Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.08.2010, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu: Php Dosyaları Html'ye Nasıl Çevrilir?

Arkadaşlar aradım aradım bulamadım. Yardımlarınızı umarım eksitmezsiniz. Program indirebilirim sorun değil. Bu arada kod değiştirme işlerini de kendim yaparım. Sadece bana biraz yardımcı olmanızı sizden rica ediyorum.
Mesaj23.08.2010, 20:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj23.08.2010, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu başlığı en az 100 kez gördüm. Burada php dosyalarını htmlye çevirmeyi anlatmıyor. Bunu sizde görüyor olmalısınız.
Mesaj23.08.2010, 21:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Php Dosyalarını html'e çevirme diye bişe yoktur..

Lütfen Sitemi Değerlendirin: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=159957
Mesaj23.08.2010, 21:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım PHP'yi HTML'ye çevirmek için her iki kod sınıfınıda bilmesiniz. Yani karşılıklı olarak dil çevirir gibi çevirirsiniz ..

Orda yaptığım anlatımla çok basit şekilde çevirirsin.

PHP kodunuzu not defterini açıp oraya yapıştırın sonra dosyaadi.php şeklinde kaydedin ve bir hosta atın sonra o hostun sitesine girin ve php ismiyle attığınız sayfaya girin kaynağa girdiğinizde PHP sınfılı kodun HTML olduğunu göreceksiniz eğer tasarımlarda bunu ypamak istiyorsanız tasarımın demo sayfasından kaynağa girip yeni bakarsınız..
Mesaj23.08.2010, 23:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

PHP'yi HTML'ye çevirmek demek, dünyayı marsa çevirmek igib birşey Very Happy

ikisi farklı şeyler
birinin görevi farklı ötekinin görevi farklı
anladın mı?
Mesaj24.08.2010, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Farklı diller bunu zaten biliyorum. Ama çevirmem gereken bir dosya var. Bunun için tumhepsiburada'nın dediği yolu deneyeceğim.
Mesaj24.08.2010, 21:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

emir-teknoloji yazmış:
Farklı diller bunu zaten biliyorum. Ama çevirmem gereken bir dosya var. Bunun için tumhepsiburada'nın dediği yolu deneyeceğim.

PHP'den sadece tasarım kodlarını alabilirsin. yani html kodları oluyor bu.
diğer türlü PHP'de yapılan işlemler HTML'de yapılmaz.

php matematiksel işlemler yapabilen, kayıt tutabilen (db ile), taşıma, silme, ekleme, değiştirme gibi işlemler yapar ve server ortamında çalışır.

html sadece web site tasarım (biçimleme) kodu
web sayfasının temelidir html

php kodları kullanılırken, html kodları ile birlikte kullanılır.
yani tek başına php kodları ile web sayfası yapılamaz!