Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.12.2011, 16:37 (UTC)    
Mesaj konusu: 1port + 1 usb li modem ve 3 pc

Arkadaşlar airties rt-104 modem i kullanıorum.

1 laptop ve 2 masaüstü pc bu modemden net alıyor yalnız; modemin kurulu ve takılı olduğu pc vista usb den bağlanıyorum ona. laptopa ise modem üzerindeki
ethernet kablosundan veriyorum net i. Sorunum şu kasadaki ethernet çıkışındanda 3. pc ye (masaüstü) bağlantı kurmak istiyorum ama bağlantı var dediği halde internete girmiyor sayfalar açılmıyor 3. pc xp servis pack 3 sorun ne?

nasıl yapabilirim :S
Mesaj10.12.2011, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Not: 3. pc xp olan da msn yi açtığımda ağ geçidiniz çevrimdışı görünüyor diyor.
(İp sini el ile modemin ip sini verdim otomatik yapınca sınırlı bağlantı ya da bağlantı yok diyor.)

Vista olan ve modemin takılı olduğu pc de ise bağlantı erşimin de yerel yazıor sadece yerel ve internet yapamıyorum )
Mesaj10.12.2011, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yani kimse anlamıyor mu bu işten.
Mesaj13.02.2012, 09:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende de bole bir sourn vardı cozum siviş alacasıkn sanırım 5 10 lira bişeydi Smile
Mesaj13.02.2012, 09:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bakın şimdi bir modem üzerinde ethernet kablolarına bağlı iki xp yüklü bilgisayar takıldığında ağ imzası çakışması yaşanabiliyor...Bunun ana sebebi, aynı xp cd si ile bilgisayarlara format atmak oluyor genelde.... Very Happy İyi çalışmalar.
Mesaj14.02.2012, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

modemi diğer bilgisayarlara tanıtırsan sorun ortadan kalklar kardeşim(senin dediğin gibi bende kullanıyorum modemi tanıtmıştım olmuştu,su an evın içi internet cafe gibi) Mr. Green Mr. Green