Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.06.2009, 13:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Webmaster türleri benim görüşlerim

Arkadaşlar uzun diye okumayıp çıkacaklar bu sayfaya girmesin ama çok güzel bilgiler kaçıracaklarını bilsin Wink

Pagerank'ı yüksek sitelerden bizim sitemiz backlink(link) olursa bizim sitemizin pagerank'ında değişiklik olabilir!

Toplistlerde özellikle banneri olan siteler hit çekmedetir bunun nedeni ziyaretçi top listeyi gezdiğinde bannerler ilgisini çeker ve tıklarlar sizde hit kazanırsınız Smile

Bazı arkadaşlar vardır sitesini hiçbir top liste eklememiştir.Neden diye sorduğumuzda "pek güzel gözükmüyor " diyorlar.
Bende bunlardan biriydim neden güzel gözükmüyor size açıklayayım: eğer bannerleri hoş bir yere koyarsanız ziyaretçiniz güzel bulur.Sitelerin alt kısmı genellikle tercih edilir.Ama benim sitemde üst tarafa koydum ama güzel bir şekilde Wink

Birde bazı sitelerde görüyorum banner takas yapıyorlar ama 468x60 lık bannerlerle ama onlar şunu anlamıyor toplist zaten banner takas'ın daha gelişmişidir.

Birde benim hiç sevmediğim bir tür webmasterlar var.Adamın sitesi copyright'lı sitemizdeki bütün içeriği alıntı göstermek şartıyla gösterebilirsiniz yazıyor.Adam alıntı koymadan yazıyor.Buna emeğe resmen hakaret demek.Ama bunun sizin için iyi bir yanı var siteniz normal derecede biliniyorsa sizin sitenize girdikten sonra sitenizdeki konu anlatımları baktığında daha sonra alıntı göstermemiş siteye girince o konuyu görünce alıntı göstermemiş site ziyaretçinin gözünden düşer.

Bir tür daha varki bunu hiç bir webmaster sevmez bunun 3 derecesi var

1. si izinsiz tasarımını çalanlar
2. si izin verirmisin diyip biz izin vermeyince tasarımımızı çalanlar
3.si izinsiz tasarım ve içeriği çalanlar

Evt yazımın sonuna geldik ben içimden geçenleri yazdım
Eğer bunu okuyup bu yazıyı alıntısız bir yere yazacak biri varsa allaha emanet olsun Smile

Saygılar

HackerTechno(WePDeRSiM.Tr.Gg)
Mesaj18.06.2009, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarımı veya içeriği izinsiz kullananları şikayet ettiğimizde suçlu biz oluyoruz Razz
Mesaj18.06.2009, 14:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

sende doğru söylüyorsun tasarımı ilk önce onlar yapmışda biz çalmışız gibi gösteriolar..
Önceki mesajları göster: