Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.07.2010, 13:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Bağış Kampanyası...

Merhaba arkadaşlar,

aklıma güzel olabileceğini düşündüğüm bi proje geldi.

Eğer imkanınız varsa neden UNİCEF'e yardım etmiyoruz?

Bu konuyu açmama ilham olan konu : http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=158087

WEBME şirketi yerine UNİCEF Dünya Çocuk Vakfı gibi bir yere bağış yapmak daha akıllıca değilmi?

görüşlerinizi bekliyorum.

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj23.07.2010, 14:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel düşünce, katılıyorum..
Mesaj23.07.2010, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:

flood için özür dilerim

Ve ayrıca eklemek isterim;
Eğer bağış yapacak imkanım olsaydı webme yerine unicef e yapardım. Razz

Mesaj23.07.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:
simerweb yazmış:

flood için özür dilerim

Ve ayrıca eklemek isterim;
Eğer bağış yapacak imkanım olsaydı webme yerine unicef e yapardım. Razz

teşekkürler.

haklsın.webme bize bağış yapmalı gerçi Very Happy

Mesaj23.07.2010, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel düşünmüşsün..En azından insanlığa bir yararı olur.
Mesaj23.07.2010, 18:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

gazetecafe yazmış:
Güzel düşünmüşsün..En azından insanlığa bir yararı olur.

aynen Wink

Mesaj23.07.2010, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

UNICEF tam olarak yardım platformu olacağanı inanmamaya başladım bazı haberlerden sonra..
Mesaj23.07.2010, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çabanız taktir edilesi bir şey.Sadece birkaç düşüncemi dile getirmek istiyorum.
Bu sosyal yardımlaşmaları üç şekilde yorumluyorum.
1. İş realiteye dökülünce çok azı kazmayı eline alır,
2. Kazmayı eline alanlardan önce, bu işi düşünenin ve yalnızca düşünmekle kalmayıp icraate geçiren kimselerin daha büyük işler başaracağı muhtemel olması ,
Bu ikisini şöyle açıyorum(YORUM SİZİN);
Bilmek bir ilmektir; İlim kazak örmektir. Sen şişleri eline almazsan o sadece tüketmektir. (M. İskender)

3. ise; Bir yılı pilanlıyorsanız pirinç yetiştirin, Yirmi yılı planlıyorsanız ağaç yetiştirin, Yüzyılları planlıyorsanız insan yetiştirin. (Çin Atasözü)

Bunun yorumu da, bazı yardım kuruluşlarının sadece 1 yıllık pirinç yetiştirmekten öte geçemediği yada süsleyerek örtme,rant ,politik, askeri-silah sanayi,ekonomik çıkarlardan dolayı insanların gözünü boyama veya kendi vicdanlarını rahatlatma olduğu pek görünmez nedense!
Zaten bazı durumları(doğal afet-hoş tartışılır ama) gözardı edersek,önce vurup sonra yara saran sözde aktivistlik diyebiliriz vs. vs.
Mesaj23.07.2010, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Küçük bir şey daha...Coca Colanın bir reklamı var Hayata Artı vakfının reklamı.Bir kız gölü kurtarıyor...Kızın şu cümlesi bir yerden başlamaya değer fikrini veriyor.'Kendimi bir kıvılcım yakmış gibi hisstettim...'

Ayrıca, illa bir kurum veya kuruluş altında aktivistlik yapılamayacak diye bir şey yok.Hatta böylesi daha iyi şeyler doğurur(tamamen birlik gibi).Bulunduğunuz okul, şehire göre vs. kıvılcımı herkez yakabilir...Ama bu kıvılcım , göbeğini kaşıyan memurlara, amirlere, şeflere yılmadan ilerlemekten geçiyor.Kazmayı eline alma olayı.Karşımıza doğru insan mutlaka çıkacaktır ve kıvılcım yakılabilecektir.

Bir de üniversite rektör yardımcımızın anlattığı bir hikaye...
Hayvanat bahçesindeki maymun kafeslerden uzatılan yemişleri bütün bütün yutuyormuş.Bir kez büyük bir yemiş vermişler.Yine bütünce yutmuş bu meyveyi...Bunu dışkılaması ise malum... Bu hikayeyi yüksekokulumuzda bir projemizi kendisine söylediğimizde anlatmıştı.Yediğimiz-yapabileceğimiz kadarına girişmemizi anlatmak istemişti.Okulda hiçbir klüp ,kol olmadığı halde 4 hafta sonra küçük de olsa çorak arazilerin ıslahından(Orman İşletme Müdürlüğü Rehabilitasyon sahasında) sonra dikime hazır alanda ağaçlandırma çalışmasını gerçekleştirmiştik.Umarım bu sene daha büyük çaplı organizasyon yapabiliriz.

Bu başlığı görünce yeniden heyecanlandım.Teşekkür ederim
Mesaj23.07.2010, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

@turkmayasi : Öncelikle değerli bilgi ve deneyimlerin için sana gönülden çok çok çok teşekkür ediyorum...

dediklerinin %1500 arkasındayım,cümlelerinin noktasından virgülüne kadar haklısın.

iş ciddiye binince kazmayı elinde gösterip vurmayacak olanlar var...

eğer bu iş'e kim ne katabileceğini söylemeyecekse hiç girişmeyelim.

UNİCEF'i boşverin...

Doğuda ki kardeşlerimize bi hikaye kitabı gönderemezmisiniz?

Türk Mayası buradan ilk kıvılcımı yakmak adına ben başlatıyorum.

Bana gelecek olan kitaplar'ın kargo ücretini ben ödeyeceğim.Buradan Doğuya destek veren birimlerle iletişime geçip hepimizin adına kitapları veya eşyaları onlara ben elden vereceğim...Gerekirse T.B.M.M'ye çıkarak yardım isteyeceğim...

Bi kıvılcımda siz yakın.

Mesaj23.07.2010, 21:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Katılıyorum...

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj23.07.2010, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu naçizane fikiriyatlarınız benim kalbimi çok duygulandırdı.
Öncelikle bu konuyu açan, bu konuyu okuyan, bu konuya cevap veren, bu konuyu okumayan, bu konuya konu demeyen, konunun açılması için destek veren B-s ekibine, konuyu barındıran hosting şirketine, hosting şirketindeki kasanın işlemcisine, kasanın ekran kartına, kasanın bekçisine teşekkürlerimi bizzat sunuyorum. Ayrıca Gönder butonunu da çok başarılı buluyorum.

Konudaki yazıları görünce içimden bunlar geçti.
....

Neyse doğuya kitap kampanyasına ufak da olsa yardımda bulunabilirim Smile
Kitapları gönderecek okulu seçeriz, gerekirse kitapyurdu.com vb. sitelerle irtibata geçeriz, sitelerimize reklam alıp para toplayabiliriz vs. vs. vs.
Mesaj24.07.2010, 06:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

UNICEF zahmet ister..
Byqrapix doğudaki arkadaşlara yardım edebiliriz.Bu fikrini destekliyorum.
İyi düşünmüşsün bu daha mantıkLı..
Wink
Mesaj24.07.2010, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Tamam yardım edilebilir fakat problem şurada, bu hizmeti ilk kulladığımız zamanalar tek düşüncemiz bedava olmasıydı!.. Wink

Yani internete güvenmediğimiz veya başka bir sebepten dolayı bedava bir hizmeti seçtik, çoğumuz sonradan (bende dahil) ücretli sitede alıp ortak yayın yapmaya başladık, ama şu anda site platformunda ki genel insanlar olarak böyle bir organizasyonu karşılacak kadar uygun bir yapı göremiyorum!.. Cool
Mesaj24.07.2010, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:
Katılıyorum...

Bende Wink
Önceki mesajları göster: