Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.10.2011, 22:30 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS YARDIM LÜTFEN

BEYLER RESİMDE GÖSTERDİĞİM YERİ NASIL DEĞİŞTİRİCEM ŞAĞIDA KODU VERDİM . SAYFA İÇİ BEYAZ RENKTE BEN ORAYA RENK DEĞİL RESİM KOYMAK İSTİYORUM YARDIM EDİN LÜTFEN

Kod:
h1#title{display: none;} h2#title span {display: none;} div.header{display: none;} li.nav_element{list-style-type: none;} li.nav_element{display: none;}  html {background:url(http://img.webme.com/pic/c/css-tasarimm/10-body.gif);} body {margin:0; font-size:12px; line-height:20px; font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; background:url(http://img.webme.com/pic/c/css-tasarimm/10-body_bckg.gif) repeat-x;} a {color:#EE4400; text-decoration:none;} a:hover {text-decoration:underline;}  #containr {background:url(http://img.webme.com/pic/c/css-tasarimm/10-main_bckg.jpg) center top no-repeat; width:1000px; margin:0 auto;}  #logo {font-size:24px; font-family:"Impact", "Tahoma", Arial, "Geneva", sans-serif; padding:40px 100px 70px 210px;} #logo a {color:#FFFFFF; text-decoration:none; text-transform:uppercase;} #menu {height:40px; text-align:center;} #menu a {color:#B02802; font-size:14px; font-weight:bold; text-decoration:none; margin:0 20px; text-transform:lowercase;} #menu a:hover {color:#000000;}  #main {margin:0 110px; float:left; background-color:#FFFFFF; min-height:350px; display:inline;} #text {margin:20px 220px 0 40px;} #text ul {padding:0; margin:10px 0 10px 40px;} #text li {list-style:none; padding-left:15px; background:url(http://img.webme.com/pic/c/css-tasarimm/10-li.gif) no-repeat 0px 6px;} h1 {margin:20px 0 0 0; text-transform:uppercase; font-family:"Impact", "Tahoma", Arial, "Geneva", sans-serif; font-size:22px; font-weight:normal;} #text p {margin:10px 0;} #sidebar {float:right; padding:20px 30px 0 30px; width:170px;} #sidebar h2 {font-family:"Impact", "Tahoma", Arial, "Geneva", sans-serif; margin:0 0 20px 0; text-transform:uppercase; font-size:18px; font-weight:normal;} #sidebar ul {margin:0; padding:0;} #sidebar li {list-style:none; border-bottom:1px solid #ebebeb; padding:3px 2px;} #sidebar li:hover {background-color:#f3f3f3;} #sidebar a {text-decoration:none;}  #footer {padding:0 110px; height:169px; clear:both; background:url(http://img.webme.com/pic/c/css-tasarimm/10-footer_bckg.jpg) center top no-repeat;} #menu_footer {color:#7A2200; font-size:11px; padding:40px 0 0 30px;} #menu_footer a {color:#7A2200; text-transform:lowercase;} #left_footer {float:left; padding:60px 0 0 100px; color:#FFFFFF; font-size:12px;} #left_footer a {color:#FFFFFF;} #right_footer {float:right; padding:60px 100px 0 0; color:#FFFFFF; font-size:12px;} #right_footer a {color:#FFFFFF;}
Mesaj27.10.2011, 06:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu tasarımın arka planı değiştiremezsin çünkü arka plan ile site tasarımı birleşik

Resme bakınca daha iyi anlamışsındır ne demek istediğimi
Mesaj27.10.2011, 06:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet birleş,k yapılmış background onunla idare ediceksin ayrıca güzel görünüyor zaten Very Happy
Mesaj27.10.2011, 07:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Veyada ps'de arka planı kırpıp yerine yeni bişey koyabilirsin ama bunun için ps'den anlaman lazım ve kırparken dikkat etmelisinki içerik bölümüne bişey olmasın.
Mesaj27.10.2011, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu: css yardım

grafikergunlugu yazmış:
Veyada ps'de arka planı kırpıp yerine yeni bişey koyabilirsin ama bunun için ps'den anlaman lazım ve kırparken dikkat etmelisinki içerik bölümüne bişey olmasın.

O söylediğini yaptım ortadaki beyaz kısma photoshop ile resim ekledim ancak tasarıma koyduğumda ortadaki kısım yine beyaz kalıyor çok denedim o beyaz kısım kodla yazılmış renk kodu verilmiş (o renk kodu yerine resim kodu eklemeliyim galiba ancak nasıl yapıcaz bilmiyorum...
Mesaj27.10.2011, 10:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Örnek Veriyorum

Mesaj27.10.2011, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeşim sorununu tam anlamadım.Arkaplanımı değişmek istion tasarımın taslak renginimi değişmek istion tam anlamadım Smile Yoksa başlık resmini mi
Mesaj27.10.2011, 11:02 (UTC)    

evrenseleglence yazmış:
kardeşim sorununu tam anlamadım.Arkaplanımı değişmek istion tasarımın taslak renginimi değişmek istion tam anlamadım Smile Yoksa başlık resmini mi

dostum sorunum ortadaki kısıma yani içeriğin gözükeceği kısıma 1.resimde görmüşsündür orta kısım beyaz 2. resimde'de olmasını istediğim resmi verdim o yaptığım ikinci resmi tasarıma eklediğimde ortadaki kısım yani sayfa içeriğinin gözükeceği kısım yine beyaz kalıyor sorunum tam olarak bu
Mesaj27.10.2011, 11:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: css yardım

belgeselonline yazmış:
evrenseleglence yazmış:

dostum sorunum ortadaki kısıma yani içeriğin gözükeceği kısıma 1.resimde görmüşsündür orta kısım beyaz 2. resimde'de olmasını istediğim resmi verdim o yaptığım ikinci resmi tasarıma eklediğimde ortadaki kısım yani sayfa içeriğinin gözükeceği kısım yine beyaz kalıyor sorunum tam olarak bu

yani içerik alanı rengini değişion yine beyaz kalıyor. Very Happy sende tasarımı baştan kodla.
Mesaj27.10.2011, 11:30 (UTC)    

içerik alanı rengini değişmede sorun yok dostum mavi mor siya hertür renk uygulanıyor SORUNUM TAM DA BU İŞTE oraya renk değil resim vermek istiyorum VERDİĞİM RESİMLİ ÖRNEKLERİ incelersen ne demek istediğimi anlarsın tasarım birleşik yapılmış (2.RESİMDE İSE YAPMAK İSTEDİĞİM ŞEYİ ANLATTIM) ANCAK içerik kısmının görüneceği o lanet kısım yine beyaz yine beyaz (ÖZETLEYECEK OLURSAK EĞER SORUN ŞU İÇERİK KISMININ GÖZÜKECEĞİ YERE RENK DEĞİL RESİM VERMEK İSTİYORUM)
Mesaj27.10.2011, 11:49 (UTC)    
Mesaj konusu: css

EY YUMURTAYA LİNK VEREN İNSANLAR BANADA BİR YARDIM EDİN
Mesaj27.10.2011, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: css

belgeselonline yazmış:
EY YUMURTAYA LİNK VEREN İNSANLAR BANADA BİR YARDIM EDİN

Link vermek için Editörden Köprüye tıkla gerekli link koy ve kaydet Wink

anasayfanın ortasında paylaşım yapmak için
anasayfa sayfasında paylaşım yap Very Happy
Mesaj27.10.2011, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu: css