Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.06.2009, 16:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Dalga Geçen Duman Grubunu Duman Ettiler

'Lem yelid ve löp yutar' şarkısı yaparak İhlas Suresi ile dalga geçen Duman (şerefsizler) Grubu'na tepki mailleri dinmiyor

Rock grubu Duman'ın son çıkardığı albümde yer alan ve İslam'a hakaret edildiği ileri sürülen parçaya tepkiler sürüyor.

İhlas suresinin üçüncü ayeti olan 'Lem Yelid ve Lem Yuled' anlamca 'O (Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır' sözünü 'Lem Yelid ve Löp Yutar' şeklinde değiştiren gruba tepkiler büyüyor.

Hem gruba hem de grubun üyesi bulunduğu şirkete yönelik tepkiler, gerek İslami internet sitelerinde gerekse mail yoluyla giderek yayılıyor.

Vatandaşların maillerine gönderilen metinde Duman grubunun besteledikleri şarkıda ayetle dalga geçtikleri ifade ediliyor. Buna tepkisiz kalınmaması istenen mailin devamı ise şöyle; "Lütfen! tepkisiz kalmayalım. Hem mesajı ileterek bilinçlenmeyi sağlayalım, hem de yetkili mercileri bilgilendirerek bu rezilliği durduralım. Allah ahirette 'Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?' diye sorduğunda; 'Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım' diyebilelim. Bilinir ki; Nemrud, Hz.İbrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; 'ne yapıyorsun?' diye. O küçük karınca der ki; 'yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum.' Ona denilir; 'ama senin taşıdığın su onu söndürmez.' Karınca şöyle cevap verir; 'Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.' Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız. Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum."

Grubun tartışılan şarkısının sözleri ise şöyle;

Ortada bir yanlış var

Yanlışı yapan yanar

Arkasında sandık var

Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık

Senin de başın yanar

Ortada bir yanlış var

Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna

Kandır beni, kandırsana

Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var

Devrilir başın yarar

Arkasında tezgah var

Lem yelid ve löp yutar

Senin de başın yanar

Ortada bir dergah var

Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna

Kandır beni, kandırsana

Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var

Gerçeği gören de var

Arkasında mercek var

Ve muhtelif sakıncalar

Senin de başın yanar

Ortada bir gerçek var

Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna

Kandır beni, kandırsana

Rezil kandırsana (CİHAN)

kaynak: http://www.haberalemi.net/102515_Dalga-Gecen-Duman-Grubunu-Duman-Ettiler.htm
Mesaj08.06.2009, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunu şarkıyı yaparken hiç mi utanmadınız duman grubu...Allah size ceza verir ama burada mı yoksa ahirette mi bilemeyiz...bu küstahlık : Evil or Very Mad
Mesaj08.06.2009, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

@honestemin e katılıyorum..Kuran'la dalga geçmeye kim cesaret edebilr ki?Gerçekten küstahlık!!! Evil or Very Mad
Önceki mesajları göster: