Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.10.2011, 05:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Çok basit Birşey belki ama yapamadım işte

arkadaşlar herkese merhaba,

siteme uygulamak istediğim üç tane yan yana resim var ve bu resimlerin altında ise açıklamalar açıklamaları girmeden önce bütün resimle ip gibi hizada ama yazıları girince resmin bitanesi yukarıda kalıyor. konu ile ilgili resimli anlatım linktedir

http://www.mytektermal.com/images/resimhizalama.jpg

lütfen yardım edin konu ile ilgili kod vs.ne lazımsa yollarım [/quote]
Mesaj08.10.2011, 05:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birinin Üstüne Tıkla Sola Kaydır Birini Ortala Birini Sağa Ozaman Ekrana tam sığabilir
Mesaj08.10.2011, 06:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

ekrana sığıyor onda problem yok. benim sorunum resme baktıysanız eğer,

yapı yangın endüstriyel diye 3 tane resim var yapı grubu resmi yani en baştaki resim diğerlerinden 1 satır yukarıda duruyor onu nasıl düzeltip hepsini aynı hizaya getirebilirim?

konu ile ilgili gerekli kod:

<div class="services">

<div class="s_container">

<div class="title"><div id="yapı"></div><h1></h1></div>
<div class=""></div>
<div class="service_back">

<p>Nasa'nın geliştirdiği özel seramikler ile desteklenmiş, yapı grubu boyaları sayesinde; ısı izolasyonu sağlayan, neme ve suya karşı dayanıklılığı yüksek olan, nefes alabilen, yüzeyi uzun yıllar koruyabilen, renk kalıcılığı garantili olarak belgelenebilen sonuçlar elde edilmektedir. <span>Read More</span></p>

</div><!--service back end-->

</div><!--s container end-->

<div class="title"><div id="yangın"></div><h1></h1></div>
<div class=""></div>

<p> Yangın Geciktirici Boya Sistemleri sayesinde eviniz, fabrikanız, büronuz, tüm yaşam alanlarınız korunmaktadır. Yarım saatten dört saate kadar uygulandığı yüzeye yangında açığa çıkan enerjinin ulaşmasını geciktirir. <span>Read More</span></p>

<div class="title"><div id="endüstriyel"></div><h1></h1></div>
<div class=""></div>

<p>Yüksek korozyon dayanımı, pas önleme özelliği, ısı izolasyonu sağlaması ve müthiş dayanıklılığı olan özel bir kaplamadır. Tüm metal yüzeylerde, çelik konstrüksyonlarda, borularda, köprülerde uygulanabilmektedir.<span>Read More</span></p>

</div><!--services ends-->

</div><!--content end-->
Mesaj08.10.2011, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sİl Yeniden Kopyala Yapıştır
Mesaj08.10.2011, 13:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Çok basit Birşey belki ama yapamadım işte

bor-tekizmir yazmış:

siteme uygulamak istediğim üç tane yan yana resim var ve bu resimlerin altında ise açıklamalar açıklamaları girmeden önce bütün resimle ip gibi hizada ama yazıları girince resmin bitanesi yukarıda kalıyor. konu ile ilgili resimli anlatım linktedir

lütfen yardım edin konu ile ilgili kod vs.ne lazımsa yollarım
[/quote]

1. resim açıklamalarında 7 satır var diğer 2 resim açıklamalarında 6 satır var 1. resimdeki 7. satır resmi üst tarafa itiyor orayıda 6 satıra düşürebilirsen resimler aynı hizaya inecektir..
Ayrıca verdiğin kodlarda heihgt yani yükseklik ayarı olsaydı satırları azaltmadan oradan ayarlanabilirdi.
Mesaj08.10.2011, 13:40 (UTC)    

kodbanks yazmış:
bor-tekizmir yazmış:

1. resim açıklamalarında 7 satır var diğer 2 resim açıklamalarında 6 satır var 1. resimdeki 7. satır resmi üst tarafa itiyor orayıda 6 satıra düşürebilirsen resimler aynı hizaya inecektir..
Ayrıca verdiğin kodlarda heihgt yani yükseklik ayarı olsaydı satırları azaltmadan oradan ayarlanabilirdi.[/quote]

Şu an için başka çözüm şeklide 1 açıklamadaki başta bulunan <p> nin peşine <h5> ekle sondaki</p>nin önünede </h5> bu kodu eklersen yazı ufalacaktır ve resmi yukarı itmeyecektir
ÖRNEK yazılım alttadır.
Kod:
<p><h5>  Nasa'nın geliştirdiği özel seramikler ile desteklenmiş, yapı grubu boyaları sayesinde; ısı izolasyonu sağlayan, neme ve suya karşı dayanıklılığı yüksek olan, nefes alabilen, yüzeyi uzun yıllar koruyabilen, renk kalıcılığı garantili olarak belgelenebilen sonuçlar elde edilmektedir. <span>Read More</span></h5></p>

Mesaj08.10.2011, 13:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Okumaya üşeniyorum Razz
Mesaj08.10.2011, 19:43 (UTC)    

kodbanks yazmış:
kodbanks yazmış:
bor-tekizmir yazmış:

Ayrıca verdiğin kodlarda heihgt yani yükseklik ayarı olsaydı satırları azaltmadan oradan ayarlanabilirdi.

Şu an için başka çözüm şeklide 1 açıklamadaki başta bulunan <p> nin peşine <h5> ekle sondaki</p>nin önünede </h5> bu kodu eklersen yazı ufalacaktır ve resmi yukarı itmeyecektir
ÖRNEK yazılım alttadır.
Kod:
<p><h5>  Nasa'nın geliştirdiği özel seramikler ile desteklenmiş, yapı grubu boyaları sayesinde; ısı izolasyonu sağlayan, neme ve suya karşı dayanıklılığı yüksek olan, nefes alabilen, yüzeyi uzun yıllar koruyabilen, renk kalıcılığı garantili olarak belgelenebilen sonuçlar elde edilmektedir. <span>Read More</span></h5></p>
[/quote]

aynı yazı sitili ve yazıyı azaltmadan sığdırmanın bir yolu olmalı mutlaka yükseklik ve genişlikle ilgili kodu eriyorum umarım çözümleriz bunu.....

#yapı {
float: left;
width: 261px;
height: 150px;
margin: 3px 0 0 8px;
background: url(http://www.mytektermal.com/images/yapigrubu261x150.jpg);
}

#yangın{
background: url(http://www.mytektermal.com/images/yangingrubu.jpg);
}

#endüstriyel {
background: url(http://www.mytektermal.com/images/end.grup_n.jpg);
}

.title {
display: inline-block;
margin-left: 5px;
width: 271px;
}

.title_hr {
width: 271px;
height: 4px;
background: url(../images/title_line.png);
}

.service_back {
width: 277px;
height: 144px;
background: url(../images/services_back.png) no-re
Mesaj09.10.2011, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar yardımcı olacak kimse yok mu?
Önceki mesajları göster: