabilirsiniz ama siteniz hala "tr.gg" şeklinde çalışır.
Mesaj23.07.2010, 17:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

aynen
Mesaj23.07.2010, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

mrgrafika yazmış:
aynen

Lütfen gereksiz mesaj yazmayınız! Wink