Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.08.2010, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Uzak Kullanıcılar

Windows'u kapatıyordum bilgisayarında uzak kullanıcılar var. Windowsu kapatman onların veri kaybetmesine neden olur diye yazı çıktı. Bu ne demek oluyor? Birine sordum microsoft ajanı olabilir dedi. Ama ya o değilse. Yardımlarınızı bekliyorum ve tüm bunların mantıklı açıklamasını bulmak istiyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Mesaj28.08.2010, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir de bilgisayarıma onlar yüzünden virüs girebilir mi? Ben şimdi çıkıyorum lütfen mesaj yazın.
Mesaj29.08.2010, 05:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

şimdi uzak kullanıcı mesala şey olabilir çünkü o terim orda geçiyo da windowssun uzaka masaüstü diye bir kavramı var uzaka masaüstüle birinni bilgisayarına bağlabiliyosun veyahutta başka birisi senin bilgisayarına bağlanıyor ama tabi bazı ayarlar yapman gerek ordan eğer birileriyle ilitişme girmişsen onunla alakalı olabilir diye düşündüm.Veya harici bir programla da olabilir o iletişim halince bilgisayarı kapatmaya çalıştığında o iletiyi almış olabilirsin.Ama Windowsun uzaka masaüstü bağlantısıyla biri bilgisayarına girdiği zaman sen bilgisayarı kullanamıyosun sadece bilgisayada hangi kullanıcıyla kiriş yaptıysan onun oturumunu kapatıyor öyle kalıyo karşı tarafdan yai biri bilgisaarında herhangi bir işlem yaptığı zaman sen göremiyorsun eğer biri bağlanıpda o oturum kapanmışken sen bilgisayarını kapatmaya çaşılınca o sorunu verebilir
Mesaj29.08.2010, 05:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

bak senin ıp adresin staticse bilgisayrındanda uzak kullanıcıların girmesini izin verişmişse ıp adresini bilen herkez girebilir pc ne ve sen farkında olmayabilirsin.Tabi windows da bilgisayarında şifre olmaı lazım ve şifreyide bilmesi gerek. Very Happy
Mesaj29.08.2010, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgisayarı şifrelemek yani sorunumu çözecek. Öyle mi?
Mesaj29.08.2010, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Bilgisayarım > Özellikler > Uzak > bu penceredeki tüm seçenekler işaretsiz olsun tekrar dene bakalım.

Eğer olmazsa modemine şifre koy davetsiz misafirlerin var demek.

Kolay gelsin,
Mesaj29.08.2010, 18:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet modemde önemli ama kablosuz modemse gerek yok,sadece önlem için şifre koyarsın okadar kesin biri bligsayarına giriyo diye bir şey de değil zaten bilgisayarda şifre olmazssa uzak masaüstü bağlatısı kurulamaz ama başka yötemlerler pc ye girilebilir.
Önceki mesajları göster: