Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.06.2011, 01:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Hayat ?düşünmek?doğru ?

Sizce hayat nedir ? Düşünmek nedir ?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ben hayatta her şeyin bir mantığı olduğuna inanan biriyim.Mantığını bulamadığım veya bulamayacağımı düşündüğüm 2 şey var mutluluk ve hisler.

Ara sıra düşüncelere dalıp gidiyorum veya kafama takıyorum bazense geceleri oturup ağlıyorum. Hayat ne ? Düşünceler ve doğru nedir ?

Geçtiğimiz yaz birine aşık oldum , ilk defa aşık olmuştum ve de ilk defa çıktığım, çıkma teklifi ettiğim kişi o idi. ilk defa birisine bu derece bağlandım.şubat tatilinden önce 2 hafta ancak çıktık. .sonra ayrıldık onu uzun bir süre de de olsa sonunda unuttum.

Aşık olmadan önce benim bir sorunum vardı.Bir şey yapmadığım zaman sürekli canım sıkılırdı. geceleri sıkıntıdan uyuyamazdım saatlerce ağlar. kalkar yüzümü yıkar su içer yatar tekrar ağlardım.Bu problemim aşık olduktan sonra kalmadı.

ve aşık olmaya bağlanmaya başlıyalı şuan yaklaşık 13 ay oldu ve ben bu sürenin en az 11 ayını mutsuz geçirdim.mutsuz ve düşüncelere dalmış durumda.bu sürede hayattan koptum bağlarım koptu .Bir nevi soyutlandım diyebiliriz .

.Bu aşkın bir etkisinden çok kalıcı bir şey oldu.Hala düzelemedim ve düşünmek bir hastalık oldu.

Ve düşünüyorumda bu dünya için yapacaklarımız yapabileceklerimiz bilgisayar karşısında oturmak dışarı çıkmak dolaşmak top oynamak film izlemek aşık olmak yemek yemek müzik dinlemek şarkı söylemek site yapmak vb. bazı tutkularımızı amaçlarımızı gerçekleştirmek mi? Tutkuyu tutku yapan nedir ? Amaçlarımızı amacımız haline getiren nedir ? Yaşadığımız ve hayatımız için çizdiğimiz yol hiç bir zmn en iyi yol değildir. en iyi ve doğru olan yol ne ? en doğru olan ne ? Mutluluk nedir ? Hisler nasıl hissimiz haline gelir ?
Mesaj23.06.2011, 14:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Artık deliricem bir düşüncesi veya benzer bir fikre sahip olan yok mu ?
Mesaj23.06.2011, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

eğer sen yazdıysan gzel ama alıntı yaptıysan yorumlamaya grk yok
Mesaj23.06.2011, 15:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

biltekno-web yazmış:
Ve düşünüyorumda bu dünya için yapacaklarımız yapabileceklerimiz bilgisayar karşısında oturmak dışarı çıkmak dolaşmak top oynamak film izlemek aşık olmak yemek yemek müzik dinlemek şarkı söylemek site yapmak vb. bazı tutkularımızı amaçlarımızı gerçekleştirmek mi? Tutkuyu tutku yapan nedir ? Amaçlarımızı amacımız haline getiren nedir ? Yaşadığımız ve hayatımız için çizdiğimiz yol hiç bir zmn en iyi yol değildir. en iyi ve doğru olan yol ne ? en doğru olan ne ? Mutluluk nedir ? Hisler nasıl hissimiz haline gelir ?

İçinde bulunduğun durum karışık bir durum. Hayatta hiç aşık olmamış biri olarak duygularını anlamayı bekleyemem ama sorularına bir göz atmak ve cevapsız olan bu soruların bir kısmını kendi düşüncelerimle tamamlamak istiyorum.

Öncelikle bu dünyada yapabileceklerimiz sınırlıdır. Dünya'da amaçlar ve tutkular bizden bağımsızdır diyebileni düşünemiyorum. Her insan bir amaç ve tutku sayesinde yola çıkar. Rotasını belirler ve gemisini bilmediği yerlere sürer. Yani anlatmak istediğim hayatımızı tutkular ve amaçlar şekil ve yön verir. Yani dünyada yapacaklarımız tutku ve amaçlarımızı gerçekleştirmektir. Mesela bana göre her şey bir amaç ve arkasından bir tutku ile o işe bağlanmayla başlar. Sevmek, sevilmek de bunlara dahildir.

