Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.06.2009, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Bing Google'ı korkuttu mu?

MS'un arama motoru Bing Google'ı korkuttu mu?

Google, Bing'den etkilenmediği söylüyor ama perde arkasında durumlar biraz daha farklı.

Bildiğiniz gibi Microsoft'un, merakla beklenen yeni arama motoru Bing yakın zamanda yayına geçmişti. Microsoft'un çok güvendiği Bing, bu güveni boşa çıkarmadı ve çok kısa bir zaman içerisinde ilk rakibini geride bıraktı. Özellikle bu son gelişmeden sonra tüm gözler Google'a çevrildi. Fakat Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Bing'den hiç etkilenmemiş gibi görünüyordu.
Fakat Google'dan gelen bir bilgi, perde arkasında durumun biraz daha farklı olduğunu ortaya koyuyor. İsmini vermek istemeyen bir Google çalışanı, Bing yayına başladıktan sonra Google'ın iki kurucusundan biri olan Sergey Brin'in Google ekibini topladığını ve Bing'in arama algoritmasını çözmeleri için onları görevlendirdiğini söyledi. Bunun ardından ise Brin Google'ın en iyi mühendislerine arama motorunda "acil geliştirmeler" hazırlamaları için görevlendirdi. Google çalışanı Sergey Brin'in çok nadiren günlük operasyonlara bu derece dahil olduğunun da altını çiziyor.
Mesaj17.06.2009, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Elbette kendilerine en yakın olan rakiplerini kontrol etmeliler..
Ama google şu an en iyi, ve internetin en ünlü markası..

Bing e baktım biraz , beni pek sarmadı, şimdilik google kadar iyi değiller ama
bakalım ilerde neler olacak...
Mesaj17.06.2009, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

emrederki yazmış:

Google Bing'e Göre Daha Hızlı.Ama Görünüm Açısından Bing'in Yanından Bile Geçemez Razz
Zaten Bing'in Yavaşlığı da İçerdiği Resim vs. Şeylerden Kaynaklanıyor Wink

Mesaj17.06.2009, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bing'in görselliği güzel ama site indexlemesi çok kötü.Sayfanın saçma span yerlerinden açıklama alıyor garip garip kelime yazdığında siten çıkıyor.

Google'ın önüne geçemez.
Mesaj17.06.2009, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

google bu şekilde gecemez ama zaman herseyı gösterecek Smile
Mesaj17.06.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beni bing de indexlemedi Razz google da ne iş ise artık Idea
Mesaj18.06.2009, 13:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

daha önce bir sürü arama motoru çıktı dediler "google'ın tahtını sallıcaz." Laughing
ama google hala google kardeşim... kıyamet kopmadıkça krizler çıkmadıkça google 1 numara kalır Very Happy Very Happy

Not : Başlık resimlerimdeki reklamı silmek yasaktır... Aksi takdirde gerekli işlem yapılacaktır....
Mesaj20.06.2009, 07:51 (UTC)    
Mesaj konusu: g

Googleye bazen çok kızıyoruM Arama yapdıgım zaman abartılı şekilde arama yapıyordu Ama bing de çok farklı şekilde arama yapıyor deneme yaparsanız anlaşılır

Örneğin incsoft aramsı googlede yapınca forum üyesi çıkıyor ama bing de farklı ve çok güzel
Mesaj20.06.2009, 08:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google kalitesini ortaya koyan bir firma ancak son zmanlar da indexleme konusunda gerçekten çok geri kalıyorlar bu durum bing de nasıl bilemem ama google özellikle de son zmanalarda popülerliğini kaybetmeye başladı.Tabi bu fikir bana göre arama sonuçlarında ki verilen sayılarında açıkcası gereçeği yansıtmadığını düşünüyorum.Arama sonuçları abartılıyor.Ama ne olursa olsun google kimseden korkmaz Mr. Green
Mesaj15.07.2009, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

emrederki yazmış:

ben de bazen bakıyorum...
bing 'in indexlemesi daha güncel..
bence google'ın artık bir rakibi var
Önceki mesajları göster: