Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2012, 19:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Forumdan anlayanlar bakabilirler mi?

Abiler, ablalar, kardeşler. En iyi forum türü hangisidir.

phpbb
mybb
smf

veya başka bişey.. Hangisi daha kalitelidir..
Mesaj20.04.2012, 07:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Phbb
Mesaj20.04.2012, 07:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

PhpBB ve PhpKF
Mesaj20.04.2012, 08:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

üçündende anlıyorum Smile
Mesaj20.04.2012, 14:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vbulletin Wink
Mesaj20.04.2012, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

vbulletin free siteyi ağırlaştırıyor. Phpbb kuramadım modum Very Happy attımda ftp ile olmadı. Hata veriyor.. Very Happy

Ayrıca @freesitesharing smf en basiti. Bazıları mybb diyorlar..
Mesaj20.04.2012, 22:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

aykut-yapim yazmış:
PhpBB ve PhpKF

Ha aykut phpbb zor beceremedim Very Happy kf ise zaten kolay forum. Bir günde smf ve mybb öğrendim. Very Happy
Mesaj21.04.2012, 07:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi forum sitesi yapmak istiyorsan biraz elini cebine at domain,host al sonra güzel bir vbulletin yükle zevkine öre optimize et al sana uzun ömürlü bir forum...........

Free siteyle yapıyorum demişsin phpBB yükle kafan rahat etsin...
Mesaj21.04.2012, 09:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana ilk tecrübenmiş gibi geldi Smile Ben kesinlikle forumla başlamanı önermem değerli dostum.. Forum zor iştir , masrafı tahmin edemeyeceğin tutarı bulabilir. ua1905ua ' ya mesaj at , o bilir forumu.. Ne kadar masraf ettiğinide sor , söylemezse gel bana sor Smile İlk tecrübeyi forumla kazanmaya çalışan adam pek beceremiyor genelde Smile Yanlış anlama , bende böyle yaptım o yüzden baştan uyarıyorum seni.. İlk domainim webdosyasi.net'ti forum kurdum phpBB tutmuyor abicim , benden başka üyesi yok , boş devlette krallık gibi bir şeydi Smile Çünkü henüz tecrübesiz olan adam , forumu tutturamıyor.. Üye çekemiyor.. Smile Üye için , post için bile bir bütce ayırman gerekiyor Smile

Bence Joomla , Wordpress ile başla Smile Güzel şeyler yap , yaşın ufaksa aileni , büyükse kendini ikna et git kursa PHP , daha sonra DAT.NET öğren Smile En son aşamada hedeflerini büyük tutarsan , senden iyisi yok.. Ben böyle yapıyorum.. Henüz PHP'deyim , sonumuz hayırlı olur inşallah Smile
Mesaj22.04.2012, 07:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

PhpBB
Yeni Başladıysan Mybb Takıl.
Mesaj22.04.2012, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Forumun gelecekte çok büyüyeceğini düşünüyorsan sisteme yük getirmemesi için phpKF kullan. Diğer sistemler sistemi daha yoğun kullandığı için ileride maddi açıdan yük olmaya başlar.

Ama küçük çaplı bir şey düşünüyorsan, görsellik ve eklentilere önem veriyorsan SMF kurabilirsin.

MyBB ve SMF'den phpKF'ye geçiş mümkün:
http://www.phpkf.com/f57-ceviriciler.html

Çoğu kişi phpKF'yi düzenlemenin zor olduğunu söyler ama bana kalırsa düzenlemeyi en kolay yapabildiğin tema motoru onda mevcut. Smile

phpBB'nin en ünlü olduğu günlerden beri takip eden biri olarak şuan ölü sistem olduğunu düşünüyorum.
Mesaj22.04.2012, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalhayaller : Biliyorum.. İlk başlarda banada biraz zor gelmişti.. Tabi dürüst konuşmak gerekirse ama en kalitelileri Mybb,PhpBB tabikide benim düşüncem bu herkes farklı düşüncelerde bulunmuş başlangıç için PhpKF'yi ve Smf'yi öğrenmelisin.. Diğer forumlarda güzel ama en kolayı Smf yani sen bilirsin benim düşüncemi almak istiyorsan Mybb forumlar daha iyi ve kullanışlı bir çok .com , .net ve .org uzantılı forum sitelerinde ya mybb,yada phpBB oluyor.. Smf ise çok küçük bir ihtimal tabikide sen bilirsin dediğim gibi.. Burada yapılan tüm yorumlara saygı duyarım.. Hepsi forumlar güzel ama bazıları zor uğraşmaya değmez bazıları kolay ve çok iyi görünüşlü bunun için lütfen tartışmayalım.. Herkes önerisini yapsın Oktay kankam beğenirse veya hangisi kafasına daha yatkın gelirse onu kullansın.. İyi forumlar dilerim...
Mesaj22.04.2012, 22:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-themes yazmış:
PhpBB
Yeni Başladıysan Mybb Takıl.

Yeni başladım ama smf takılyom Very Happy
Mesaj22.04.2012, 22:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
Bana ilk tecrübenmiş gibi geldi Smile Ben kesinlikle forumla başlamanı önermem değerli dostum.. Forum zor iştir , masrafı tahmin edemeyeceğin tutarı bulabilir. ua1905ua ' ya mesaj at , o bilir forumu.. Ne kadar masraf ettiğinide sor , söylemezse gel bana sor Smile İlk tecrübeyi forumla kazanmaya çalışan adam pek beceremiyor genelde Smile Yanlış anlama , bende böyle yaptım o yüzden baştan uyarıyorum seni.. İlk domainim webdosyasi.net'ti forum kurdum phpBB tutmuyor abicim , benden başka üyesi yok , boş devlette krallık gibi bir şeydi Smile Çünkü henüz tecrübesiz olan adam , forumu tutturamıyor.. Üye çekemiyor.. Smile Üye için , post için bile bir bütce ayırman gerekiyor Smile

Bence Joomla , Wordpress ile başla Smile Güzel şeyler yap , yaşın ufaksa aileni , büyükse kendini ikna et git kursa PHP , daha sonra DAT.NET öğren Smile En son aşamada hedeflerini büyük tutarsan , senden iyisi yok.. Ben böyle yapıyorum.. Henüz PHP'deyim , sonumuz hayırlı olur inşallah Smile

Vazgeçtim..
Mesaj23.04.2012, 06:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

sorbus yazmış:
İyi forum sitesi yapmak istiyorsan biraz elini cebine at domain,host al sonra güzel bir vbulletin yükle zevkine öre optimize et al sana uzun ömürlü bir forum...........

Free siteyle yapıyorum demişsin phpBB yükle kafan rahat etsin...

vbulletin yüklede ona lisans lazım lisansız vbulletin yüklerse bir süre sonra o scripti silerler okadar üye vb. boşuna gider.

sanalhayaller:10tl.net'deki sitene tema yapabilirim eğer free bir hosta phpBB kuracaksan yardımcı olurum 2 dkmı almaz Smile