Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2010, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu: Adsense Reklamları ve Tr.gg Reklamları

Konu için uygun bir yer bulamadım, eğer uygun bir yer varsa bir moderatör bana bildirsin konuyu kilitlesin ya da silsin ben de belirtilen uygun yere açayım.. Wink

Bildiğiniz gibi artık yeni reklam modelinde, yukarıdaki reklam ve pop up reklamlar var. Yukarıdaki reklamda artık adsense dönüyor mu; bilmiyorum ama eğer dönüyorsa ilk sorum "1 sitede 2 ayrı adsense hesabı kullanılabilir mi?"

Diğer sorum ise pop-up'lar hakkında, adsense kurallarında herhangi bir şekilde pop-up açılan bir sitede adsense reklamı yayınlanamaz! Peki bu durumda yine adsense kural ihlali değil mi?

Yukarıdaki sorularımın cevabını istiyorum tr.gg de yeni bir site açmayı planlıyorum ve eğer açacaksam en iyi kazanç olan adsenseyi seçerim diye düşünüyorum. Türk sponsorları seçip ödemelerde eziyet çekmek istemiyorum.(adtech dışında ama o da cinsel içerikli)

Bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Mesaj20.08.2010, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
tr.gg sitelerinde cinsel ve benzeri içerikli reklam yayınlamak yasak.
Ayrıca bedava-sitemin koyduğu reklamlarda reklam kurallarına aykırı bir durum yoktur.

İyi forumlar.

Mesaj21.08.2010, 09:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitenizde adsense reklamı göremedim, konu hakkında adsense kullandığınız bir tr.gg sitesi varsa link verebilir misiniz? Pop-up ın adsense'de yasak olduğunu biliyorum çünkü.. Ama bu şekilde de tr.gg'de adsense kullanamam, bence bu gerçekten önemli.. Sad
Mesaj21.08.2010, 11:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

istediginherseyburada yazmış:
Sitenizde adsense reklamı göremedim, konu hakkında adsense kullandığınız bir tr.gg sitesi varsa link verebilir misiniz? Pop-up ın adsense'de yasak olduğunu biliyorum çünkü.. Ama bu şekilde de tr.gg'de adsense kullanamam, bence bu gerçekten önemli.. Sad

Merhaba,
Sanırım siz hem adsense den hem de pop-up reklam istiyorsunuz ama adsense de pop-up ın yasak olduğunu söylüyorsunuz.
Bu durumda ya pop-up tan ya da adsense den vazgeçmeniz gerekmektedir.

İyi forumlar.

Mesaj21.08.2010, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

hacket by bu site haklendiiii
Mesaj21.08.2010, 11:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

mrgrafika yazmış:
hacket by bu site haklendiiii

Lütfen mesajlarınızda bu tür gereksiz şeyler yazmayınız.
Mesaj21.08.2010, 14:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:

Merhaba,
Sanırım siz hem adsense den hem de pop-up reklam istiyorsunuz ama adsense de pop-up ın yasak olduğunu söylüyorsunuz.

İyi forumlar.

Siz yanlış anlıyorsunuz, benim bahsettiğim şey zaten adsense'de pop-up'ın yasak olduğu.Adsense için adsense reklamını pop-up açmanız dışında sitenizde herhangi bir pop-up açmanız da yasaktır. Fakat tr.gg sitelerinde şu anda webme tarafından koyulan pop-up reklam var. Bu da adsenseye engel değil mi? Yani ben hala ücretli ekstralar dahi olmamasına rağmen hiçbir seçenek bırakılmadan adsenseyi kullanmaktan men ediliyorum gibi bir şey bu. Sad
Mesaj21.08.2010, 20:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:

Merhaba,

İyi forumlar.

Siz yanlış anlıyorsunuz, benim bahsettiğim şey zaten adsense'de pop-up'ın yasak olduğu.Adsense için adsense reklamını pop-up açmanız dışında sitenizde herhangi bir pop-up açmanız da yasaktır. Fakat tr.gg sitelerinde şu anda webme tarafından koyulan pop-up reklam var. Bu da adsenseye engel değil mi? Yani ben hala ücretli ekstralar dahi olmamasına rağmen hiçbir seçenek bırakılmadan adsenseyi kullanmaktan men ediliyorum gibi bir şey bu. Sad

Tamam.
Dediğiniz gibi ben sorununuzu yanlış anlamışım.
Özür dilerim, kusura bakmayın.

Bu konuda tam olarak bir bilgim yok.
Fakat siz isterseniz adsense yetkilileri ile görüşün.
Herhangi ileti vs. yoluyla durumu söyleyin, size gerekli cevabı vereceklerdir.
Eğer dediğiniz gibi yasak derlerse ozaman ücretli ekstralar gelene kadar başka bir siteden reklam almanızı öneririm.