Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.10.2010, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Css tasarım 2 sorum var

ben css tasarım yapıyorum 1. sorum arkaplana resim eklediğimde birden fazla oluyor tek olmasını nasıl yapabilirim 2. sorum ben forum ekledim css ama baştan sona kadar oluyor o yazı yeriben arkaplana resim ekliycem mesela başta mavi yer olcak orda olmicak yazılar ondan sonra yeşil bir yer olcak yazılar orda olcak nası yapabilirim bunu?
forum adresi bu adımdaki adres değil böyle sayfa yok der gerçek adres bu:http://blackoyunyapim.tr.gg/Forum/index.htm
Mesaj22.10.2010, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

cevap yok mu?
Mesaj22.10.2010, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lütfen ard arda mesaj yazmayın.Mutlaka bir cevap gelecektir.Sabırla bekleyin.

Bilgisayarfareleri'ne teşekkürler!
Mesaj22.10.2010, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Css tasarım 2 sorum var

blackoyunyapim yazmış:
ben css tasarım yapıyorum 1. sorum arkaplana resim eklediğimde birden fazla oluyor tek olmasını nasıl yapabilirim 2. sorum ben forum ekledim css ama baştan sona kadar oluyor o yazı yeriben arkaplana resim ekliycem mesela başta mavi yer olcak orda olmicak yazılar ondan sonra yeşil bir yer olcak yazılar orda olcak nası yapabilirim bunu?
forum adresi bu adımdaki adres değil böyle sayfa yok der gerçek adres bu:http://blackoyunyapim.tr.gg/Forum/index.htm

Dostum arkaplan sorunun için kod şu;
Kod:
body{
background:#none url('resim adresi buraya yazılacak') no-repeat center;
}

Bu kodda no-repeat ile belirtilen resmin tekrarlanmamasıdır. Center ise resmin merkezde olacağıdır. Sen left veya right diye isteğine göre değiştirebilirsin. Center kodunu silersen resim varsayılan yere yaslanır.

Ayrıca ikinci sorununu fazla anlayamadım biraz daha net açıklarsan ona da bi çözüm bulunur.

Kolay gelsin Wink
Mesaj22.10.2010, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

sen anlamamıssın demek istediğimi lütfen dikkatli oku
Önceki mesajları göster: