Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.04.2011, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Şövalye Antin

Merhaba arkadaşlar,
Eski tarihle ilgili bir hikaye yazmak istedim.

Şövalye Antin

Keskin antik kılıcını zırhlı atının üstünden bir sağa bir sola sallıyordu.Salladığı kılıcın hedefi olan masum insanların çığlıkları yürek burkuyordu.O dönemde acımasızlık ve kin yaygındı bunlar ortalığı kan gölüne çevirmeye yetiyordu,ama o değil..Şövalye olmasına rağmen gayet iyi öldürüyordu ya da masum insanları öldürebilecek kadar.Ama o can almak istemiyordu,mecbur edilmişti.Görmek istemediği için gözleri kapalıydı ama yürek burkan sesler kulağında yankılanıyordu.Şövalye Antin babası kadar acımasız biri değil,tam tersi.Şövalye Antin´in babası,oğlunun bu durumunu kabullenemiyordu.Ve onu Vodoo Zindanına göndermek istediğini oğluna söyleyince,Şövalye Antin bir şans istedi.Babası ona son şans vermişti.Ertesi sabah Şövalye Antin´i yanına çağırmıştı.Kral Frodo oğlundan,açık alanlarda çadırlar kurmuş olan masum insanların hayatlarına son vermesini istemişti.Acımasız bir kraldan başka ne beklenebilir ki,bundan dolayı Şövalye Antin babasının ne isteyeceğini biliyordu.

Şövalye Antin gitmekle gitmemek arasında çıkabilecek olayları düşünmüştü.Zindan,Vodoo Zindanı;buraya girenler ömür boyu çıkamıyor,her kim olursa olsun.Vodoo Zindanında her gün farklı bir işkence yapılıyordu.Masum insanlar,hiç kimseye hiçbir kötülüğü dokunamayan,kendi hayatlarını sefil bir biçimde sürdürmeye çalışan masum insanlar.Verdiği karar,üst üste cansız bedenler ve akan kırmızı bir akışkan.
Şövalye Antin kendisine,dağın üstünden bakan Kral Frodo´ya baktı.Masum çocuk Şövalye Antin´e yalvarıyordu,o çocuk sağ kalan tek masum bir candı.Şövalye Antin yine babasına baktı,Kral Frodo “öldür”komutunu eliyle yaptı.Şövalye Antin kılıcını havaya kaldırdı,kılıcın üst bölümünden aşağıya doğru,masum insanların kanı akıyordu.Kılıcı çocuğun üstüne fırlattı..

Gökyüzünü kara bulutlar kapladı ve şiddetli bir yağmur yağmaya başladı.Yerdeki kırmızı akışkanlar daha da hızlanıp cansız bedenleri hızla terk ediyordu.Kral Frodo arkasındaki yüzlerce askerlerine emir vererek oradan ayrıldı.Şövalye Antin,yerdeki kılıcını alarak cansız bedenlerin yanından hızla uzaklaştı..Şövalye Antin zırhlı atıyla hızla koşarken bir yandan da gözlerinin önünde savunmasız insanların yere düşmesi geliyordu ve çok yüksek bir sesle bağırmaya başladı.Bağırması,gökgürültüsüyle aynı anda çıkıyordu.
Zırhlı atını yavaşlatmaya başladı.Durdu ve zırhlı atından indi.Başına taktığı kaskını çıkardı,kask kırmızıya boyanmıştı adeta.Keskin kılıcını havaya fırlattı,kılıç zırhlı atının arkasına mükemmel bir şekilde dimdik saplandı.

Şövalye Antin;hayatlarına son verdiği insanları düşünmeye başladı,onların çığlıkları kulağında hala yankılanıyordu.Gözlerindeki yaşlar yağmurla karışıyordu.Sonra o çocuğu düşünmeye başladı..
Kılıcı onun üstüne fırlatmıştı,Şövalye Antin iyi bir nişancıydı.Şövalye Antin kılıcı çocuğun ayağına doğru fırlatmıştı.En azından ölmezdi.Kral Frodo çocuğun öldüğünü sanmıştı ama kral yanılıyordu...Şövalye Antin en azından bu çocuğu sağ bıraktığı için biraz rahatlamıştı ama yüzlerce masum insanları düşününce yine yüksek sesle bağırmaya başladı.Bu insanların hayatlarına son verdiği için yaşamak istemiyordu...Zırhlı atına dönerek oradan ayrılmak istedi..Zırhlı atına bindi ve..

Şimşeğin yere düşmesiyle,zırhlı at ön ayaklarını havaya kaldırarak Şövalye Antin´in yere düşmesine neden oldu..Ve sonuç,sırtını delen demir parçasının üst bölümünü karnının ortasında bulan bir Şövalye.
Gözlerini rahatlıkla kapatmıştı.(Havaya fırlattığı keskin kılıcının üstüne düşmüştü Şövalye Antin.)

Faruk ÖNCEL
24 Nisan Pazar 201
1

Mesaj24.04.2011, 13:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yine Fayecy ve yine mükemmel bir yazı.. Tebrik ediyorum...
Mesaj24.04.2011, 13:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler.
Mesaj24.04.2011, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Harikasın fayecy Wink

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj24.04.2011, 16:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
Harikasın fayecy Wink

Teşekkürler.
Mesaj24.04.2011, 17:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper ...
Mesaj24.04.2011, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

yüreğine sağlık

M.Aslan
Mesaj25.04.2011, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Buda benden dostum.Hikayen çok iyi ama kendini geliştir,çok kitap oku.
Küçük bir evim vardı

Sarıyer'den inince en kuytu yerde...

Sıcaktı içerisi

Ama yalnızdım.

Yaslanırdım nemli yastığıma

duvara olmayanaları

Olmuş gibi anlatırdım.

Şöyyle derdim

Deniz kenarında dalmışken martılara

Bir kız geldi yanıma

Oturablir miyim dedi

Olur dedim.

Martılar kaçısı verdiler birden.

Yalnız kalmıştım yine

Birşey diyecek diye beklerken

Kalkıp gitti yanımdan kız

Arkasından takip etmeye başladım

Nedenini bilmiyorum

Takip ettim.

Sarıyer'den yukarı çıktık.

Geldik küçük bir eve

Eve girdi

Açık olan penceresinden baktım.

Yaslandı oda benim gibi yastığına anlatmaya başladı

sanki duvara birşeyler anlatıyordu.

Oda yalnızdı herhalde

HAYDAR SAMUR
Mesaj25.04.2011, 20:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bysamur yazmış:
Küçük bir evim vardı

Sarıyer'den inince en kuytu yerde...

Sıcaktı içerisi

Ama yalnızdım.

Yaslanırdım nemli yastığıma

duvara olmayanaları

Olmuş gibi anlatırdım.

Şöyyle derdim

Deniz kenarında dalmışken martılara

Bir kız geldi yanıma

Oturablir miyim dedi

Olur dedim.

Martılar kaçısı verdiler birden.

Yalnız kalmıştım yine

Birşey diyecek diye beklerken

Kalkıp gitti yanımdan kız

Arkasından takip etmeye başladım

Nedenini bilmiyorum

Takip ettim.

Sarıyer'den yukarı çıktık.

Geldik küçük bir eve

Eve girdi

Açık olan penceresinden baktım.

Yaslandı oda benim gibi yastığına anlatmaya başladı

sanki duvara birşeyler anlatıyordu.

Oda yalnızdı herhalde

HAYDAR SAMUR

Buda güzel.Teşekkürler.

M.Aslan
Mesaj27.04.2011, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

bysamur yazmış:

Bu aralar kitap okumaya öyle alıştım ki,artık kitaplar elimden düşmüyor.Şuan iki serinin kitaplarını aynı anda okuyorum Smile