Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.07.2011, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu: monitörde yukarıdan aşşağı çizgi

arkadaşlar benim monitörde yukarıdan aşşağı açık yeşil renginde bi çizgi var bazen bu çizgi koyu yeşil bazen de sarı oluyo bunun sebebini öğrenebilirmiyim ?
Mesaj15.07.2011, 20:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

ekran kartında sorun var gibi

Yine Terör, Yine Kan , Yine Yanıyor Vatan. Alçaktır, Şerefsizdir Askere Kurşun Atan...
Mesaj15.07.2011, 21:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

pchakkindabildikleriniz yazmış:

off pc daha yeni sayılır ama neden böyle bir sorunlar oluyorki :S önceden ekran kartını kabul etmıyodu şimdi de monitörde çizgi oluştu hay allahım ya casper deilmi dandik marka çok pişman oldum aldıgıma
Evil or Very Mad
Mesaj16.07.2011, 08:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:

off pc daha yeni sayılır ama neden böyle bir sorunlar oluyorki :S önceden ekran kartını kabul etmıyodu şimdi de monitörde çizgi oluştu hay allahım ya casper deilmi dandik marka çok pişman oldum aldıgıma
Evil or Very Mad

Hayatınızın en büyük hatasını yapmışsınız. En dandik marka Casperdır. Malzeme bileşenleri çok dandiktir. Servise verin eğer yeniyse..
Mesaj16.07.2011, 11:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

SiSTeMi Geri Yükleyin Düzelecektir .
Mesaj17.07.2011, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu sorunnu sebibi bir kaçtene olabilir mesale benim yaşadığım bir sorun monitörün arkasındaki kablo bira ezilmişse zara görmüşse veya içindeki bir tele kopmuşsa ondan kaynaklanabilir veya ekran kartında arıza varsa ondan da kaynaklanabilir arkadaki kabloyla oynarsan biraz salla bak belki ordan arızayı tespit edebilirsin eğer sorun kablodaysa ekran kartını değiştir biryerden emanet bul yada pc de 2. bir ekran kartı varsa onbord olabilir oana tak yada yazılım hatası olabilir ama pek zannetmiyorum senin değin sorun muhtemelen donanımsal bir sıkıntı var
Mesaj17.07.2011, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasimkaynagi yazmış:
bu sorunnu sebibi bir kaçtene olabilir mesale benim yaşadığım bir sorun monitörün arkasındaki kablo bira ezilmişse zara görmüşse veya içindeki bir tele kopmuşsa ondan kaynaklanabilir veya ekran kartında arıza varsa ondan da kaynaklanabilir arkadaki kabloyla oynarsan biraz salla bak belki ordan arızayı tespit edebilirsin eğer sorun kablodaysa ekran kartını değiştir biryerden emanet bul yada pc de 2. bir ekran kartı varsa onbord olabilir oana tak yada yazılım hatası olabilir ama pek zannetmiyorum senin değin sorun muhtemelen donanımsal bir sıkıntı var

kardes ztn biara pc den monitöre baglanan kablo varya onu cok sıktım herhalde takarken çıt diye bi ses gelmişti o günden beri böyle acaba kabloda zarar mı oldu ki ?
Mesaj17.07.2011, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

sana şöyle bir örnek veriyim benim monitorun kablosu artık bir yerse zedelenmişlti birşeyler olmuştu kabloyu hafif sallıyodum ekrann rengi pembe yeşil renkten renge giriyodu sonra biraz saha sallıyodum duzeliyodu monitöre giden kalbodun içinde bir sürü tel zıbmırtı birşeyler var hepsiğnin de ayrı yarı görevi var örnke biri güç kablosu diğeri renklerle vs.. onlardan birine zarar gelirse veya soket girişndeeki tellere birşeyler olursa sorun verebilir.sen önce bir ekran kartını bir garantiye al ondamı sorun değilmi diye önce ona bak bir yerden emnaet ayarla sonra diğerlerine bakarsın sorunnu onda olma ihtimalide buuyuk
Mesaj17.07.2011, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasimkaynagi yazmış:
sana şöyle bir örnek veriyim benim monitorun kablosu artık bir yerse zedelenmişlti birşeyler olmuştu kabloyu hafif sallıyodum ekrann rengi pembe yeşil renkten renge giriyodu sonra biraz saha sallıyodum duzeliyodu monitöre giden kalbodun içinde bir sürü tel zıbmırtı birşeyler var hepsiğnin de ayrı yarı görevi var örnke biri güç kablosu diğeri renklerle vs.. onlardan birine zarar gelirse veya soket girişndeeki tellere birşeyler olursa sorun verebilir.sen önce bir ekran kartını bir garantiye al ondamı sorun değilmi diye önce ona bak bir yerden emnaet ayarla sonra diğerlerine bakarsın sorunnu onda olma ihtimalide buuyuk

kardeş sorun kablodaymış giriş yeri kırılmış değiştirdim düzeldi Smile
Mesaj17.07.2011, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very Happy hmm iyi ozaman kolay gelsin düzeldiğine sevindim
Mesaj17.07.2011, 19:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasimkaynagi yazmış:

eyvl. saolasın lcd ekran olunca dikkat etmek lazım giriş yerleri çabuk bozuluyor ekran için de temizleyici ilaç kullanmak lazım Smile keske bunları zamanında yapsaydım da bunun gibi sorunlar olmasaydı

neyse cana gelceğine mala gelsin. Razz
Mesaj18.07.2011, 10:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca1 yazmış:
paylasimkaynagi yazmış:

eyvl. saolasın lcd ekran olunca dikkat etmek lazım giriş yerleri çabuk bozuluyor ekran için de temizleyici ilaç kullanmak lazım Smile keske bunları zamanında yapsaydım da bunun gibi sorunlar olmasaydı

neyse cana gelceğine mala gelsin. Razz

Konuyu şimdi gördüm ne yazıkki. Bu sorun başıma en az 10 defa gelmiştir. Kabloyu takarken mandallarından biri kırılmıştır dediğiniz gibi Smile Eğer mandal eğilmişse tornavida benzeri bir aletle yavaşça mandalı kaldırın sorun düzelecektir.
Mesaj21.07.2011, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

pc-safe yazmış:
tasarimci-amca2 yazmış:

Evil or Very Mad

Hayatınızın en büyük hatasını yapmışsınız. En dandik marka Casperdır. Malzeme bileşenleri çok dandiktir. Servise verin eğer yeniyse..

kardeş katılıom bnde 2 tane bilgisyr var casper olan 2 saaate acılıo bnimkide yni Very Happy
Önceki mesajları göster: