Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.01.2011, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu: şikayet sayılırmı?

Bir resim 2 site olunca diğer site o resmi alınca alıntı olur mu örnek 2 site

* birisi resim sağ menüde olan http://susehri-net.tr.gg/

* ikincisi ise sol menüde olan http://www.sarkisla.bel.tr/

Bunlardır ama reklam oldu ama özür dilerim mecbur kaldım ikiside bu resmi kullanmıs bende bu resmi almıs olsam veya kendim yapsam alıntı olur eğer alıntı ise susehri-net.tr.gg sitesi alıntıdır o zaman duyrulur..

Eğer alıntı değilse neden alıntı bir şey 2 sitede var yani birden fazla ise o resmi almamıza yetki varmı eğer alıntı ise ben susehri-net.tr.gg sitesini şiakyet edeceğim başka sitenden alınmıstır eğer alıntı değilse onu bende alacam duyrulr eğer sitemde şiakyet gelirse susehri-net.tr.gg sitesi şiakyet edilecektir yorum sizin

alıntı değilmi ?

alıntı mı ?
Mesaj02.01.2011, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

yorum yazan yok mu acba ?
Mesaj02.01.2011, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pek sorun yaratacağını sanmıyorum ama site sahibi üstüne gidersede sorun yaratır
Mesaj02.01.2011, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben yazdım siteye ve gönderdim böle böle oldu diye ben karışmamdam dedi susehri-net benim eski sitemde ufak bişi oldu bende böyle yazdım gönder ve ayrıca siteyi şiakyet ettim
Mesaj02.01.2011, 21:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama comlu ste şikayet ederse o ayrı bir şey ama siz bi izin almaınızı tavsiye ederim
Mesaj02.01.2011, 23:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba eğer o kullanıcı yani resmi sitesinden bulunduran ilk kişi resmin

coprinht haklarını satın almışsa ve sizde bu resmi ondan izinsiz almışsanız, o kişi sırf o resmi almanızdan dolayı mahkemeye bile başvurabilir...

Eğer sitelerden resim eklemek istiyorsanız önce resmi farklı kaydet diyerek kendi
pcnize yükleyiniz sonra resimleri yönetten yükleyerek kullanınız...

ve coprinht hakları saklıdır. İzinsiz kullanmak yasaktır gibi sitelerden resim almayınız...

sonra başınız ağrır....

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyen özel mesaj atabilir.

Mesaj03.01.2011, 21:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
Merhaba eğer o kullanıcı yani resmi sitesinden bulunduran ilk kişi resmin

coprinht haklarını satın almışsa ve sizde bu resmi ondan izinsiz almışsanız, o kişi sırf o resmi almanızdan dolayı mahkemeye bile başvurabilir...

Eğer sitelerden resim eklemek istiyorsanız önce resmi farklı kaydet diyerek kendi
pcnize yükleyiniz sonra resimleri yönetten yükleyerek kullanınız...

ve coprinht hakları saklıdır. İzinsiz kullanmak yasaktır gibi sitelerden resim almayınız...

sonra başınız ağrır....

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyen özel mesaj atabilir.

Yani Almayım mı diyorsunuz
Mesaj03.01.2011, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

alın kullanın ama resmin altınada ufak bir filan siteden alınmıştır yazın

mesela

sayfa başlığı: resimler

resim a

resim b

resim c

kaynak: örnek.com

bu şekilde hangi siteden resim almışsanız o sayfanızın sonuna kaynak: aldığın sitenin urlsini yazmanız yeterlidir...

Mesaj03.01.2011, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
alın kullanın ama resmin altınada ufak bir filan siteden alınmıştır yazın

mesela

sayfa başlığı: resimler

resim a

resim b

resim c

kaynak: örnek.com

bu şekilde hangi siteden resim almışsanız o sayfanızın sonuna kaynak: aldığın sitenin urlsini yazmanız yeterlidir...

Tşk ederim kaynak gösterilecektir.
Mesaj03.01.2011, 23:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

problem çözüldüğünden dolayı başlık kilitlenmiştir...