Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.09.2011, 16:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Ata Sporumuz

Tüm dünyanın Çinliler'e ait olduğunu düşündüğü karate sanatı aslında özbeöz biz Türkler'e aitmiş. Çinliler kendilerinden daha az sayıda olan Türkler'e karşı savaş meydanlarında perişan oluyorlarmış. Onların deyimiyle; bir türlü bu bir avuç çapulcuyla baş edememişler. Sonuçta Çin Seddi'ni inşa etmişler.

Ama Türkleri durdurmak mümkün mü? Hayır! Duvarı aşıp akın akın geliyorlarmış. Bunun üzerine Çin hükümdarı Türkler'in yenilmezliklerinin sırrını araştırmaları casuslar yollamış. Bunlardan aylarca haber alınamamış. Çin hükümdarı daha fazla casus yollamış. Ama giden gelmiyormuş. En sonunda bir tanesi geri dönebilmiş. Ancak ağır yaralıymış. Türklerin enfes bir dövüş sanatına sahip olduğunu, bu nedenle hiç yenilmediklerini söyleyip son nefesini vermiş.

Çin hükümdarı artık ne yapacağını biliyormuş: başka casuslar yollayıp bu dövüş sanatının inceliklerini öğrenmek. Vezirine ülkedeki Türk'e benzeyen her genci toplayıp getirtmesini ve casus olarak yetiştirilmelerini buyurmuş. Bir kaç ay sonra yüzlerce genç, Türklerin arasına sızmaları için gönderilmiş.

Seneler sonra bu gençlerden sadece üç tanesi birer dövüş ustası olarak geri dönebilmiş. Hemen her birine ayrı okul kurulmuş. Çin kültürüne uygun olarak bu dövüş sanatına ''karate'' adını vermişler. Karate kısa bir sürede ülkenin dört bir yanına yayılmış.

Ama karate öğrenen Çin askerleri, Türklerle ilk savaşlarında yine hüsrana uğramış.Türkler ata sporlarında çok ustalarmış. Bu savaşta bozguna uğrayan hükümdar, karatenin Çin'e gelmesini sağlayan hükümdarın oğluymuş ve ne yapacağını bilememiş. Ama babasının veziri, kurnaz bir adammış, yeni bir plan geliştirmiş. Hükümdar da bu planı çok beğenmiş.

Çok iyi işleyen plan şöyleymiş: Önce Türkleri pasif hale getirmek için, "güreş" adında bir spor geliştirmişler. Güreş kelimesi eski Çince'de ''pasiflik'' anlamına geliyormuş. Güzel Çinli prensesler aracılığıyla bu sporu Türk beylerine oradan da halka benimsetmişler. Sonuçta Türkler'in karateden iyice kopmasını sağlamışlar. Birkaç kuşak sonra Türkler karateyi tamamen unuturken Çinliler karatenin ustası olmuşlar. Bu yolla Çinliler, Türkler'i yenmekle kalmamış onların Orta Asya'dan göç etmelerine neden olmuşlar. Şimdi de gerçek ata sporumuzu bize öğretiyorlar.

Alıntıdır..
Mesaj27.09.2011, 15:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay alçaklar vayyy osman aga duyarsa bilmiyom valla
Mesaj27.09.2011, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

sackerfriend yazmış:
vay alçaklar vayyy osman aga duyarsa bilmiyom valla
Dalga Mı Geç
yorsun ? Bu Arada Güzel Paylaşım
Mesaj27.09.2011, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler.
Mesaj27.09.2011, 19:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allah Allah ilk defa duyuyorum ayrıca çinlilerin türklere yaptığı zulüm videolarını izledim nefretim bir kat daha arttıı onlara karşı Mad
Mesaj27.09.2011, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

imanfedaisi yazmış:
Allah Allah ilk defa duyuyorum ayrıca çinlilerin türklere yaptığı zulüm videolarını izledim nefretim bir kat daha arttıı onlara karşı :x

Bize Ne Yaparlarsa Yapsın Kin Ve Nefret Toplamamalıyız ;) Bunu Bu Paylaşım İçin Değil Normal Hayattada Söyliyorum Bende Aslında Çok Sinirli Biriyimdir Ama Yardım Sever Biri Olduğum İçin Kendime Hakim Olabiliyorum Sizde Böyle Yapın ;)
Mesaj27.09.2011, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle ben kendime hakim olan birisiyim.Ancak benim vatanıma yapılan haksızlık karşısında susmaz acizliktir internete doğu türkistana çinlilerin yaptığı zulmler yaz videoları izle sonra yorumunu yaparsın..
Mesaj27.09.2011, 19:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle Kendinizi Hiç Bir Zaman Ezdirmeyin , Bu Arada Çiniler Karetenin Ustasıymış Türkiyeye Gelsinler Sokak Kavgası Etsinler Bakalım Görelim Kareteye Benziyor Mu ? Mr. Green Mr. Green Normalde Ciddi Olsamda Bazen Şaka Yapabiliyorum Smile
Mesaj28.09.2011, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlar için teşekkürler.
Mesaj28.09.2011, 16:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir Şey Değil .
Mesaj30.09.2011, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu yazının belgelenmesi gereklidir Tarihçiler tarafından araştırılması ve kanıtlanması gereklidir.
Çin´e gelirsek onların suçu yok özenti olan biziz.
Mesaj01.10.2011, 08:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

E tabi bu belgelenmiş bir şey değil sadece Rivayet. Ayrıca biz Türklere hakaret etmeyelim lütfen.
Mesaj01.10.2011, 09:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kaynak olmadan böyle şeylere inanmamak gerek.Ben hiç bir yerde böyle bir şey duymadım.Yinede paylaşım için teşekkkürler ama sağlam bir kaynaktan bilgi almadıkça ve kaynak belirtmedikçe böyle paylaşımlar yapmazsak daha iyi olur sanırım
Mesaj01.10.2011, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet doğru söylüyorsunuz. Bu sadece bir Rivayet. İyice araştırmam lazımdı. Modlara rica ediyorum lütfen konuyu kilitleyiniz.
Mesaj01.10.2011, 10:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

tşk güzel paylaşım