Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.01.2012, 20:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Ben asosyalim peki sen?

Ben asosyalim evden çıkmam okul dışında arkadaş çevrem bile yok diyebilirim.Ev vazgeçilmezim kendimi mutlu hisettiğim tek yer.Yada mutlu hissedebiliceğim.İnternette bulduğum bir yazı beni anlatıyor sizinle paylaşmak istedim.
Alıntı:
Asosyal sözü…

Verdikleri sözlere pek itaat etmez asosyal insan… Yanlış anlaşılmasın yalancı değildirler, sadece asosyaller.
“Gelirim” denir o an için, düşüncenin özünde de gitmek vardır ama gece olur, yatakta kendisiyle başbaşa kalan
asosyal kararını tekrar tekrar gözden geçirir. Genelde verilen karar “Ne işim var benim orda yaa, açarım TV’mi,
otururum internetimin başına ohh mis gibi” şeklinde olur. Sonuç olarsak asosyal hep evdedir…
Asosyal sinemada…

Utana sıkıla bilet gişesine gider. “Falan filme 1 bilet istiyorum” der. Gişedeki kız koltuk planını ekranda göstererek sorar:
“Nerde izlemek istersiniz…?” Her zamanki gibi en ön sıra bomboştur… Millet manyak mı perdenin tam önünde izlesin…
Asosyal parmağıyla en ön sıranın köşesindeki koltuğu işaret eder. Maksat dikkat çekmemek…
Asosyal okulda…

Bir asosyal yüz alacağını bilse bile tahtaya kalkıp soru çözmez ya da sözlüye kalkıp sorulan sorulara cevap vermez…
Konuyu çok iyi bilse bile içindeki tedirginlik, diğerlerinin onun hakkında düşünecekleri oraya kalkmasına engel olur…
Asosyal ve minibüs yolculuğu…

Minibüste genellikle en arka yada arkaya yakın bir bölüm seçerler… Nedeni basit: Para alışverişi.
Zaten bulunduğu ortamdaki diğer insanlarla dip dibe durmanın sıkıntısını yaşayan asosyal birde
minibüse yeni binenler ile şöför arasındaki para trafiğine alet olursa, o yol bitmez, çekilmez…
Bununla da bitmez asosyalin minibüs yolculuğunda rastladığı zorluklar: ineceği yere yaklaşmasına
rağmen o üç kelimenin asosyalden önce söylenmemesi. Genelde işini bilenler şayet ineceği yere yakın
bir yerlerde minibüs durarsa, orada iner ve eve kadar yürürler..
Asosyallerin kıyafetleri…

Asosyaller hep aynı şeyleri, yıkamaya üşendiklerinden dolayı giymezler. Bunun asıl nedeni giyisi
reyonundaki görevlinin “Size de çok yakıştı, sanki bunu sizin için üretmişler, ben olsam kesin alırım”
gibi sözlerine karşı “Beğenmedim, almayacağım” diyememeleri ve bu sebepten dolayı alışverişe çok
zorunlu kaldıklarında çıkmalarıdır…
Asosyal ve ara sokaklar..

Nerede bir kestirme, nerede unutulmuş bir yol varsa hepsini bilir asosyal. Çünkü o daima tek olmayı,
gözükmemeyi sever. Gideceği yer neresi olursa olsun, onun daima girecek bir ara sokağı vardır.
Bu yüzdendir ki telefonu yada parası gasp edilenler, vücüdunun bir bölümüne bıçak sokulanlar çoğunlukla asosyallerdir…
Asosyal ve gece…

Geceyi sever onlar… Yıldızları izlemeyi yada mehtaba karşı sabahlamayı sevdiklerinden değil.
Karanlık olduğu için, onları saklayan bir örtü olduğu için severler geceyi. Hem geceler ıssız da olur.
Bir taşla iki kuş misali; dilediklerince gezerler geceleri. Ne onları izleyen gözler vardır ne de o dehşet
verici kalabalık…
Asosyal ve çalan telefon…

Evde yalnız kalmak kadar güzeli varmıdır asosyal için? Ama bu güzelliği bir anda bozar çalan bir telefon.
Telefonu açacak kimse yoktur evde ondan başka… Hele de arayan kişi özel numara ise korkusu kat kat artar.
“Alo” demek kadar korkutucu birşey daha yoktur dünyada…
Asosyal tatilde…

Deniz, kum, sahil gibi tanımlara kesinlikle uzaktan bakmakla yetinirler… Mayo yada benzeri şeyler giyerek
denize girmek, kumsalda güneşlenmek hele hele de bunu o kalabalıkta yapmak… İleride bir ada satın alındığında
belki gerçekleşebilecek olan bir rüyadır…

Sen, sendemi asosyalsin?
Mesaj24.01.2012, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vallaha Beni Tarif Ediyorsun Yemin Ediyorum Very Happy Aynı Evden Bi Tek Okula Gitmek İçin Çıkarım Very Happy
Mesaj24.01.2012, 21:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nasıl canınız sıkılmıyor yahu ben olsam çatlarım Confused Ama size tavsiyem bence biraz yenmeye çalışın gidişat kötü beyler,hayatta ister istemez sosyal oluyorsun ileride,elinde değil bazı şeyler,ileride çalışıp ev geçindireceksiniz,çoluk çocuk şu bu deerkeen sosyalleşmeniz değil aşırı sosyalleşmeniz gerekebilir.Her alanda etkin olmaya bakın.İnsan istedikçe herşeyin üstesinden gelir...
Mesaj24.01.2012, 21:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

imanfedaisi yazmış:
Nasıl canınız sıkılmıyor yahu ben olsam çatlarım Confused Ama size tavsiyem bence biraz yenmeye çalışın gidişat kötü beyler,hayatta ister istemez sosyal oluyorsun ileride,elinde değil bazı şeyler,ileride çalışıp ev geçindireceksiniz,çoluk çocuk şu bu deerkeen sosyalleşmeniz değil aşırı sosyalleşmeniz gerekebilir.Her alanda etkin olmaya bakın.İnsan istedikçe herşeyin üstesinden gelir...

Ben idare ettiğim yere kadar gidicem. Smile Böyle daha mutluyum.
Mesaj24.01.2012, 21:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

kapakfotograflari yazmış:
imanfedaisi yazmış:

Ben idare ettiğim yere kadar gidicem. Smile Böyle daha mutluyum.

Belkide bir arayış içerisindesindir.Yani tam olarak seni tatmin edecek ve seni sosyalleştirecek işlerle uğraşmıyorsun diye düşünüyorum. Kendine bazı hedefler belirle derim,neye yeteneğin neye ilgin varsa kendini o konuda geliştirmeni öneririm yada farklı şeyler denemeni...
Mesaj25.01.2012, 10:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

imanfedaisi yazmış:

Valla Haklısınızda Benim Hiç Canım Sıkılmıyor.Böyle Siteyle Falan İlgilenmek Deken Akşam Oluyor e Saat 20.00'dan Sonrada Dizi-Film-Program Başlıyor Hayatım Böyle Devam Ediyor.Şunu Söyleyebilirim Ki Asla Evlenip Rahatımı Bozamam Smile
Mesaj25.01.2012, 10:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla asosyal olamam çevrem geniş yakın dostlar + okul Very Happy kızlar ve daha neler neler evde oturmayı pek seven birisi değilim ha şöyleki gece hayatım yok Very Happy akşamları evde oturmayı severim Very Happy ama öğlen vakitleri arkadaşlarım ile dolaşmaya bayılırım iş dışında Neutral işden dolayı sadeceee pazar çıkabiliyorm buda deli ediyor beni Very Happy
Mesaj25.01.2012, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir asosyal yüz alacağını bilse bile tahtaya kalkıp soru çözmez ya da sözlüye kalkıp sorulan sorulara cevap vermez…
Konuyu çok iyi bilse bile içindeki tedirginlik, diğerlerinin onun hakkında düşünecekleri oraya kalkmasına engel olur…

Bu beni tarif ediyor.