Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.09.2011, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilgisayarın Zararları

Arrow Gözümüz Kör Olabilir
Arrow Zaman Kaybı
Arrow Hayat Kaybı
Arrow Boyun kaslarında ağrı ve tutulma
Arrow Uykuya ayrılan saatlerin azalması
Ve Daha Fazlası...

Lütfen Yorum !

Mesaj22.09.2011, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba , Öncelikle Bunlar OLuyor Güzel Paylaşım Ama Anlamadığım Şeyler Var Bu Konuyu Neden Paylaştınız ? Ve Neden Bilgisayar Kullanıyorsunuz ? Durun Ben Size Açıklamada Bulunmak İsterim Nedenler Şunlar 1 . Sorunun Cevapı Şu Olucak Yararlı Olmak İçin Paylaştım Neyse 2. Soruma Geçelim Onun Cevapı Bilgisayar Kullanıyorsunuz Çünkü Bilgisayarı Kullanınca Oyun Ve Benzeri Şeylerden Yararlanınca Bilgisayar İnsana Bağımlılık Yapıyor Aynı Sigaranın , Aykolün Ve Çeşitli Kötü Şeylerin Yaptığı Gibi Yani Benim Anlatmak İstediğim Anlatımı Konuyu Boşuna Açmışsınız Pek Faydalı Bir Konu Emeğe Sonuna Kadar Saygı Duyarız Ama Kimse Bundan Yararlanmaz Bir Gün Pc Kullanmayan Deliriyor
Mesela Örnek Olarak Büyük 37 - 45 Yaşındaki Bay Ve Bayanlar Bilgisayar Kullanıyorlar Farklı Sitelere Giriyorlar Biz Gençlerin Yaptıklarını Yapıyorlar Yaşını Söylediklerinde Hiç Utanmadan Söyliyorlar Ama Ben Bu Hareketi Kınıyorum İşte
Çok Yararlı Ve Tartışmalı Bir Konu Açtığınız İçin Teşekkür Ederim İyi Forumlar ..
Mesaj22.09.2011, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bilgisayarın Zararları

bedavasitemst yazmış:
Arrow Zaman Kaybı
Arrow Hayat Kaybı
Ve Daha Fazlası...

Lütfen Yorum !

bilgisayar kullanarak asla kör olmaz ve asla ölmezsiniz.. zaman kaybı değil, aksine zamandan kazanmanızı ve zamanı daha düzenli kullanmanızı sağlar.. boyun ve kas ağrıları ders çalışırken, yatarken ya da spor yaparken daha çabuk ortaya çıkan sorunlardır.. sıradan bir insanın 4 ile 7 saat uyuması zaten yeterlidir, vücut uyumak isterse zaten bilgisayara bakarken de kendini bekleme durumuna geçirebilir.. Razz teknoloji doğru kullandıktan sonra asla zararlı değildir..

konuyu açma sebebi, anneye ya da babaya yapılacak savunma olabilir.. Razz
Mesaj22.09.2011, 15:03 (UTC)    

antispamteam yazmış:
bedavasitemst yazmış:
Arrow Zaman Kaybı
Arrow Hayat Kaybı
Ve Daha Fazlası...

Lütfen Yorum !

bilgisayar kullanarak asla kör olmaz ve asla ölmezsiniz.. zaman kaybı değil, aksine zamandan kazanmanızı ve zamanı daha düzenli kullanmanızı sağlar.. boyun ve kas ağrıları ders çalışırken, yatarken ya da spor yaparken daha çabuk ortaya çıkan sorunlardır.. sıradan bir insanın 4 ile 7 saat uyuması zaten yeterlidir, vücut uyumak isterse zaten bilgisayara bakarken de kendini bekleme durumuna geçirebilir.. Razz teknoloji doğru kullandıktan sonra asla zararlı değildir..

konuyu açma sebebi, anneye ya da babaya yapılacak savunma olabilir.. Razz
ehehe süepr katılıyorum Very Happy
Mesaj22.09.2011, 15:17 (UTC)    

bedavasitemst yazmış:
Arrow Zaman Kaybı
Arrow Hayat Kaybı
Ve Daha Fazlası...

Lütfen Yorum !

3 sene oynadım hala boynum tutulmadı arımadı ama kambur oldu Laughing

gözü zaten kör etmez tabi ben olursam eder 24/12 pcenin başındayım gözlük takıyorum halada oynuyorum kör olana kadar pcenin kıkını çıkarıcam Twisted Evil

zaman kaybı gerçekten öle 2 dkda 10 saat geçiyo şaka gibi Evil or Very Mad
Mesaj22.09.2011, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

sen bunları diyince biz kullanmayacağız sanki Smile
Mesaj22.09.2011, 15:43 (UTC)    

Arrow Gözümüz Kör Olabilir çok uzun saatlerde oturursan olabilir
Arrow Zaman Kaybı kesinlikle katılıyorum
Arrow Hayat Kaybı öldüreceğini sanmıyorum Razz
Arrow Boyun kaslarında ağrı ve tutulma düzgün otur bişi olmaz Razz
Arrow Uykuya ayrılan saatlerin azalması buna da katılıyorum Razz

Mesaj22.09.2011, 19:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla benim gözümü sadece şu aykutun her kelimenin baş harfini büyük yazması yoruyor Very Happy Laughing Mr. Green
Mesaj22.09.2011, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
Valla benim gözümü sadece şu aykutun her kelimenin baş harfini büyük yazması yoruyor Very Happy Laughing Mr. Green

Hızlı Ve Uzun Yazmayı Severim Dostum ..
Mesaj22.09.2011, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hızlı ve Öfkeliiiiiiii Twisted Evil

Yok orda sıkıntı yok , her kelimenin baş harfini büyük yazıyorsun ya , orda biraz sıkıntı var Very Happy
Mesaj22.09.2011, 19:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pcsiz hayat?

Düşünemiyorum. Mr. Green

M.Aslan
Mesaj22.09.2011, 19:35 (UTC)    

bedavasitemst yazmış:
Arrow Zaman Kaybı
Arrow Hayat Kaybı
Ve Daha Fazlası...

Lütfen Yorum !

Paylaşmak istedim...

Bilgisayar ekranlarının sürekli titreşen yapıda olmaları ve saniyede 40-80 kez yanıp sönüyor olması, görme güçlüğüne, göz yorgunluğuna ve göz kurumasına neden oluyor.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Kamış, televizyon ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla gözle ilgili rahatsızlıkların ciddi oranda artış gösterdiğini söyledi. Yüzyılın en yaygın meslek hastalıklarından biri olan “bilgisayara bakma sendromu”nun her geçen gün yayıldığını ifade eden Doç. Dr. Ümit Kamış, gözlerde ağrı, yorgunluk, rahatsızlık, kızarıklık, bulanık görme, çift görme gibi belirtileri olan hastalığın bilgisayar kullanıcıları arasında yaygınlığının yüzde 88,5 olduğu belirtti.

Mesaj22.09.2011, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

prof. dr. haluk ertürk: "televizyon ve bilgisayarın gözü bozduğu doğru değildir. yalnızca, ışığa bakılmasına bağlı olarak göz yüzeyindeki gözyaşında kuruma olacağı için yanma, batma, kızarma ve refleks sulanma olur." yani diyor ki uyuyunca geçer.. Razz
Mesaj25.09.2011, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam yazmış:
prof. dr. haluk ertürk: "televizyon ve bilgisayarın gözü bozduğu doğru değildir. yalnızca, ışığa bakılmasına bağlı olarak göz yüzeyindeki gözyaşında kuruma olacağı için yanma, batma, kızarma ve refleks sulanma olur." yani diyor ki uyuyunca geçer.. Razz
adam king benim kafadanmış Very Happy
Mesaj25.09.2011, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pc olmasa osmanlı tarihini bilemezdim. Ansiklopediyi alırdım ordada ince ince yazılar var zaten gözlük kullanıyorum iyice kör olurum o ince yazıları okuyacağım diye xD pc. iyi Very Happy