Tutkuyu tutkuyu yapan sevgidir. Bu sevgi ister insanlar arasında olsun, ister başka bir şeye duyulan bir sevgi olsun. Mesela şöyle bir örnek vermek istiyorum. Ben Bedava-Sitem'e bir amaçla başladım ama bu artık bir tutkuya benziyor. Eğer Bedava-Sitem'i gerçekten tutku ile bağlanmış olmasam buradan ayrılırdım. Wink

Amaçlarımızı amacımız hale getiren ise hayatta edinmiş olduğumuz deneyimlerdir. Mesela ben tekrar Bedava-Sitem üzerinden yorum yapacağım. Ben buraya birilerine yardımcı olmak ve birikimimi arttırmak için geldim. Ama bunu önceden ufak tefek deneyimlerim olmasa gerçekleştirebilir miydim? Böyle bir sistemden haberim olur muydu? İşte bu. Deneyimler bana göre amacı amaç haline getiren kavramdır.

Yaşadığımız ve hayatımız için çizdiğimiz yol hiçbir zaman en iyi yol değildir. En iyi ve doğru olan yol ne ? Evet. Hiçbir zaman doğru yol değildir. Biz hata yapmadan ve yanlış yola sapmadan hayatımıza yön veremeyiz. Hatalarımız doğrultusunda kendi yolumuzu buluruz Eğer hayatta hatalarımız olmasa hayat sıkıcı ve bize işkence veren bir hale gelirdi. Çünkü her zaman doğru yol demek hata yapmayacağımız anlamına gelmez benim için. En doğru olan
ne ?
En doğru olan şey hata yapmak ve hatalardan ders çıkarmaktır bana göre. Hata yapan bir insan daha doğru yolları bulur ve yaptığı hataları hiçbir zaman unutmaz. Edindiğim tecrübeleri hayatının diğer alanlarında da kullanır.

Mutluluk nedir ? Hisler nasıl hissimiz haline gelir ? Mutluluk kişisel olarak değişen bir kavramdır. Küçük bir çocuğu çikolata mutlu ederken, genç bir bireyi işinde yüksektmek mutluluk verir. Hislerimiz yaşadıklarımızın, diğer insanların yaşadıklarının bize yansıması sonucu hissimiz halinde gelir. Hisler sadece tek bir bireyle alakalı değildir. Acıma, sevme, utanma gibi hizler mesela. Utanma hissini ele alalım. Mesela bize göre doğru olan bir şey başkalarına göre yanlış olabilir. Bu da bizde utanma hissinin ortaya çıkmasına neden olur.

Ben bunları tamamen kendim yorumladım. Dediğim gibi hiçbir zaman aşık olmadım veya oldum da ben bilmiyorum. Very Happy senin duygularını anlayamam. Ama soruların cevapları bunlar bence. Ayrıca yaşadığın bu aşkı unutacaksın. Bana göre aşık olmakta saçma bir kavram. Bir insanı diğer insanlara göre daha fazla seversin. Sana daha yakın gelir. Aşk ise Allah'a karşı olur. Yani sana diyeceğim şu. Hayat daha sana ve bize çok fazla sınav sunacak. Acılar ve mutluluklar yaşatacak. Şu anda hayata farklı bir bakış açısıyla bak. Yeniden birini seversin ve geriye doğru bakıp ne kadar güzel günler yaşadığını hatırlarsın.

Çok uzun bir yazı yazdım sanırım. Benden bu kadar. Mr. Green
Mesaj23.06.2011, 23:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

emekli-grafiker yazmış:
eğer sen yazdıysan gzel ama alıntı yaptıysan yorumlamaya grk yok

yaşadğım şeyleri düşüncelerimi yazdım gzl denilecek bir hikaye değil yani

bs-destek-merkezim , çok teşekkürler biraz açıklık getirdi ama tutkularımız tutku haline gelmiyor hayattan eski zevkimizi alamıyorsak bu olayların gerçekleşirken bunun böyle olacağını düşünüp bu düzenin veya bazı şeylerin farkında oluyorsak ve tekrar içine giremiyorsak napabiliriz
Mesaj24.06.2011, 06:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Smile

Tekrardan Döndüm! Artık Hep Onlineyim : )
Domainimizi Değiştik Sonunda : ) www.cupacup.tr.gg
Önceki mesajları göster: