Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.02.2012, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkçe'nin Sonu

TÜRKÇEMİZİN SONU !

Sene: 1965
Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.

Sene: 1975
Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.

Sene: 1985
Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.

Sene: 1995
Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim. Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.

Sene: 2006
Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin. 'Hav ar yu yavrum?'

Sene: 2026
ven ay vaz si hör ; ben çok sürprays yâni öyle işte birden..hayy beybi dedim ona ama ben ay dont nowww yani âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'offff beybiiiii offffffff layf iz superrrrrr yaaaa ...'

Maalesef doğru :/

Mesaj25.02.2012, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

En sondaki gzl..
Mesaj26.02.2012, 16:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben sade türkçe kullanıyorm şivvesiz
Mesaj28.02.2012, 08:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Durum vahim...
Mesaj05.03.2012, 13:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

türkçeyi resmen şahin k ya havale etmişler
Mesaj05.03.2012, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

en azından 2011'iş koysaydın Very Happy 2026 fazla olmus emolar öyle konusuor Very Happy
Mesaj05.03.2012, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

türkçeyi tecavüzcü coşkuna havale ettiler yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ne kötü bir durum türkçemişi şahin k lardan koriyalım onlar dil şahin k ları
Mesaj06.03.2012, 23:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Malesef ki bu gidişe bir dur diyecek yok Sad.

Mesaj07.03.2012, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kimse dur diyemez bence dememeli !

Bir Türk vatandaşı böyle konuşmayı kendine yakıştırıyorsa açık söyleyim , ya asmalı , yada sürülmelidir !
Nasıl bir edep , nasıl bir anlayıştır ?!

Bu konu üzerinde çok hassasım ve şuan gerçekten çok sinirlendim ! Türk olan Türkçe konuşacak ! Bu kadar basittir !

Elin Fransasında yabancı bir dil konuşmak yasaktır .. Neden , adamlar sahipler !
Fransız tercüman tutacaksın ..
AMA BURADA ! Hemen herkes etrafına geçer fransız adamın .. Fransızca konuşulur !

Neyse , yazdıkça yazarım sıkmayayım boşuna sizi .. İyi günler.

Mesaj07.03.2012, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten yeni nesil Türkçe'yi gidebiliceği en kötü yere doğru götürüyor. Sonunu düşünemiyorum.
Mesaj07.03.2012, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

türkçeyi en iyi kullanan bülent ersoy
Mesaj09.03.2012, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

gurol-elektirik yazmış:
türkçeyi resmen şahin k ya havale etmişler

Aynn
Mesaj12.03.2012, 06:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gayet açıklayıcı ve durumu tam belli eden bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim...
Mesaj12.03.2012, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

bana 85 le 75 in yer deiştirmesi lazım gibi geldi ama neyse Smile
Mesaj23.04.2012, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.
Önceki mesajları göster: