Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.07.2009, 09:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Üyelik ve üyerin sze resm vieo gbi ekstrlar gnderesi burdaaa

arkadaşlar sitenize üyelik açmak istiyorsunuz ve üyelerin size mesaj,resim,video gibi şeyler göndermesini istiyorsununuz evet biz uğraştık ve tr.gg'de bir ilke imza attık.Şimdi vereceğim siteden hem üyelik hemde üyelerinizden msj alabilceksiniz ve daha fazla şeyler yapabileceksiniz.Resimli anlatabilseydim çok daha iyi olurdu ama yapamadım bundan dolayı özür diliyorum baylar bayanlar..

Öncelikle sitemizin adı hepinizin bildiği gibi www.jotform.com

Üyeliğiniz yoksa hemen üye olalım.Ardından hemen yeni bir form oluşturalım.Şimdi size aşamalı olarak anlatıcaklarımı yaparsanız bu bigilerde çok yararlanacaksınız..

1-)Üyelik Sistemi..

Önce sağ taraftaki menünün en üstündeki araç çubuğu bölümünü açıyoruz ve oradan 4 adet yazı kutusunu seçiyoruz sürükleyerek beyaz sayfaya geçiriyoruz..Daha sona seçtiğimiz kutulara çift tıklıyarak isim,soyisim,e-mail,k.adı gibi şyler yazıyoruz (Size kalmış)

Daha sonra Araç çubğunun altında bulunan bir başka menü özel araçları açarak şifre kutusunu sürükleyerek beyaz sayfaya atıyoruz ve onuunda adını şifre diye değiştiriyoruz.

İsterseniz yeniden araç çubuğuna giderek T yazan yeni yazı bölümünü sürekleyip beyaz sayfaya atın ve kurallarınızı yazın daha sonra onay çubuğunu alarak evet ediyorum yada etmiyorum gibi şeyler yazın (bunları yazmanınz için kutuya çift tıklayarak sağ menünün en altında çkan yazıları türkçeye çevirmeniz ggerekr)

Formunuzu bitirmek için Gönder yazan yere çift tıklayaak demin dediğim gibi onuda türkçeye çevirerek gönder yazıyoruz.

daha sonra beyaz sayfaya tıklıyoruz ve sağ menünün en altında çıkan yerde e-posta yazan yere mesajın nereye gelmesini istiyorsanız o adresi yazınız sonra kaydederek üyelik sisteminiz hazır peki üelerinizi nasıl hayata geçreceksiniz.

Bedava-siteme giriyorzu ve ekstraları değiştirden saklı sayfaları seçerek adını üye giriş olarak değiştiriyoruz ve loginleri yönetten size gelen mesaja göre kullanıcınızı sisteme kaydediyorsunuz..

2-)Üyelerin size msj ve resim göndermesi

Yine araç çubuğundan yazı kutusunu sürükleyerek beyaz sayfaya koyuuyoruz ve ismini konu başlığı olarak değiştiriyoruz.Daha sonrada yazı alanını sürüklüyoruz ve onunda adını konu diye değiştiriyoruz.Şimdi geldi sıra resim video gibi şeyleri göndermeye yarıyan dosya yükle butonunu sürüklüyoruz ve ismini değiştiriyoruzz yine gönder butuonunu sağ menünün en altında çıkan şekilde submit yazan yere gönder yazıyoruz tabikide mesajın gitmesi gereken mail adresinide..Daha sonra mailinize gelen mesajıda sayfanza geçiriyorsunuz ve üyeleriniz sizinle bilgi paylaşımında bulunabiliniyor.

Sitede braz daha gezerseniz çok daha iyi şeyler yapabilirsiniz söylediklerimin üzerine deneyerek kendi istediklerinizi katın elbet yapabileceksiniz.

www.kitaraporu.tr.gg Bilginin Web'teki yüzü..
Mesaj07.07.2009, 09:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Daha önceden paylaşılmıştı Wink

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj07.07.2009, 10:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Hmm

hhaberim yoqtu gerçekten :S
Önceki mesajları göster: