Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.10.2011, 18:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Korkaklık Nelere Malum

Arkadaşlar bu hikayeyi biraz önde ders için kendim yazdım ve sizlerle paylaşmak istedim Very Happy Lütfen almayın. yalnızca yorum yapın. nasıl olmuş Question

Okan ve Hasan çiftlikte yaşayan iki kardeştir. Fakat kişilikleri çok farklıdır. Okan ,çalışmayı seven ,azimli ,çalışkan birisidir. Ağabeyi Hasan ise çalışmayı sevmeyen ,işin eğlencesine bakan ,kurnaz birisidir. Bir gün iki kardeş 33 koyundan oluşan bir sürüyü güdmek üzere yola çıkarlar .Uygun bir yer ararken Hasan ''Aa hadi gel bizim Ragıp amcanın bahçesinin oraya gidelim.Oradaki otlar daha iyidir.'' Okan şaşkındır. Çünkü Ragıp Bey yaşlı ,huysuz bir adamdır ve çocukları hiç sevmemektedir. Okan dil döktüyse de ağabeyini ikna edemez ve mecburen oraya giderler. Koyunlar otlarken sıkılan iki kardeş top oynamaya karar verirler. Hasan topa hızlıca vurur ve cama gelerek camı kırar.Ragıp Bey dışarı çıkana kadar Hasan çoktan kaçmıştır. Zavallı masum kardeşi Okan'ı orada bırakmıştır. Ragıp Bey sinirlice çıkar. Okan'ı orada görünce sinirden bir tokat atar. Zavallı çocuk dengesini kaybedip düşünce başını taşlara çarpar.Derhal hastaneye götürseler de sonuç olumlu olmaz. Çünkü küçük çocuk bu sert darbe ile yürüme yeteneğini kaybetmiştir. Hasan ,kardeşi Okan'a her baktığında büyük bir vijdan azabı çekmektedir. Henüz 8 yaşında olan Hasan bunu kaldıramaz ve akli dengesini yitirir. İşte bazen ufak bir korkaklık nelere malum oluyor. Eğer Hasan kardeşini bırakmasaydı ,onunda elini tutup çekseydi ,birlikte kaçsalardı ikisinin de başına bunlar gelmeyecekti..

Mesaj11.10.2011, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzelmiş okurken kafamda canlandırdım Very Happy Wink
Mesaj11.10.2011, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dunya yazmış:
güzelmiş okurken kafamda canlandırdım Very Happy Wink

Teşekkürler Smile Bende yazarken canlandırdm Mr. Green Mr. Green
Mesaj11.10.2011, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

pardon daha once sordummu hatırlamıyorum ama yasınız kac? Yazı gayet ıyı Smile
Mesaj11.10.2011, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazı gerçekten güzel teşekkür ederim
Bu arada forumda böyle paylaşımlar görülmüyordu
Emeğinize ve ellerinize sağlık .

Mesaj11.10.2011, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sonu güzel olmuş iyi uydurmuşsun ragıp beyde ayıp etmiş..
Mesaj12.10.2011, 08:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkese teşekkür ederim.. Beğenmeniz beni çok mutlu etti. İnşallah hoca da beğenir Very Happy Yaşım daha küçük fakat daha öncede yazıyordum ve fazla kitap okuyordum. o yüzden güzel hikayeler yazabiliyorum Very Happy Ragıp Bey gerçekten çok kötü yapmış ama sonunda hapsi boylamış Mr. Green Mr. Green
Mesaj12.10.2011, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Daha çok kitap okuyarak yazmanı geliştirebilirsin.Oldukça güzel buldum.Teşekkürler...

M.Aslan
Mesaj12.10.2011, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Daha çok kitap okuyarak yazmanı geliştirebilirsin.Oldukça güzel buldum.Teşekkürler...

Teşekkür ederim zaten hoca kitap veriyor onları okuyoruz Very Happy
Mesaj12.10.2011, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

osmanlisultanlar yazmış:
Herkese teşekkür ederim.. Beğenmeniz beni çok mutlu etti. İnşallah hoca da beğenir Very Happy Yaşım daha küçük fakat daha öncede yazıyordum ve fazla kitap okuyordum. o yüzden güzel hikayeler yazabiliyorum Very Happy Ragıp Bey gerçekten çok kötü yapmış ama sonunda hapsi boylamış Mr. Green Mr. Green

Beğenmek ne kelime ben bayıldım , yaşının küçük olması hiç bir şeyi değiştirmez tabi bu kültürlü ve kaliteli insanlar için geçerlidir Wink
Mesaj13.10.2011, 08:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

aykut-servis yazmış:
osmanlisultanlar yazmış:

Beğenmek ne kelime ben bayıldım , yaşının küçük olması hiç bir şeyi değiştirmez tabi bu kültürlü ve kaliteli insanlar için geçerlidir Wink

Teşekkür ederim Very Happy beni çok mutlu ettiniz. inşallah bende o kültürlü ve kaliteli insanlardan olurum Very Happy
Mesaj13.10.2011, 20:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

osmanlisultanlar yazmış:
aykut-servis yazmış:
osmanlisultanlar yazmış:

Teşekkür ederim Very Happy beni çok mutlu ettiniz. inşallah bende o kültürlü ve kaliteli insanlardan olurum Very Happy
Böyle kitap okumaya devam edersen ve böyle yazılar yazarak kendini geliştirirsen zaten kültürlü ve kaliteli birisindir bazılarına böyle dediğimde havalara giriyorlar öyle insanlar kalitesiz cahil insanlardır çünki böyle dediğimden sonra çevresindeki herkezin öyle düşündüğünü sandığı için kitap okumayanlar var dersi derse dinlemeyen kişiler falan var onları şimdi görüyoruz 8.sınıfta zorluk çekiyorlar kitap okumada olsun efendime söyliğim konuşma tarzları enterasan kalıbına bakarsın 8.sınıfa gidiyor bu bayan bu bay falan dersin ama konuşmaya başladığında fikirin değişebilir bu 5 gidiyor hareketlerinden falan belli falan diye düşünür insan böylelerini çok gördüm ben sen böyle olma sankın benden söylemesi @ osmanlisultanlar İyi forumlar dilerim Wink
Mesaj14.10.2011, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aykut-servis teşekkür ederim Very Happy zaten ben okumayı asla bırakmam Very Happy Bu arada konu güncel lütfen hikaye ile ilgili yorumlara devam edelim Smile
Mesaj14.10.2011, 15:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hoşuma gitti.. Devamını bekliyorum (:

İskilipli Atıf hain miydi?
Necip Fazıl, CHP ve gerçekler
Mesaj14.10.2011, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

kemalist-yol yazmış:
Hoşuma gitti.. Devamını bekliyorum (:

teşekkür ederim Very Happy yeni bir şey yazarsam paylaşırım Very Happy