Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.06.2009, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu: 2.ABDÜLHAMİT [mutlaka okuyun]

Adı:2.Abdülhamit Han,
Lakabı;Kızıl Sultan
İdare tarzı:"AZAMİ MÜSAMAHA",
Alışkanlığı:yere abdestsiz basmamak..
Benimsediği akım:İslamcılık

Yaptığı işlerden sadece bir tanesi:
KENDİSİNE SÜİKAST DÜZENLEYEN ERMENİYİ İSTİHBARAT GÖREVLİSİ YAPMASI.

Bir dilaloğu:
BİR YAHUDİ:"BİZ SİZDEN TOPRAK SATIN ALMAK İSTİYORUZ.SATAR MISINIZ?"
ABDÜLHAMİT:"EVET SATARIZ."
BİR YAHUDİ:"KARŞILIĞINDA NE İSTİYORSUNUZ?"
ABDÜLHAMİT:"UĞRUNA VERDİĞİMİZ ŞEYİ."
BİR YAHUDİ:"UĞRUNA VEDİĞİNİZ ŞEY NEDİR?"
ABDÜLHAMİT:"ONCA ŞEHİDİN KANI.BUNU VERİRSENİZ ALIRSINIZ."

Hakkında söylenenler:
ALMAN DEVLET BAŞKANI BİSMARK:"DÜNYADA YÜZ GRAM AKIL VARSA BUNUN DOKSANI ABDÜLHAMİT’TEDİR."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK:"ABDÜLHAMİT TARZI İDARE AZAMİ MÜSAMAHADIR."
Mesaj14.06.2009, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

gercekten cok guzel , paylasimin icin tesekkurler .
Mesaj14.06.2009, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

rica..
Mesaj14.06.2009, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi veya kötü çok eleştirilmiştir...İnançlar hakikat düşmanları olarak, yalanlardan daha tehlikelidir.(Nietzsche)
Araştırmanızı tavisye ederim.Derin hükümdarlardan biri...
Mesaj14.06.2009, 14:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

emegine sağlık Wink
Mesaj14.06.2009, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
BİR YAHUDİ:"BİZ SİZDEN TOPRAK SATIN ALMAK İSTİYORUZ.SATAR MISINIZ?"
ABDÜLHAMİT:"EVET SATARIZ."
BİR YAHUDİ:"KARŞILIĞINDA NE İSTİYORSUNUZ?"
ABDÜLHAMİT:"UĞRUNA VERDİĞİMİZ ŞEYİ."
BİR YAHUDİ:"UĞRUNA VEDİĞİNİZ ŞEY NEDİR?"
ABDÜLHAMİT:"ONCA ŞEHİDİN KANI.BUNU VERİRSENİZ ALIRSINIZ."

Çok akıllıca bir cevap =)

Teşekkürler Wink

Mesaj14.06.2009, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu içerik doğrusa eminim ki dorudur birşey diyemem neden son omsnalı pdaşı abdülhamiti tahttan indirmek istediler?
Mesaj14.06.2009, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
bu içerik doğrusa eminim ki dorudur birşey diyemem neden son omsnalı pdaşı abdülhamiti tahttan indirmek istediler?

Son osmanlı padişahı değil.Ama tahttan indirildi.(ben öyle hatırlıyorum)
Mesaj14.06.2009, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

son osmanlı padişahı 6.vahdettin

biz burada neden 2.Abdülhamit'i tahtan indirdiler diye konu açmadık hiç alakası olmayan mesaj yazmışsınız ama kısaca sizin için bilgi topladım okuyunca eminim ki neden indirdiklerini analayacaksınız.

Necip Fazıl Bey rahmetlinin ifadesiyle: “Meşrutiyet, bir takim fikirsiz Makedonya kabadayılarının ruhuna gem takmış ve kör hamlelerini istismara yol bulmuş teşkilâtlı Yahudilik, Masonluk ve Dönmeliğin eseridir!..” İttihatçı çete bu şekilde İkinci Meşrutiyet hareketini başarmış fakat zamanın padişahı İkinci Abdülhamid Han’ı devirememişti!.. Hem Sultan Hamid, hem o dönemin devlet adamları iktidarda idi!.. Halbuki gaye, ne Kanun-u Esasî’nin (Anayasa) tekrar yürürlüğe girmesi, ne Meşrutiyet’in ilanı, ne de Meclis-i Meb’ûsân’ın açılmasıydı... Bunlar birer vasıta idi ve bu vasıtalardan istifade ile Sultan Hamid devrilecek, Padişahin İslâm âlemindeki hilâfet politikası yok edilecek, Devlet-i Aliyye yağma edilecekti...

Bize düşman ser kuvvetler bu gaye ile İttihatçı çete efradının elinden tutmuştu amma, Meşrutiyet’in ilanına, Meclis-i Meb’ûsân’ın açılmasına rağmen Sultan İkinci Abdülhamid Han hâlâ mevkiini muhafaza ediyordu. Üstelik millet çoğunluğuyla padişahı seviyordu, ordu, mühim ekseriyyeti ile Padişaha bağlı idi, “Hareket Ordusu” Kumandanı Mahmud Şevket Pasa, Meclis-i Meb’ûsân Baskanı Ahmed Rıza Bey’e söyle diyordu: “Ben maiyyetimdeki askeri, meşrutiyet ve padişahı kaldırmak isteyenleri te’dib edeceğiz (cezalandıracağız), Pâdişahın ve milletin cani tehlikededir diyerek buraya getirdim. Hal’in (Pâdişahı tahttan indirmenin) bizim tarafımızdan vuku’ bulacağını asker duyarsa isyan eder, mahvoluruz.”

ayrıca yahudiler bir gün Abdülhamit'e gelip Filistin'i para karşılığı satmasını isterler.
Abdülhamitte der ki:değil para dünya yı verseniz bile filistini gene vermem.

Abdülhamit bu kadar iyi bir padişah olduğu için ve büyük devletlerin sözünü dinlemediği için tahtan indirilmiştir. Wink
Mesaj15.06.2009, 07:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Son Osmanlı Padişahı Vahideddin'dir.