Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.08.2010, 12:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Google türkiyeye Vergi ödemiyor. herkes içeri

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Google'' yetkililerinin, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından (TİB) görüşme talebinde bulunduklarını bildirerek, ''En kısa zamanda, önümüzdeki hafta muhtemelen gelirler'' dedi.

Yıldırım , Kars Havaalanındaki yeni iç ve dış hatlar terminal binasının temel atma töreninin ardından bir grup basın mensubuyla sohbet toplantısında bir araya geldi.

BU ÜLKENİN HAKLARINI KORUMAMIZ LAZIM

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, erişimi engellenen ''Youtube'' internet sitesine ilişkin bir soru üzerine, ''Memleketin meseleleri dururken, millet para kazanıyor. Bir reklam, pazarlama şirketin olacak, hiç bir tane fatura kesmeyeceksin. Ondan sonra da 'internete özgürlük' diye Türkiye'den de adamları götüreceksin merkezine dolaştıracaksın, ondan sonra yazıp çizecekler. Böyle şey olmaz. Bu ülkenin haklarını korumak hepimizin görevi'' diye konuştu.

KÜÇÜK ESNAF VERGİ ÖDÜYOR GOOGLE NEDEN ÖDEMİYOR?

Çalışanların maaşından bir çok vergi ödediklerini, küçük esnafın da vergi ödediğini anımsatan Yıldırım, ''Bunlar dünya kadar reklam alıyor. Vergi yok, fatura kesiyor mu, kesiyor. Nereden kesiyor? İrlanda'dan kesiyor'' dedi.

HAFTAYA GELİYORLAR

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, konuya ilişkin Google yetkililerinin görüşme talebinde bulunduklarını bildirerek, ''Adamlardan da ses geldi, gelip görüşecekler. En kısa zamanda, önümüzdeki hafta muhtemelen gelirler. Bizim kapımız her zaman açık, gelsin konuşsunlar, görüşsünler. Muhatapları BTK, artık bizle işleri olmaz. Dediklerimizi yaptıktan sonra gelirler, 'yaptık' derler o zaman da biz de görüşürüz'' diye konuştu.

''İnternet sitesiyle nasıl bir anlaşma olur?'' şeklindeki bir soru üzerine de Yıldırım , ''Bizim anlaşma gibi bir şeyimiz yok. Biz diyoruz ki 'şunları, şunları yap'. Pazarlık edecek halimiz yok. Türk hukukunu tanıyacaksın, Türkiye'de mükellef olacaksın, Türkiye'de yerli sürüm yapacaksın, adresin belli olacak, ben seni aradığımda bulmam lazım, buradan para kazanıyorsan muhakkak buranın kurallarına, usullerine, hukuk sistemine , herşeyine razı olacaksın, hakkını da burada arayacaksın'' yanıtını verdi.

GOOGLE TÜRKİYE'YE ÇİFTE STANDART YAPIYOR

Google yetkililerine de seslenen Binali Yıldırım, ''Çok güzel, arama motorun var, paylaşım siten var. Bunlar faydalı şeyler, insanlar dünya ile irtibata geçiyor, işini görüyor, bilgi ediniyor ama çifte standart olmasın. 23 ülkeye yerli sürüm yapmışsın. Niye Türkiye'nin yok? Türkiye'ye de yap. Hukuki konularda kurumla, TİB ile, yargı ile işin olunca bir muhatap olsun, buraya bir adam tayin et hukuki işlerine baksın, vergi alışverişlerine baksın, dediğimiz bu. Diğer ülkelerde yaptın, Türkiye'de de yapacaksın'' şeklinde konuştu.

NE BU MÜSAMAHA

Bu sitelere yönelik yargı kararının yanlış da olabileceğini ancak bunun düzeltilmesi için haklarını aramadıklarını belirten Ulaştırma Bakanı Yıldırım, şöyle devam etti:

''(Ben büyük firmayım), 'Türkiye'nin kanunları beni bağlamaz', 'Türk halkı da zaten bana mahkum', 'niye o zaman kendimi yorayım?'... Ben milletime açıkça ne olduğunu söylüyorum. Karar milletin. Hiç kimsenin alışında verişinde, kazancında gözümüz yok. Herkesin başımız gözümüz üzerinde yeri var, para kazansın, iş yapsın, istihdam oluştursun. Ama karşılığını da versin, bu ülkenin kanunlarına riayet etsin, kurallarına uysun, hassasiyetlerine dikkat etsin. Sen şimdi Atatürk'e hakaret içeren bilgileri, videoları koyacaksın. Biz de 'varsın olsun canım işte bu yani basın özgürlüğüdür, hürriyetlerdir...' Bu ülkenin değerlerini biz korumayacağız da kim koruyacak? Bizim bir vatandaşımız yapsa aynı şeyi, adam ülke içinde gidecek yer bulamaz. Ne bu müsamaha? Yapmayalım lütfen. Bu ülkenin değerlerini biz korumayacağız, kim koruyacak?''

