Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.02.2012, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Css Tasarim Kodlanir ( Wordpress )

Arkadaslar Uzun Zamandir Gozlemlerim Genellikle Wordpress Tasarimini Kodlayamiyorlar sikinti cekenlere yardimci olurum ama benimde bir sartim var.

http://blogspiker.tr.gg/Oylama.htm Burada Fark a bogulsamda Bana Oyverenlere yardimci olurum Bu konunun disinda sorunu olanlar ozelden ulasabilirler
Mesaj02.02.2012, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

yeri değil ve çok saçma kilit lütfen Exclamation
Mesaj02.02.2012, 13:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

wordpress temalar ile css yi karıştırmayın ikisi farklı bi dünya Wink

birde başlıgı şöyle yazabilirdin Arrow

wordpress temalar css ye dökülür veya css tema olarak hazırlanır gibi Wink

Mesaj02.02.2012, 13:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:

birde başlıgı şöyle yazabilirdin Arrow

Abi aslında bedava siteme uyarlanır dese daha doğru olur çünkü wordpress temalarının kaynak kodları zaten htmldir yani css dökme gibi birşey yok Mr. Green
Mesaj02.02.2012, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:

Wordpress css tabanlıdır. Ayrı bir dünya demek yanlış olur Razz
Nasıl sıradan bir tasarım çizip css ile kodluyorsan wordpress'de aynen böyledir, tek farkı ekstra özellikler için de css kodu yazmaktır. (yorum vs. için)
Mesaj02.02.2012, 13:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

@doktordizayn o zaman wordpress temaları al b-s ye uygula hiç birsey bozmadan,hani dedinya wordpress ile css aynıdır onun için dedim.

Mesaj02.02.2012, 14:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:
@doktordizayn o zaman wordpress temaları al b-s ye uygula hiç birsey bozmadan,hani dedinya wordpress ile css aynıdır onun için dedim.

wordpress bir web tabanı değildir arkadaşım, wp temasının eklentileri için de css kod ile desteklenir.

farklı dünyalar demen tamamen yanlış.
wp teması uygulayan tonla arkadaş var, yorum ekstraları vs. wp'nin ayrıdır. php ile desteklenir bu uygulamalar.

css ile ayrıdır demen yanlıştı bunu düzelttim.
Mesaj02.02.2012, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyide arkadasım sen demedınmı bana 'Wordpress css tabanlıdır. Ayrı bir dünya demek yanlış olur' diye ilk baş kendi dediğine bak senin dediğin şeyle benim dediğim şey arasında dağlar kadar fark var gelipte burada bana çok biliyormus gibi laf sokmaya çalışma ben bu işi 2007 den beri yapıyorum kısaca bana öğretme Wink

Mesaj02.02.2012, 14:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:
iyide arkadasım sen demedınmı bana 'Wordpress css tabanlıdır. Ayrı bir dünya demek yanlış olur' diye ilk baş kendi dediğine bak senin dediğin şeyle benim dediğim şey arasında dağlar kadar fark var gelipte burada bana çok biliyormus gibi laf sokmaya çalışma ben bu işi 2007 den beri yapıyorum kısaca bana öğretme Wink

Ben de 2006'dan beri yapıyorum Razz
Ve burada yeniyim,
ajans geçmişim var kısacası.

Wordpress ile css arasında dağlar kadar fark yoktur.
Wp temaları css ile kodlanır php ile desteklenir.

İşte bunu öğrenmiş oldun Razz
Mesaj02.02.2012, 14:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

dostum konuştukça batıyorsun ilkbaş bana böyle demedin ama php ile desteklenir bizde biliyoz ama bedava-sitem php desteklemiyor benim anlatmak istediğim olay bu hayır anlamıyorsan sözlüğü aç oku bilgini tazele Wink

konuda kapansın artık senin nerede çalıştıgın beni ilgilendirmez 206 dan beri de yapsan bazı bıldıklerın yanlıs benim öyle söylemem bedava-sitem içindi bedava-sitem dışında kullanabilirsin tabiki

Mesaj02.02.2012, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konuştukça batıyorsun değil, anlaşma sorunu yaşıyoruz.

Senin hatan css ile wp çok ayrı şeyler demendi.

Bende bu hatanı düzeltip wp temalarının css ile kodlandığını yani ayrı şeyler olmadığını söyledim sana.
Aynı şekilde senin de 2007'den beni bu işlerde olman beni ilgilendirmez, fakat ben bilmeden sallamıyorum, wp teması kurup kodladığım için biliyorum Razz

Her neyse herkesin birbirinden öğrenecek şeyleri vardır böyle yaklaşmak gerek.
Son cümleni yarım yazmışsın anlayamadım.

Sonuç olarak arkadaşlar
google'a : " wordpress tema nasıl yapılır" diye aratırsanız gördüğünüz tüm derslerde css ile kodlamaya başlandığını daha sonra eklentiler yapıldığını göreceksiniz. css ile kodlama işlemi bittiğinde bedava-sitem'de istediğiniz gibi kullanabilirsiniz zaten.

Kolay gelsin.
Mesaj02.02.2012, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeşim wp ile css çok ayrı yapıya sahiptir Smile wp'de css'de yaptıgın bi çok şeyi yapabilirsin ama wp'de asla yani konuştukca batıyorsun 2006'dan beri ugrasıyormussun ama ogrenememişsin Wink
Mesaj02.02.2012, 15:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavasitepaylasim yazmış:
kardeşim wp ile css çok ayrı yapıya sahiptir Smile wp'de css'de yaptıgın bi çok şeyi yapabilirsin ama wp'de asla yani konuştukca batıyorsun 2006'dan beri ugrasıyormussun ama ogrenememişsin Wink

Dostum sana soruyorum hiç wordpress ile bir tema hazırlayıp yükledin mi bir hosta ?

Ben defalarca yaptım.

Css ile çok ayrı demeyi bırakın artık.
Wp temalarını açın bakın hepsi css ile kodlanmıştır.
wp temalarını editleyenlerde css kodlarını editliyor, bu kadar da olmaz ya Razz
php desteği ayrı bir dava.

Energy arkadaşımızla zaten konuştuk özelden bu konu kapandı, ikimizde aynı şeyi anlatmaya çalıştık farklı yollardan.
Mesaj02.02.2012, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş tamam da biz hosttan bahsetmiyoruz farkındaysan burası bedava-sitem kendine ait domain ile hostun yok sadece domainin var biz bunu bedava-siteme o şekilde uygulanmaz diyoruz sen hayla kendi bildiğini okuyorsun tamam dogrudur wp de css kodları mevcut fakat tr.gg de direk olarak wp temaları uygulama yapamazsın daha da açık konuşmam gereklimi ?

Mesaj02.02.2012, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

doktordizayn yazmış:
bedavasitepaylasim yazmış:

Dostum sana soruyorum hiç wordpress ile bir tema hazırlayıp yükledin mi bir hosta ?

Ben defalarca yaptım.

Css ile çok ayrı demeyi bırakın artık.
Wp temalarını açın bakın hepsi css ile kodlanmıştır.
wp temalarını editleyenlerde css kodlarını editliyor, bu kadar da olmaz ya Razz
php desteği ayrı bir dava.

Energy arkadaşımızla zaten konuştuk özelden bu konu kapandı, ikimizde aynı şeyi anlatmaya çalıştık farklı yollardan.

emin ol çok yükledim
Önceki mesajları göster: