Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.09.2011, 14:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Bi Sorum Olacaktı

Kod:
</br>
ile
Kod:
<p></p>
Arasındaki Farkı Nedir
Mesaj03.09.2011, 14:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

BR etiketinin sonlandırıcısı (</br>) yoktur, yani bir yorum aralığından söz edilemez. BR etiketi bulunduğumuz satırdan bir satır aşağı geçmek için kullanılır.

Burada bir metin var
Bir alt satıra geçtiğimi sanıyorum!

Yukarıdaki metin ekran yan yana basılacaktır. Her ne kadar kodu yazarken satır atlayarak yazmış olsak bile browser bu kodu yorumlarken arada <br> etiketi olmadığı için bu iki cümleyi yan yana basacaktır. Kodun doğru kullanımı

Burada bir metin var <br>
Bir alt satıra geçtim!

şeklinde olmalıdır.
<p> ve </p> etiketleri ise paragraf oluşturmak için kullanılır. P etiketi içinde yine body etiketinde olduğu gibi birtakım tanımlamalar yapılabilir.

Mesaj03.09.2011, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

b alfabemizin 2. harfi * r 21. harfi * p ise 20. harfi
Mesaj03.09.2011, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

imagerial yazmış:
BR etiketinin sonlandırıcısı (</br>) yoktur, yani bir yorum aralığından söz edilemez. BR etiketi bulunduğumuz satırdan bir satır aşağı geçmek için kullanılır.

Burada bir metin var
Bir alt satıra geçtiğimi sanıyorum!

Yukarıdaki metin ekran yan yana basılacaktır. Her ne kadar kodu yazarken satır atlayarak yazmış olsak bile browser bu kodu yorumlarken arada <br> etiketi olmadığı için bu iki cümleyi yan yana basacaktır. Kodun doğru kullanımı

Burada bir metin var <br>
Bir alt satıra geçtim!

şeklinde olmalıdır.
<p> ve </p> etiketleri ise paragraf oluşturmak için kullanılır. P etiketi içinde yine body etiketinde olduğu gibi birtakım tanımlamalar yapılabilir.

Saol Çok İşime Yaradı