Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.12.2011, 15:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Css-Design Sorunu

Arkadaşlar benim kullanmış olduğum tasarımda yazıyı biraz daha yukarı taşımak istiyorum. Ancak kodlarla biraz deneme yanılma yapsamda pek sonuç çıkmadı. Eğer anlayan biri varsa yardımcı olabilir mi?
Sorun şu şekilde resimde görüldüğü gibi;
Mesaj07.12.2011, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Bu tasarım kodlaması ile ilgilidir. Bunu düzeltme ihtimaliniz azdır. Tasarımı baştan kodlamak gibi bir şey olur yani.

Yine de kod uzmanı olan başka bir arkadaşımız varsa yardımcı olmasını isteyebilirsin. Benim aklıma bir çözüm gelmiyor malesef.

İyi forumlar.

Mesaj07.12.2011, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

saolasın yinede arkadaş. anlıyan biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
Mesaj07.12.2011, 16:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:
Merhaba,
Bu tasarım kodlaması ile ilgilidir. Bunu düzeltme ihtimaliniz azdır. Tasarımı baştan kodlamak gibi bir şey olur yani.

Yine de kod uzmanı olan başka bir arkadaşımız varsa yardımcı olmasını isteyebilirsin. Benim aklıma bir çözüm gelmiyor malesef.

İyi forumlar.

Çözümü Bencede Yok Bu Tasarımın Arkadaşın İstediği Gibi Olması İçin Tekrar Kodlanması Lazım...
Mesaj07.12.2011, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

bakıyorum herkes bılmeden sallamasyon bişiler atmış ortaya css de imkansız diye bişi yoktur %100 olur ama margin ile padding ayarlarını yapman lazım Wink
Mesaj07.12.2011, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

semihseker yazmış:
bakıyorum herkes bılmeden sallamasyon bişiler atmış ortaya css de imkansız diye bişi yoktur %100 olur ama margin ile padding ayarlarını yapman lazım Wink

peki sen anlıyorsan yardımcı olur musun
Mesaj07.12.2011, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

dundenbugun yazmış:
semihseker yazmış:

peki sen anlıyorsan yardımcı olur musun

yardımcı olurum
Mesaj07.12.2011, 20:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

@semihseker laflarınıza dikkat edin!
Kendi adıma söylecek olursam; farkıdaysan bildiğim kadarıyla konuştum. Kesin böyledir diye bir şey demedim. Hatta daha iyi bilen birinin yardımcı olmasını söyledim.
Lütfen bundan sonra konuşmanıza dikkat edin. Burası muhabbet edilen bir forum değil, teknik destek forumudur ve saygı çerçevesinde konuşulmalıdır.

Mesaj07.12.2011, 20:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyi de ben sizemi dedim ?

bugunlerde ne desem herkes alınmaya başladı
Mesaj07.12.2011, 20:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaslar CSS kodlari hakkinda size biraz bilgi vereyim!

CSS kaynak kodu üzerine kurulan bir sitenin bir ek veri dosyasi vardir iste misal arkadasimizdaki gibi
Yani bunu: http://www.nuviotemplates.com/templates/liquid-03/css/style.css

Bu kaynak verisi ne ise yarar? CSS Kaynak Verisi sayesinde sitenizde renk düzenlemeleri tasarim oynamalari ve arkadasimizin sorunu gibi yer kaydirma islemlerini Sayfaniz direk bu CSS Kaynagindan alir ve düzenler!

Simdi dostum sen bu sorunu 2 sekilde düzenlersin!
1 bu Css kodunu Bedava Sitem`e eklersin, bunu burada sana düzenleyecek yada yardim edecek arkadas cok bulursun!
2 Bu ve diger 2 daha ek CSS kaynak kodlarini indirir düzenleyip tekrar bir servere yükleyip sitene baglanti yaparsin

Umarim yardimci olabilmisimdir
Mesaj07.12.2011, 20:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

kapristv yazmış:
Arkadaslar CSS kodlari hakkinda size biraz bilgi vereyim!

CSS kaynak kodu üzerine kurulan bir sitenin bir ek veri dosyasi vardir iste misal arkadasimizdaki gibi
Yani bunu: http://www.nuviotemplates.com/templates/liquid-03/css/style.css

Bu kaynak verisi ne ise yarar? CSS Kaynak Verisi sayesinde sitenizde renk düzenlemeleri tasarim oynamalari ve arkadasimizin sorunu gibi yer kaydirma islemlerini Sayfaniz direk bu CSS Kaynagindan alir ve düzenler!

Simdi dostum sen bu sorunu 2 sekilde düzenlersin!
1 bu Css kodunu Bedava Sitem`e eklersin, bunu burada sana düzenleyecek yada yardim edecek arkadas cok bulursun!
2 Bu ve diger 2 daha ek CSS kaynak kodlarini indirir düzenleyip tekrar bir servere yükleyip sitene baglanti yaparsin

Umarim yardimci olabilmisimdir

arkadasım iyi hoş anlatmışsın bişiler ama herkes bişier yazıp gidiyor. yapabilen biri varsa yardımcı olsun diyorum bende. kaldı ki sen biiyorsan bi yardımcı olursan cok makbul geçer ...
Mesaj07.12.2011, 20:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kodları bana yollarsan yardımcı olmaya çalışırım, altına ne istedğinide yazarsan.
Mesaj07.12.2011, 20:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

(Flood için kusura bakmayın) -> tasarımında tasarım üstünde'de olması lazım

Kod:
<h2 id="nav_heading"><span></span></h2>

Bunu silersen yazılar biraz daha yukarı çıkacaktır yok ben biraz daha yukarı çıkarmak istiyorum diyorsan css kodunda şu bölümü:

Kod:
#content {float:left; width:600px; padding:5px;}

Şu şekilde değiştir:

Kod:
#content {float:left; width:600px; padding:1px 5px 5px 5px;}

burada 1px arttıkça yukarıdaki boşluk artar azaltıkça düşer -1px gibidr yapabilirsin Wink Yararlı olur umarım

Mesaj07.12.2011, 23:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

yapiyoruz yazmış:
(Flood için kusura bakmayın) -> tasarımında tasarım üstünde'de olması lazım

Kod:
<h2 id="nav_heading"><span></span></h2>

Bunu silersen yazılar biraz daha yukarı çıkacaktır yok ben biraz daha yukarı çıkarmak istiyorum diyorsan css kodunda şu bölümü:

Kod:
#content {float:left; width:600px; padding:5px;}

Şu şekilde değiştir:

Kod:
#content {float:left; width:600px; padding:1px 5px 5px 5px;}

burada 1px arttıkça yukarıdaki boşluk artar azaltıkça düşer -1px gibidr yapabilirsin Wink Yararlı olur umarım

olmadı arkadas denedim ama sonuç yine aynı /:
Mesaj07.12.2011, 23:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben baktım silmemişsin?