Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.08.2010, 14:57 (UTC)    
Mesaj konusu: Modem Şifreleme

Windows'u tam kapatıyordum "Bilgisayarında uzak kullanıcılar var. Windowsu kapatman onların veri kaybetmesine neden olur." diye yazı çıktı.

Bu ne demek oluyor? Birine sordum "Microsoft ajanı olabilir." dedi. Ama ya o değilse. Bende modemimi şifrelemeye karar verdim. ZyXEL modem kullanıyorum. Prestige 600 serisinden.

-Nasıl şifreleyebilirim? Şifreledikten sonra şifreyi kaldırmak mümkün mü?
-Şifrelemek bilgisayarıma zarar verir mi?
-Her İnternet Bağlantısı kurduğumda şifre ister mi gibi sorulara kafa yorup duruyorum. En iyisi detaylı bir şekilde birisinin anlatması diye düşündüm.

Lütfen sadece bilen kişiler mesaj atsın. Yarım yamalak bilen kişiler mesaj atmasın. Sırf mesaj arttırmak için mesaj yazanlar olmasın. Daha iyi bir forum için lütfen gereksiz yorumlar yazmayalım. İyi Forumlar!
Mesaj30.08.2010, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş şimdi modemin kabloluysa birşey yapmana gerek yok şifre koyman bile bence gereksiz kablosuz ise modemin şifre koymanı şiddetle öneririm bir apartmanda oturuyorsan yakınında ev falan vs. yakınlarında başkaları internetine girebilir ve sınırlıysa internetin baya bir sıkıntı verebilir sana kota aşımı vs. veya en buyuk zararıda o kişin senin ıp adresini bilirse bilgisayrına girmesi de kolaylaşır taabi buda biraz zor ve pek zannetmem bu tarz bişey olacağını az rastlanan şeylerdir bunlar
modeme şifre koymanın herhangi bir zararı yoktur. Sen kablosuz olarak bağlanıyorsan internete şifre koyduktan sonra sadece bir kez şifre sorar birdaha sormaz taki format atana kadar veya ordan bilgilerini silene kadar.
Şifreyi kaldırmaya gelince modeminin reset tuşu vardır modemini resetlersen hem şifre gider modemindeki tum ayarlar sıfırlanır veya modem ayarlarından şifreni kaldırabilirsin modemine şifre koymaya gelince ben zyxel kullanmadığım için tam oalrak sana söyliyemiyeceğim çünkü her modemin arayuzu farklı oluyor genellikle ama internettte biri yazmıştı ordan alıntı yaptım
buyur:

önce explorer sayfası kısmına 192.168.1.1 yazıyoruz burdan şu andaki şifremizi yazarak modem sayfamıza giriyoruz. buradan advanced setup kısmındaki password a geliyoruz. eski ve yeni şifremizi yazıp apply diyoruz. (bu modem şifresi için) eğer wireless şifresini değiştirmek istiyorsan advanced setup dan wireless lan ı seçiyoruz. 802.1x/WPA kısmını tıklayı açılan sayfada "Key Management Protocol : WPA-PSK" yapıp "Pre-Shared Key" wireless şifreni yazıp apply diyoruz.
Mesaj30.08.2010, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şifremi yazıp giremiyorum. Reset atmanın herhangi bir sakıncası var mı? Reset atarsam şifre ne olur?
Mesaj30.08.2010, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca bir daha interneti kurmam gerekir mi? Evet, arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
Mesaj30.08.2010, 19:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayır herhangi bir zararı yok reset atamnın şimdi reset attıktan sonra tam bişey diyemicem modemden modeme değişiyor mesala benim modeme reset atınca ben kablosuz da girdiğim için hiç bir ayar yapmıyorum direkt girebiliyorum ama bazı modemlerde tekrar kullanıcı adı ve şifreni falan programa tanıtman girmen gerekebilir
Mesaj04.09.2010, 17:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-destek-merkezim yazmış:
Şifremi yazıp giremiyorum. Reset atmanın herhangi bir sakıncası var mı? Reset atarsam şifre ne olur?

modemi resetlemen şifre ile ilgili hiçbir sıkıntın olmaz ama eyer modemi fabrika ayarlarına döndürürsen herşeyi veya modemi baştan kurmak zorunda kalırsın
örnek olarak tekrar modem id ile şifreni tekrar yazman gerekiyo bu bahsetdiğim şifre sana ttnetin verdiği veya başka ne üyesiysen onun verdiği şifreyi girmen gerekir.
Önceki mesajları göster: