Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.06.2011, 23:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Forum hakkında değerlendirme

Şimdi bana kimse bu forumda kurallara uyuluyor , moderatörler görevini yapıyor demesin kardeşim. Açıklamamı iyi okuyun.

Moderatörlerden başlayalım . 12 adet ( support-tr hariç ) moderatör var . Şimdi bu arkadaşları tek tek inceleyelim :

- leonn2435 :

Foruma attığı son mesajın tarihi : 08 May 2011 06:05

Yaklaşık 43 gün . Şimdi kimse bana bu moderatörün görevini yaptığını söylemesin.

- galatasarayy

Foruma attığı son mesajın tarihi : 09 Nis 2011

Yine kimse yorum yapmasın.

- ysnsen

Tarih: 26 Nis 2011 20:57 ( Askerde diye biliyorum , askerde olan arkadaşları en azından bi süreliğine modluktan çıkartılabilir )

- gececi40

abim zaten askerde , görevini yapar , yapmaya çalışır ona bişey diyemem.

-anadolulular

adamın sitesi silinmiş , üye olmayan biri başımızda moderatör .

-abron

abron yine 2-3 günde bi girer , serbest bölgeye filan bişeyler yazar . başlıkları temizler çıkar .

-odev-arsivleri

Tarih: 29 Mar 2011 09:23

-afilliyanlizlik

sitesi silinmiştir...

-ua1905ua

tarih : 20 Mar 2011 22:14

-istanbulhatti

Tarih: 12 Hzr 2011 21:11 diğerlerine göre çok iyi ama yinede bi moderatör olarak kötü . ondada zaten 1-2 başlık kilitlemiş

- bilgiliwebnet

Tarih: 26 Mar 2011 08:35

-simerweb

kendisini çok severim , ve görevini elinden geldiği kadar yaptığına inanıyorum . Bi gececi 40 birde simerweb zaten.

Evet arkadaşlar gelelim değerlendirmeye , şimdi buraya kadar okuduysanız düşüneceksiniz ki moderatörler suçlu . Evet suçlu , siteye girmiyorlar bile . Görevini yapmayı geçtim . Ama asıl suçlu biri varsa oda sistemdir . Admindir . O kadar rahat bıraktıki bu insanları , sonuç ortada işte . Diyecek kelimeler bulamıyorum . Gece 2 oldu , ve ben bunları yazmak istedim . Hatam varsa affola . Herkese iyi geceler .
Mesaj21.06.2011, 06:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

yazdıkların hepsinin tarihlerini yazmasan dahi anlaşılıyor zaten...
tamı tamına 12 mod. var 3'ü nerdeyse , tam olarak görevini yapıyor...
amacım eleştirmek deil , çünki doğrular bunlar...

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj21.06.2011, 19:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet dostum aynen öyle... Kimse değer verip okumuyor bile.. sonra forum neden bozuldu...
Mesaj21.06.2011, 19:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

yusufck18 yazmış:
Evet dostum aynen öyle... Kimse değer verip okumuyor bile.. sonra forum neden bozuldu...

Hakan Bey'i yanlış değerlendiyorsunuz. Her insanın hataları vardır. Bir zamanlar bende Hakan Bey'e kızardım bazı konularda. Bu konuları ben de tekrar konuşmayı düşünüyorum ama dergi konusunda bize çok kolaylık sağladı. Şimdi yanlış anlaşılmakta istemiyorum. Ama bir admin olarak onu suçlamak hata. Webme'de çalışan bir görevli ve webme'den habersiz bir şey yapması mümkün değil. Bir zamanlar bende sizin gibi sorular yöneltirdim kendime ve haksız olduğunu düşünürdüm. Ama şimdi sizce tüm suçu admine mi yüklemeliyiz? Wink

Eğer hangi konuda sıkıntınız varsa bana mesaj atın. Tekrardan bunları aramızda konuşarak Hakan Bey'e başvuralım. Yoksa tek başımıza hiçbir şekilde ilerleyemeyiz. Wink
Mesaj21.06.2011, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-destek-merkezim yazmış:
yusufck18 yazmış:

Hakan Bey'i yanlış değerlendiyorsunuz. Her insanın hataları vardır. Bir zamanlar bende Hakan Bey'e kızardım bazı konularda. Bu konuları ben de tekrar konuşmayı düşünüyorum ama dergi konusunda bize çok kolaylık sağladı. Şimdi yanlış anlaşılmakta istemiyorum. Ama bir admin olarak onu suçlamak hata. Webme'de çalışan bir görevli ve webme'den habersiz bir şey yapması mümkün değil. Bir zamanlar bende sizin gibi sorular yöneltirdim kendime ve haksız olduğunu düşünürdüm. Ama şimdi sizce tüm suçu admine mi yüklemeliyiz? Wink

Eğer hangi konuda sıkıntınız varsa bana mesaj atın. Tekrardan bunları aramızda konuşarak Hakan Bey'e başvuralım. Yoksa tek başımıza hiçbir şekilde ilerleyemeyiz. Wink

Bak arkadaşım , moderatörleri düzenlemek Hakan abimin görevi , tamam kendi başına yapamıyor ama Almanyaya haber verdiğinde kimse ona bişey demez . Tamam sizin konunuzda yardımları olmuş olabilir ama , genel olarak konuşuyoruz . Forumun hali ortada , daha geçen yıl nasıldı şimdi nasıl görüyoruz.. fazla söze gerek yok , bişeyler yapmak gerek .
Mesaj21.06.2011, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

yusufck18 yazmış:
Bak arkadaşım , moderatörleri düzenlemek Hakan abimin görevi , tamam kendi başına yapamıyor ama Almanyaya haber verdiğinde kimse ona bişey demez . Tamam sizin konunuzda yardımları olmuş olabilir ama , genel olarak konuşuyoruz . Forumun hali ortada , daha geçen yıl nasıldı şimdi nasıl görüyoruz.. fazla söze gerek yok , bişeyler yapmak gerek .

Bak Yusuf. Konuyu şimdi iyice düşünelim. Moderatörler konusunda haklısın. Bak şimdi sana Hakan Bey ile aramızda geçen konuşmalarda sizi ilgilendirecek olan kısımları yazacağım. Moderatör konusunu birlikte çözüme kavuşturmaya çalışırız. Wink

Sayın Hakan Bey,

Forumda sürekli olarak bir düzen sağlanamıyor ve forum yeteri kadar canlı olmadığından dolayı da acemi site sahipleri yeteri kadar sorunlarını çözemiyor, bu durumda onları başka çözüm yolları amaya yöneltiyor. Bu sorunun çözümü için birkaç düşüncem var. Size bunları açmak istiyorum. Ayrıca birkaç istek ve ricamı da iletmek istiyorum. Umarım eni bu konularda kırmazsınız.

İlk olarak forumun bu hale gelmesinde moderatörlerin yetersizliği başta gelmekte. leon2435, galatasarayy, ysnsen, gececi40, anadolulular, afilliyanlizlik, ua1905ua, istanbulhatti, bilgiliwebnet ve simerweb'ten oluşan moderatör takımı yeterli değil. Bu kullanıcılardan anadolulular ve afilliyanlizlik siteleri silinmiş. gececi40 ve ysnsen askere gitmiş olduklarından forumda olamıyorlar. istanbulhatti forumda(sitesinde de olabilir) moderatörlüğü bıraktığını söylemişti. leon2435 çok uzun aralıklarla giriş yapmıyor. Yani yaklaşık olarak forum 4 moderatörle işliyor ki bu aralarda onları forumda fazla göremiyoruz. Moderatör değişikliğine gerek olduğunu düşünüyorum. Bu konuda tek böyle düşünen ben değilim. Arkadaşlarımda böyle düşünüyorlar.

Forumun canlılığını kaybetmesindeki diğer bir etken ise birçok üyenin Bedava Sitem'den ayrılması. Çok fazla değerli üye Bedava-Sitem'de görmüş olduğu olumsuzluklar yüzünden Bedava Sitem'den ayrıldı. Bunların içinde hakaret veya herhangi bir küçük düşürme gibi durum olan sitelerin kapatılması gayet normal. Ama içeriğinde bilmeden kapatılması bence siteye verilen emeklere haksızlık gibi geliyor. Küçük bir uyarı mesajı gelmiş olsa bu tür durumlarda ortadan kalkacaktır. Bu nedenle bu tür durumlarda sizden 2. şansın verilmesini istiyorum. Sitelerinden bu alıntı içerik veya bilmeden Bedava-Sitem'in yasaklamış olduğu şeyleri kaldırmak şartıyla sitelerinin açılması önemli bir gelişme sağlayacaktır Bedava-Sitem için. Bir de şöyle bir durum oluyor. Aralarında anlaşan kullanıcılar arasında sitenin açılması talep edildiğinde bu konuda anlayışlı olunmalı bence. Site açılmalı. Çünkü anlaşılmış olduğu için ilerleyen zamanlarda ortaya sorun çıkmayacaktır.

Konuyla alakasız kısımlar mesajdan silinmiştir.

Saygılarımla,
BS-Destek-Merkezim

Hakan Bey(Support) yazmış:
Merhaba,

Bu yazdiklarinizi ben hergun teknik servise söylüyorum zaten,
yardimci olmak isterdim ama tekliflerinize gelicek cevaplar aynen söyle olucaktir,

Teknik destek ekibi kurmak: Forumda zaten modaratörler var.

Hakan Bey gayeet samimi bir tavırla ayrıca bu kadar uzun mesajı okuyarak bana cevap verdi. Ama bazı şeyler kafadan olmuyor. Mesela moderatör değişikliklikleri için Webme sınır koymuşta olabilir. Bu konuda tam bilgim yok. Tekrardan Hakan Bey'e sorarız. Ama bunları yazmadan önce bir planlama lazım. Birkaç kişinin mesajı yeterli olacağını sanmıyorum. Wink
Mesaj21.06.2011, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kafamı kurcalayan bir soruyu izninizle sormak istiyorum.Bu forumda görevli olan mod. arkadaşlar webme den herhangi bir ücret (maaş,vb.) alıyorlarmı? Eğer alıyorlarsa (gececi40 ve simerweb i tenzih ederim) aldıkları ücreti hakketmediklerini düşünüyorum.Çünkü görevlerinde ihmalkar davranıyorlar.Yok eğer herhangi bir ücret sözkonusu değil de tamamen bir gönüllülük söz konusuysa kimseye en ufak bir şey söylemeye hakkımız olmadığını düşünüyorum.Sadece görevini ifa edemeyen mod. arkadaşlar istifa edebilirler.Benim düşüncem budur.

M.Aslan
Mesaj21.06.2011, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Kafamı kurcalayan bir soruyu izninizle sormak istiyorum.Bu forumda görevli olan mod. arkadaşlar webme den herhangi bir ücret (maaş,vb.) alıyorlarmı? Eğer alıyorlarsa (gececi40 ve simerweb i tenzih ederim) aldıkları ücreti hakketmediklerini düşünüyorum.Çünkü görevlerinde ihmalkar davranıyorlar.Yok eğer herhangi bir ücret sözkonusu değil de tamamen bir gönüllülük söz konusuysa kimseye en ufak bir şey söylemeye hakkımız olmadığını düşünüyorum.Sadece görevini ifa edemeyen mod. arkadaşlar istifa edebilirler.Benim düşüncem budur.

Mod.lar para ile çalışmıyorlar. Bunu isterseniz eski mod. arkadaşlara sorabilirsiniz. Wink
Mesaj21.06.2011, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:

Mod.lar para ile çalışmıyorlar. Bunu isterseniz eski mod. arkadaşlara sorabilirsiniz. Wink

Öyleyse mod. arkadaşlara kimsenin bir gönül koyma durumu olamaz.Ben daha iyi yaparım diyen arkadaşlarımız da varsa webme ye mail filan atsınlar bence.(Ayrıca bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bs-destek-merkezim.)

M.Aslan
Mesaj21.06.2011, 20:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım..

Dediğini Yapacağım TEK Kişi : Bs-blog.tr.gg
Mesaj21.06.2011, 20:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Admin`mi ?

Bs`de Admin`mi var?

Very Happy
Mesaj21.06.2011, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyyunkom yazmış:
Admin`mi ?

Bs`de Admin`mi var?

Very Happy

Çok Komiksin Mr. Green Mr. Green

Dediğini Yapacağım TEK Kişi : Bs-blog.tr.gg
Mesaj21.06.2011, 21:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

@Bloguz gereksiz mesaj atma.

Arkadaşlar benim artık mesaj yazıcak halim bile kalmadı inanın , durumu toparlayıp artık ne yapıyorsak bana özelden ulaşın. Forumu takip edemiyorum.
Mesaj21.06.2011, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hepiniz haklısınız ama burada böyle yakınmakla hiç birşey olmuyor. Forumu canlandırmak için icraat gerek, vaat değil.
Sözüm meclisten dışarı Wink
Mesaj21.06.2011, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Butür konuları açmak yasaktır.!
Size kısa ve açıklayıcı bir anlatımla sorunlarınızı dile getiriyim ve konuyu burada kapatalım.
1-) Çoğu modun okulları vardı
2-)Bazı mod arkadaşlarımızın siteleri silindi ondan yoklar.
3-)Bazı arkadaşlarımızın aile içi sorunları vardı giremediler.
4-)Bazı arkadaşlarımız asker v.s yüzünden giremediler.

Arkadaşlar okulu olan arkadaşlarımızın okulları bitti bu aralar forumun daha canlanması ve düzelmesi için hem sizin hemde mod arkadaşlarımızın geri dönüşleri bekleniyor.Tabi mod arkadaşlarımızdan geri dönüşler olmazsa ve bilgi verilmezse Hakan bey ile iletişime geçmemiz gerekebilir en son çare bunu yapmaktır.Zamana bırakmamız gerekiyor....

Saygılarımla..

En son odev-arsivleri tarafından 21.06.2011 21:24:08 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: