Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.03.2012, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu: TR.gg Maksimum kaç ziyaretçi kaldırır ?

Arkadaşlar merhabalar , eski arkadaşlar varsa beni tanırlar belki.

Birkaç yıl önce bs yi bırakmıştım.Fakat şimdi yeni bir proje içindeyiz (ciddi) sermaye 10 bintl.

.Com , net , org düşündük fakat ben bs ye hiç olmadık sıcaklığımla yaklasıyorum.Hazır reklam kaldırma paketide gelmişken , girişmelimiyim bu işe diye taktım kafaya.

Proje : Video sitesi kuracaz ( normal bir video sitesi değil , farklı formatta ve belkide çoğunuzun hayrette göreceği bir site olacak, içeriğini söyleyemiyorum kusura bakmayın) ilk etapta minimum 500 video yayınlanacağı için.

Ve en kötü senaryoyu düşünecek olursak , Günlük tekil hit , 50 k olursa acaba bs - tr.gg bu ziyaretçiyi kaldırır mı ? ekleyeceğimiz içeriklerle site açılması yavaşlar mı vs vs ?

Uzun zamandır bs de yenilikleri felan takip etmediğim için ve suan için araştırmaya zamanım olmadığı için.Şuan ki bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.

İyi forumlar
Mesaj30.03.2012, 18:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: TR.gg Maksimum kaç ziyaretçi kaldırır ?

oyunmersin yazmış:
Arkadaşlar merhabalar , eski arkadaşlar varsa beni tanırlar belki.

Birkaç yıl önce bs yi bırakmıştım.Fakat şimdi yeni bir proje içindeyiz (ciddi) sermaye 10 bintl.

.Com , net , org düşündük fakat ben bs ye hiç olmadık sıcaklığımla yaklasıyorum.Hazır reklam kaldırma paketide gelmişken , girişmelimiyim bu işe diye taktım kafaya.

Proje : Video sitesi kuracaz ( normal bir video sitesi değil , farklı formatta ve belkide çoğunuzun hayrette göreceği bir site olacak, içeriğini söyleyemiyorum kusura bakmayın) ilk etapta minimum 500 video yayınlanacağı için.

Ve en kötü senaryoyu düşünecek olursak , Günlük tekil hit , 50 k olursa acaba bs - tr.gg bu ziyaretçiyi kaldırır mı ? ekleyeceğimiz içeriklerle site açılması yavaşlar mı vs vs ?

Uzun zamandır bs de yenilikleri felan takip etmediğim için ve suan için araştırmaya zamanım olmadığı için.Şuan ki bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.

İyi forumlar
Pek inandırıcı gelmedin bana hocam , 10k sermaye ile bedava-sitemden website yapacağını sanmıyorum. Diyelim yaptın , bandwith hakkında bir bilgim yok ancak bedava-sitem'in size verdiği alan 1gb.. Video sitesi oluşturacağım diyorsunuz. Yeterli değil.. 2.si , büyük çapta bir proje diyorsunuz , çok ziyaretçi diyorsunuz , ve siteyi bedava bir hostingten yapacağım diyorsunuz.. Hocam bence hayal kuruyorsunuz, bu iş bana olacak gibi gelmiyor. Gidin güzel , kuvvetli bir hosting alın , paranızda var , öyle yapın işinizi. Biz booking.com tarzı için 40 45k civarı para ödedik , hala her şey tam anlamıyla mükemmel değil.. O kadar paraya rağmen , hala script kodlanıyor.. Ayrıca, neyi tartışıyoruz burda, bedava-sitem FTP desteklemiyor , nasıl yapacaksınız koskoca video sitesini , html , css ilemi Very Happy artık benim 5 yaşındaki kuzenim yazıyor html.. Öncelikle php , daha sonra DAT.NET öğrenmelisiniz. Ben sırf bu kurslar için 10k para ödedim. Yani anlayacağınız, daha script kuramadığınız bir hostingte böyle video sitesiymiş , 10k sermayeymiş hikaye.. Siz birine verirsiniz 10k parayı ben bedava-sitemden youtube gibi site yapmak istiyorum derim , adam en fazla css kullanır basit bir şey olur. Bedava-sitemde bu işler yapılmaz. Tekrar söylüyorum YAPILMAZ.
Mesaj30.03.2012, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

BS 50k ziyaretçiyi serçe parmağı ile kaldırır.Onda sorun yokta madem bu kadar sermaye ile büyük bir projeye gireceksiniz.(ki ben inanmıyorum)Neden bedava sitem ? Host sağlamıyor ki videoları nereye upload ediceksiniz ? Youtube'a felan mı ? Hem kullanıcıların kendileri php olmadan video yükleyebilmeleri sadece bedava-sitem bazında imkansız.Peki 10.000 tl sermayeyi ne yapacaksınız ?
Mesaj30.03.2012, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle cevapler için teşekkür ederim.

Şimdi gelelim ''bilmeden'' konuşmaya.

10.000 tl Sermayem yok ? istanbulda görüşebilirsek size göstermek isterim acaba ciddimiyim yoksa dalgamı gecıyorum ?

2.cisi , ben bedava-sitem den illa ki yapacam diye birşey demedim.Uzun zamandır bs de değilim değişen ne var yükselen ne var gibisinden bilgi edinmek istedim.Birşekilde yapılabilir mi düşüncesindeydim neden ? maliyeti azaltmak acısından.Tabi ki profesyonele yönelecem.

Lakin yargısız infaz ve çokbilmişlik yapmak hiç iyi değil Wink

Cevaplar için teşekkürler
Mesaj30.03.2012, 19:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyunmersin yazmış:

10.000 tl Sermayem yok ? istanbulda görüşebilirsek size göstermek isterim acaba ciddimiyim yoksa dalgamı gecıyorum ?

2.cisi , ben bedava-sitem den illa ki yapacam diye birşey demedim.Uzun zamandır bs de değilim değişen ne var yükselen ne var gibisinden bilgi edinmek istedim.Birşekilde yapılabilir mi düşüncesindeydim neden ? maliyeti azaltmak acısından.Tabi ki profesyonele yönelecem.

Yok hocam , 10k paranız yok demedim ben , diğer arkadaşı bilemem ama ben demedim.. Hocam hostingi olmayan bir yere 100 lira yatırım bile fazla Smile Kolay Gelsin!
Mesaj30.03.2012, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
oyunmersin yazmış:

Yok hocam , 10k paranız yok demedim ben , diğer arkadaşı bilemem ama ben demedim.. Hocam hostingi olmayan bir yere 100 lira yatırım bile fazla Smile Kolay Gelsin!

Haklısınız , bu yüzden profesyonele yöneleceğim Smile
Mesaj31.03.2012, 11:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence başka bir alana yönel.
Önceki mesajları göster: