Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.09.2011, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Aşçı Kadın !!!

Aşçı Kadın

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağa kapanmış yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.
Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar:Yaşlı kadının o gece yaptığı yemek değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti.
Oğlu, yeni gelini ve aile dostu kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.
Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler.
Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra yaşlı kadına;
“Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum. Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var!” dedi.
Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi: “Hayır, hiçbir şeyim yok! Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak.”

Darısı tüm kayınvalidelerin başına ... Smile

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj16.09.2011, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten çok güzel bir yazı...
Öyle kayınvalideler zor bulunur valla Smile

Paylaşım için teşekkürler..
Mesaj16.09.2011, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

He valla kayınvalidem böle olur inşallah Very Happy
Önceki mesajları göster: