Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.09.2011, 18:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Bir hikmeti vardır

Bir hikmeti vardır

Adamın biri bir pislik böceği görür
" Bu yaradılışı çirkin pis kokulu bir yaratıktır.Allah bunu niçin yaratmışki ? " der.

Aradan zaman geçer, adamın yüzünde bir çıban çıkar. Nereye başvurduysa derdine bir derman bulamaz. Çııban yara haline gelir. Bir gün sokakta dolaşırken, yüzündeki yara bir yolcunun dikkatini çeker. ayak üstü sohbetten sonra yolcu kendine yardım edebileceğini, bu tip çıbanların oluşturduğu yaraların tedavisini bildiğini söyler. Adam her ne kadar inanmadıysa Allah'tan umut kesilmez diyerek kabul eder.

Yolcu bir pislik böceğinin getirilmesini ister.Orada bulunanlar bu isteğe gülerler. Fakat hasta olan adam, o böcek hakkında söylediği sözleri o an hatırlar ve derki ;
- Adamın isteğini yerine getirin, ne diyorsa yapın.
Yolcu getirilen böceği yakar ve külünüyaranın üzerine serper ve yara Allah'ın hikmetiyle iyileşir. Bunun üzerine hasta olan adam etrafına der ki ;
- Unutmayın ! Allah'u Teala'nın yarattıklarının, yaratılışında bir hikmet vardır, bir derde deva vardır. Velev ki pislik böceği olsa dahi.Devamını Gör

M.Aslan
Mesaj07.09.2011, 19:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok güzel bir yazı Allahın yarattıklarını sorgulamak bize düşmez O herşeyi gören ve işitendir....
Mesaj07.09.2011, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

baks-bani.tr.gg yazmış:
çok güzel bir yazı Allahın yarattıklarını sorgulamak bize düşmez O herşeyi gören ve işitendir....

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj07.09.2011, 20:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allaha Hepimiz Şükür Edelim
Çünkü Bizi Yani İnsanları Bir Ayrıcalık İle Yaratmış
Hiç Bir Şeyi Küçümsemeyelim Ki İleride O Küçük Gördüğümüz Şeylere Muhtaş Olmayalım
Her Zaman Ki Gibi Güzel Bir Paylaşım Yapmışsınız Ablacığım ..!
Mesaj07.09.2011, 20:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hoş bir paylaşım. İbret alınacak birçok nokta var.
Paylaşımınız için teşekkürler.
Mesaj07.09.2011, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Hoş bir paylaşım. İbret alınacak birçok nokta var.
Paylaşımınız için teşekkürler.

Gerçektende Öyle .. Ben Şunu Anladım Diyebilirim ;
Hiç Kimseyi Dünyadaki En Ufak Bir Şeyin Bile Küçümsenmiyeceğini Anladım
Her Zaman Ki Gibi Bu Ablamın Güzel Paylaşımları Bana Huzur Veriyor ..
Mesaj07.09.2011, 20:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlamlı bir paylaşım Very Happy ama yazının sonunda Devamını gör yazının nerden alıntı olduğunu gösteriyor Mr. Green Mr. Green . Teşekkürler paylaşım için. Smile
Mesaj07.09.2011, 20:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

korany yazmış:
Anlamlı bir paylaşım Very Happy ama yazının sonunda Devamını gör yazının nerden alıntı olduğunu gösteriyor Mr. Green Mr. Green . Teşekkürler paylaşım için. Smile

o yazı benmde dikkatimi çekti Very Happy
Mesaj07.09.2011, 23:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazı facebookta dolaşırken dikkatimi çekti.Faydalı bulduğum için sizlerle paylaşmak istedim.Fakat altındaki "devamını gör" yazısını farketmemişim.Eh artık o kadar kusur kadı kızındada olur Mr. Green Mr. Green Smile

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Embarassed

M.Aslan
Mesaj08.09.2011, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cenab-ı Hakkın sebepsiz yarattığı hiç bir şey yoktur.
Bütün yaratılanlar vazifelerini layıkı ile yerine getirirken sadece insanoğlu Allah'a verdiği sözü tutmuyor ve yaratılışına ve Rabbine aykırı davranıyor ...

Bu güzel paylaşım için teşekkürler ...

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Önceki mesajları göster: