Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.09.2010, 06:38 (UTC)    
Mesaj konusu: 19. yüzyıl fotoğraflarındaki hayaletler!

19. yüzyıl fotoğraflarında hayaletlerin görüldüğünü söylesek, bunlara da Photoshop diyebilir misiniz

Günümüzde birçok "hayalet fotoğrafı" adı altında gördüğümüz fotoğraflara baktıktan sonra Photoshop diyip kafamızı gönül rahatlığıyla diğer tarafa çevirebiliyoruz. Peki 19. yüzyılda fotoğraf çekimlerinin daha yeni yeni başladığı dönemlerde yaşasaydınız, içiniz bu kadar rahat olur muydu?

19. yüzyılın sonlarında 20. yüzyılın başlarında bir fotoğrafçı ve ekibi belki de Photoshop'un temellerini attı. İnsanların hayalet korkularının üstüne, fotoğraf katmanlarını üst üste koyarak hayalet fotoğrafları orataya çıkaran bu grubun adı Crewe Circle.

Yine de inanmazdım diyenlerdenseniz o günün ünlü yazarlarından Sherlock Holmes'u kaleme alan Sir Arthur Conan Doyle'un da bu fotoğraflara inandığını belirtelim.

Mesaj19.09.2010, 09:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim hayalet diye birşey yoktur insanların kafalarını karıştırma Wink

Sanırım sen böyle şeylere inanıyorsun ...Bence sende inanma bunlar olucak şeyler değildir...

Mesaj19.09.2010, 09:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

çocuk değiliz biliyoruz bizde olmadığını sadece bilgi paylaşmak istedim Exclamation
Mesaj19.09.2010, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

vb6-kodlama yazmış:
çocuk değiliz biliyoruz bizde olmadığını sadece bilgi paylaşmak istedim Exclamation

Biliyorum ama böyle şeyler insanların belki kafalarını karıştırır.
Birde 19. yüzyıldaki hayaletler varya onlarda phostoshop Very Happy
Söylemiş oluyum bunlara inanmayınız !
Mesaj19.09.2010, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

photopla yapılmış güzel olmuş eski efekti verilmiş filan
Mesaj19.09.2010, 19:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

GüzelMiş Wink

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj24.09.2010, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

gzl olmslar.