Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.09.2010, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Efsane Oyun Kahramanlarıda Yaşlandı!

Bir çoğumuzun çocukluğunun efsane kahramanı artık 25 yaşında... İşte o kahraman...
[center][img]http://img.webme.com/pic/v/vb6-kodlama/mario1.jpg[/center][/img]
Oyun oynayan insanların genelde bildikleri seriler vardır. Fakat bir de öyle oyunlar vardır ki artık genel kültür kıvamına gelmişlerdir. Bu tipteki oyunlara en büyük örnekse şüphesiz Super Mario serisidir.

Mario karakteri geçtiğimiz yıllar içerisinde uzunca bir yol kat etti. Birçok konsolda kendisine hayat bulan Mario, özellikle Mario Kart serisi, Mario Party, Super Smash Bros, Super Mario World, Super Mario Galaxy gibi oyunlarıyla hep canlı ve dinç kaldı. Her seferinde kaçırılan prensesin peşinden koşan bu sevimli karakter, her yeni oyunuyla da kendisine piyasada farklı bir yer edindi.

Bu yıl 25. yaşını kutlayan serinin yapımcısı Shigeru Miyamoto, Mario için çok fazla uğraştıklarını şu sözlerle belirtti; "Gelişen teknolojiyle beraber böyle bir efsaneyi platformdan platforma taşımak benim ve ekibim için benzersiz bir deneyim. Dünya değiştikçe biz de Mario için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz."

Her çıkardığı oyunla beğeni kazanan seri, öyle görünüyor ki yoluna aynı hızla devam edecek.

Bazı Nostajik Oyunlar:

Half-Life 2 (2002):

Civilization-IV (2005):

Deus-Ex (2000):

Doom (1993):

System Shock 2 (1999):

The Elder Scrol III (2002):

Arkadaşlar konumuzu yaşatalım bulduğunuz, aklınıza gelen nostaji oyunları paylaşalım Smile Lütfen Exclamation
Mesaj15.09.2010, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

SUPER STREET FIGHTER 2:

KEEN4:

DANGEROUS DAVE:

Mesaj15.09.2010, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

ahahah dave benim bebeklik oyunum bee Very Happy
Mesaj15.09.2010, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

hituzmani yazmış:
ahahah dave benim bebeklik oyunum bee Very Happy

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ice Tower:

Mario ve Luigi:

Titanic 1:

Pacman:

Mesaj15.09.2010, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fifa 1997:

PES 1(Pro Evolution Soccer):

winning eleven 98:

Mesaj15.09.2010, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben mario oyununu çocukluğumdan beri oynarım şuanda hala daha mario pc yüklü canım sıkıldıkça mario ile prensesi kurtarmaya çalışırım Smile Very Happy
Mesaj16.09.2010, 12:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

en güzel oyunlar bunlardan mario half life 2 bence