Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.07.2010, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Forumu Nasıl Canlandırabiliriz? [Fikirler Toplayalım]

Merhaba Arkadaslar,
Aslinda bir önceki baslikta da amacim Forumun canlanmasiydi ancak olmadi.Onun icin öncelikle o basligin kapatilmasini ve herkezin bir fikrinin olmasinki istedim.Ancak ordada bunu istiyordum ancak kimse beni anlayamadi insallah burada daha aciklayici olurum.

Arrow http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=158087

Simdi arkadaslar,
Herkez forum icin bir fikir üretsin ve forumun canlanmasi icin elimizen ne gerekirse yaparim.
Zaten ben sahsen Maddi ve Manevi bu forum icin elimden geleni yapmak istiyorum ancak forum cok sakin ben forumun eskisinde dahada canli olmasini istiyorum.
Buyrun, herkez fikirlerini yazsin Lütfen Arrow Arrow Arrow
Mesaj24.07.2010, 11:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eski üstadlardan adresini cep telefonunu msn si facebook hesabını bilenler onları buraya çağırabilirler.. Wink
Mesaj24.07.2010, 12:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Eski üstadlardan adresini cep telefonunu msn si facebook hesabını bilenler onları buraya çağırabilirler.. Wink

Bu mümkün ama bunu herkez bilmiyor ben sahsen bs kuruldugunda uzmanlik yapanlar var onlari taniyorum.Gelebilirler belki. Wink
Mesaj24.07.2010, 13:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar eskiden herşey güzeldi tamam kabul edebilirim.
Ama şu an ki durum farklı.Eskilerin gelmesiyle bir şey düzelmez.
Eskilerin gitmesine neden olan sorunlar tanımlanır ve çözümlenirse bu iş daha kolay olur.
Yani aramakla çağırmakla olacak iş gibi gözükmüyor.Sorunların teşhis edilip çözüme kavuşturulması lazım.
Ayrıca ben bedava-sitem yönetimde veya teknik destek ekibindekilerin sorunların çözülmesi için gerekenleri yaptıkları konusunda bizleri ikna ettikleri görüşünde değilim ve bazı moderatör arkdaşlarında yazılarından bunu anlamak mümkün.
Forumun canlanması için tek gereken GÜNCEL tutulması lazım.
Bazı moderatör arkadaşlar ne kadar katkıda bulunsada 2-3 moderatörle olacak iş değil gibime geliyor.Geçmişte güzel iş yapmış moderatörlerin kimin hayrına görevlerinden alınmadığını anlamış değilim.Geçmişleri parlak ve güzel olsalarda şu an ki durumda işlevsiz moderatör görüntüsü çizen ve forumda bulunmayan moderatörlerin görevinden alınması gerekir.

Reklamlar ile soğutulan kullanıcılar çeşitli aktiviteler ile foruma ısındırılmalı.
Forumda ki gereksiz,küfür içerikli v.s insanı soğutan başlıklar kilitlenmek yerine silinmeli.Çünkü kilitlenen başlıklarında görüntülendiği unutulmamalı.

Kullanıcıların moderatörler dışında uyarı alması o kişilerin cevap vermesi ile birlikte tartışma ortamı oluşmakta ve kullanıcıları forumdan uzaklaştırmakta.Bu sebebten dolayı bırakalımda moderatörler işlerini yapsınlar bizlerde bize düşeni yani paylaşımı yapalım.

Siteleri uzun süredir açık olsada foruma yeni katılan arkadaşlar olabilir.Ve her insan gibi hata yapabilirler..Bu kişilerin zamanla foruma alışılacağı unutulmamalı ve bu kişilerin foruma ısındırılması sağlanmalı kişilere sert çıkışlarda bulunmamalı gereken durumlarda moderatörlerin müdahale edeceğini unutmamalıyız.
Ayrıca bu kişilere forum kurallarını öğrenmelerinde yardımcı olabiliriz.

Daha fazla paylaşım güncel konuların ele alınması gerekir.Ve paylaşım yapan kişilerin eski,yeni,tanıyorum,tanımıyorum v.s niteliklerine bakmadan paylaşımlarına cevap yazılmalı.

Bazı kullanıcılar forumun her bölgesinde olmasa da site değerlendirme alanında kendilerini gösteriyorlar.Bu kişilerin sitelerini yine değerlendirmeli forumun diğer başlıklarındada etkinlik göstermelerini sağlamalıyız.

Tabi bu tek taraflı yapılacak bir iş değil.Bedava sitem'in şuana kadar forumu canladırmak kullanıcılarını memnun etmek için yaptığı çalışmaları görmek mümkün değil.
Bununla birlikte forumu beğenmiyorsan kalmazsın anlayışı gibi anlayışların yanlış olduğu ve bu cümleyi kuran arkadaşların dikkatli olmaları gerektiklerini unutmamalıyız.

Bizim elimizden bir şey gelmiyor sorun Almanya'dan kaynaklı demek otoritenin düşündürücü olduğu anlamına gelir..Kullanıcılara daha tatminkar cevaplar vermek gereklidir.
Mesaj24.07.2010, 14:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

@gazetecafe

Ilgiliz icin öncelikle Tesekkür ediyorum.

Dogru tesbitler var sözlerinizde ancak eskilerin geri gelmesi bence yapilacak basta en önemli seydir.

Forumdan sorunlarla ayrilan bircok üye bulunmakta ve bu üyelerin bircogu sebepsiz yere dislandilar.

Artik bu dislayici ve nefsi düsünceleri birakarak, herkezi kardes sayip birseyler yapmamiz gerekiyor.

Bu forumda bircok seye ben sahsen sahit olmusumdur.

Cok sahtekarliklar oldu ancak cokta fedakarliklar oldu.

Herkez kendi amaci icin calisti. Ancak bu bitmeli ve artik herseye toplu karar vererek bir aile ortami olusturmaliyiz hep beraber.

Bu forum icin o kadar hizmetv edenler oldu ve bunlar su anda forumda canavar olarak gösterilip disarda bizi izliyorlar.

Ancak bazilari olduki hic hizmet etmediklerine ragmen, en yüksek yerlere geldirler.

Artik dogru düsüncelere sahip olarak herseyi Bedava Sitem Ailesi icin yapmaliyiz arkadaslar.

Öbür baslikta dedim ancak kimse beni anlamadi ben parayi toplayarak Webme ye yedirelim demedim.Ben parayi toplayarak bunun sadece www.bedava-sitem.com icin gerekli yerlerde kullanilmasini önerdim.Ancak ya ben yanlis anlattim yada siz yanlis anladiniz orasini bilemiyorum.

Hedefim Webme ye para kazzandirmak degil Webme nin tek aile ortami olan bsye hizmeti hizli bir sekilde saglamakti.

Ama simdi de görüslerime göre bazi üyeler sanki halen bsnin gelismemesini istemekteler ve ben ne zaman bunun icin birseyler yapalim dersem sürekli ters cevap vermektedirler.

Eskidende böyle fikirler olmustur ancak en azindan üyeler birbirlerine hak veriyorlardi ve böyle ölesiye rekabet yoktu.

Her geregini dogru bir sekilde yapiyordu.

O zamanlar ve bu zamanlar modlar beraberce düsünmeden is yapiyorlar.Bununda degerlendirilerek ortadan kalkmasi gerekiyor.

Bence yeni görevliler getirilmesi ve forumun teknik heyet tarafindan da ayaklandirilmasi gerekiyor.

Webme'nin neden bu israrlarimiza ragmen bir cevap vermedigini anlayamiyorum.

Lütfen artik sahsi görüsleri birakalim ve yapacaklarimizi kendimiz ve kendi sitemiz icin degil herkez icin düsünelim arkadaslar.

Herkez bu baslik altinda bir fikir söylesin ve herkezde geregini yapsin artik.

Ve bu forum artik hak ettigi yere gelsin!

Saygilarimla...
Mesaj24.07.2010, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence başlığa gereken ilgi verilecektir..
Fakat bu güne kadar bir çok söz söylendi bu durumla ilgili ve hiçbiri kaale alınmadı.Bence insanlar artık sıkılmaya başladı.Nedeni ise bu kadar çabanın karşılıksız kalması.
Seçilen örnek site sahipleri bence hiç memnun değildir bu durumdan.Sizce bu bedava-sitem'i terketme sebebi olamaz mı?
Bedava-Sitem değerli fakat kullanıcıları daha değerli.Webme belkide bunu anlamıyor.
Mesaj24.07.2010, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

gazetecafe yazmış:
Fakat bu güne kadar bir çok söz söylendi bu durumla ilgili ve hiçbiri kaale alınmadı.Bence insanlar artık sıkılmaya başladı.Nedeni ise bu kadar çabanın karşılıksız kalması.
Seçilen örnek site sahipleri bence hiç memnun değildir bu durumdan.Sizce bu bedava-sitem'i terketme sebebi olamaz mı?
Bedava-Sitem değerli fakat kullanıcıları daha değerli.Webme belkide bunu anlamıyor.

Dediklerinize tamamen katiliyorum.

Bence Webme'nin en iyi profesyonel kullanicilari da biziz.

Ben diger forumlarda(ingilizce ve almanca) forumlarinda da gördüm.

Hicbirinin bir bilgisi yok.

Ancak bizim kullanicilarimiz yeterince bilgi sahibleri.

Ancak Webme bunu anliyamiyor.

Eger onlar anlamiyorsa biz yapariz gerekeni diyerek actim bu basligi zaten.

Elimizden Maddi manevi ne gerekiyorsa bunun icin yapmaliyiz.

Gerekirse Webme'nin hissesini bile alabiliriz....Tabii bunun icin aramizdaki Bonkörlerin ayaga kalkmasi gerekiyor Wink
Mesaj24.07.2010, 16:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hissesini alma konusunda hemfikirim fakat bonkörlerlede olmaz bence..
Forum gerçekten canlanmalı birşeyler düşünmeliyiz. Wink

Yukarıdaki linkte dergimiz bulunmaktadır! Sizden dergimizi indirmenizi istiyoruz !
| İbrahim GÜN
Mesaj24.07.2010, 18:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

cilginalem yazmış:
Hissesini alma konusunda hemfikirim fakat bonkörlerlede olmaz bence..
Forum gerçekten canlanmalı birşeyler düşünmeliyiz. Wink

Desteginiz icin Tesekkür ederim.

Ancak sizinde bu konudaki fikirlerinizi ve görüslerinizi duymak isterim.

Bu konu da ne düsünüyorsaniz ortaya atin ve her üye bunu degerlendirsin...
Mesaj24.07.2010, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:

Bu benim yorumumdu zaten Wink

Yukarıdaki linkte dergimiz bulunmaktadır! Sizden dergimizi indirmenizi istiyoruz !
| İbrahim GÜN
Mesaj24.07.2010, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Bir Konu Olmuş...

Evet Forum Çok Sakin Razz

Biraz Canlanması Gerekir Rolling Eyes

Fakat Bu Eskileri Çağırmakla Olmaz(bence)

Sadece Forum 1-2 Kişi İle Canlanmaz Confused

Bazı Yasaklanmış Şeyler Ver(tasarım İstek,Kodlama İstek)

Bu Tür Konular B-S Kullanıcısının İlgisini Çekeceğini Düşünüyorum Confused

Yani Biraz Daha Forumu Canlandırmak İçin,Kullanıcıların İlgilisini Çekecek Şeyler Olması Gerek Confused

Benim Görüşüm Bu...
Mesaj24.07.2010, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çağrılacak 1-2 kişi olsa yazmam zaten..
Elbette en az 20 kişi.. Wink

| İbrahim GÜN
Mesaj24.07.2010, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

gazetecafe yazmış:
Çok çok çok ama çok haklısın.. Bilenler bilir beni online-games1 le örnek olmuştum.. Örnek olan bir siteyi saçma bir sebepten sildiler.. Eski sitem alternativetheraphy a geri döndüm.. Fbml-kodcum 'un yarışmaya katılmak için verdiği kodu siteme ekledim diye oda silindi.. Sonra ugrasmadım artık.. Bıraktım Bs'yi arada böyle foruma göz atıp çıkıyorum..

Bence forumda gereksiz insanlar bulunmamalı.. Hatta forumda değil Bs ' de gereksiz insanlar bulunmamalı.. Çünkü gereksizler yüzünden güzelim siteler yok olabiliyor..
Mesaj25.07.2010, 08:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle başlıkları 1-2 sene daha aralıklarla görmeye devam edeceğiz.
Niye mi webme'nin ençok kullanıcısı Türkiyede ama bize verdiği değer ortada !!!

Mesaj25.07.2010, 08:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Artık Forumda Mesaj Yazacak Başlık Bulamııyorum...Bunun Bütün Nedenide Reklamlar.

Bs Formuna Canlandırmak Bizim Elimizde Değil Yönetimin Elinde.