ŞARK KURNAZLIĞI

Söz konusu internet sitesi yerine sivil toplum kuruluşlarının erişim kararının iptali için yargıya başvurduklarını anımsatan Yıldırım, ''O da hiç yokken iyidir'' değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırım, ''Google Earth'e, Youtube'un Ip'sini veriyor, şark kurnazlığı yapıyor. 'Bunlar yasakladılar'... Bu da dürüst bir davranış değil, o da ayrı bir şey. Ne yaparsa yapsın. Yapacağı şeyler çok net. Bu ülkenin vatandaşı hangi kurallara, hangi kanunlara tabi ise onlar da aynı kurallara tabi. Onların geçiş üstünlüğü olamaz'' dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer de konuya ilişkin ''Son olaylar kendi içinde yaptıkları düzenlemeler. Kurum olarak, TİB olarak herhangi bir şey istemedik. Youtube'un da sahibi olan Google, IP bazında harmanlama yaptı ve Youtube'un mahkeme kararıyla erişimi engellenen IP adreslerini başka sitelere verdi, Google Analitic gibi'' dedi.

Kaynak : http://paylasimturkiye.hareketforum.com/tartma-f96/google-turkiye-ye-vergi-oduyor-mu-t3686.htm#7800
Mesaj03.08.2010, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gereksiz bir vergi planı bu bence ..

Google Kapansa Sitelerimize hiti kim yollayacak Confused

Şahsen ben zor durumda kalınmayacak kadar durumla karşılaşsam hiç ödemem...

( haberi okumadım Çok uzun)

[url=http://www.fbmlsayfakodu.tr.gg]Facebook Destek ve Fb
Mesaj03.08.2010, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

fbmlsayfakodu yazmış:

Sadece 3 dakikanı alır. Okumanı tavsiye ederim.
Mesaj03.08.2010, 13:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

fbmlsayfakodu yazmış:

Dostum bi site hiti için ülke çıkarlarını göz ardı etmek doğrumu?
Mesaj03.08.2010, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabi bundan bahsedenler vergi ödemeden vergi parasından yararlananlar.

(konu açan veya cevap veren için söylemedim)
Mesaj03.08.2010, 15:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=158706
Haberler burada yayınlanacaktır..
Bilginize
Mesaj05.08.2010, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Hit İle Ülkemizi Karşılaştırmayalım Google Türkiye Sayesinde Milyonlarca Para Kazanıyor Ama Türkiyeye Vergi Vermiyor Sad Bu Gerçekten Kötü Bişey
Mesaj05.08.2010, 11:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya türkiye'nin hakkı olan şeyi verecek, ya Türkiye söke söke alacak ya da google.com.tr kapanacak bizde vergi veren arama motorlarına yöneleceğiz..

Birileri hit alıyor diye gariban esnafımızın ne suçu var ?
Wink
Mesaj05.08.2010, 16:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Bilginize

Tavsiyen için saol ama O bölüme yeni konu deyince alttaki cevap çıkıyor. Bilmem bu cevap sana bişey anlatıyor mu zeki çocuk. Wink

Arrow Üzgünüz, sadece yöneticiler bu foruma başlıklar gönderebilir
Mesaj05.08.2010, 16:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

caginyarismasi yazmış:
ibrahmgun yazmış:
Bilginize

Tavsiyen için saol ama O bölüme yeni konu deyince alttaki cevap çıkıyor. Bilmem bu cevap sana bişey anlatıyor mu zeki çocuk. Wink

Arrow Üzgünüz, sadece yöneticiler bu foruma başlıklar gönderebilir

Yeni Konu degil Cevap yazmalisin kardesim Wink
Mesaj06.08.2010, 05:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

webmaxer yazmış:
Arkadaşlar Hit İle Ülkemizi Karşılaştırmayalım Google Türkiye Sayesinde Milyonlarca Para Kazanıyor Ama Türkiyeye Vergi Vermiyor Sad Bu Gerçekten Kötü Bişey

Türkiye'de Google Adsense tarafından her ay Binlerce $ kazanılıyor.Türkiye'de her 3 siteden birinde adsense reklamı var artık hem güvenilir hemde büyük bir kar.Her tıklama başına para kazandıran sitenin Yasaklanması ülkedeki Webmasterleri yorar.

[url=http://www.fbmlsayfakodu.tr.gg]Facebook Destek ve Fb
Önceki mesajları göster: