Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.12.2010, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Mehmet Akif Ersoy'un Doğum Yıldönümü...

Mehmet Âkif Ersoy,

(d. Mehmet Ragif, 20 Aralık 1873, İstanbul - ö. 27 Aralık 1936, İstanbul),

baba tarafından Arnavut asıllı Türk olan Cumhuriyet Dönemi şairi, düşünür, veteriner, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi,yüzücü, milletvekili.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal marşı olan İstiklâl Marşı'nın güftekârıdır. "Vatan şairi" ve "milli şair" unvanları ile anılır. Çanakkale Destanı, Bülbül en önemli eserlerindendir. II. Meşrutiyet döneminden itibaren Sırat-ı Müstakim (daha sonraki adıyla Sebil'ür-Reşad ) dergisinin başyazarlığını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında milletvekili olarak 1. TBMM'de yer almış, İstiklal Madalyası sahibi bir vatanseverdir. Mehmet Âkif, son yıllarını Mısır'da Türkçe dersleri vererek ve Kur'an'ın Türkçeye çevrilmesi konuları ile uğraşarak geçirdi. Çevirdiği nüshayı yaktığı söylenir.

Kaynak : Vikipedi.
Mesaj20.12.2010, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylasım icin tesekkürler..

Her türlü konuda yardım isteyebilirsiniz. Direk mesaj atmanız yeterli.
Mesaj20.12.2010, 16:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

yerinde bir paylaşım olmuş saol.
Mesaj20.12.2010, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

değerli hocamızı saygıyla anıyoruz...

ayrıca googlenin büyük jestineden teşekkürler

Mesaj20.12.2010, 22:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google ye Unutmadığı için Teşekkür ediyorum.. Mehmet Âkif Ersoyu Saygıyla anıyoruz..
Mesaj20.12.2010, 22:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Unutanlar yada hiç haberi olmayanlar için güzel bir paylaşım olmuş, Teşekkürler.
Önceki mesajları göster: