Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.07.2009, 08:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedel ödemeye hazır mısınız..?

Kadın gece uyanıyor ve kocasının yatakta olmadığını görüyor. Üzerine sabahlığını atıp, aşağıya iniyor. Kocası mutfakta oturmuş, önünde bir fincan kahve, derin düşüncelere dalmış görünüyor.
Gözlerinden süzülen iki damla gözyaşını elinin tersi ile silerken, kahvesinden de bir yudum alıyor.

- Hayırdır, gecenin bu saati aşkım? Nedir derdin? Diyor kadın.
Adam, kahvenin üzerinden ona bakarken;
- Hatırlar mısın aşkım, çıkmaya başladığımızda sen henüz 16 yaşındaydın! Ne kadar duygusal, ne kadar şevkat ve sevgi doluydun!

Kadının gözleri doldu;
- Evet tabii ki hatırlıyorum.

Kocasının sözleri gırtlağında düğümleniyordu;
- Hani arabanın arka koltuğunda babana basılmıştık!!
Adam devam etti;
- Ve silahı kafama dayayıp, ‘Ya kızımı alırsın, ya da 20 yıl hapislerde çürürsün!!’ dediğini.
Yumuşacık bir sesle ‘Hımmm’ dedi kadın..
Adam yanağından bir gözyaşı daha silip, sözlerine devam etti;
- Bugün çıkıyor olacaktım!!!

Aslında sıradan bir fıkra gibi geliyor insana, gülüp geçebiliriz. Ama üzerinde biraz düşünürsek olayın ne kadar acı olduğunu farkına varırız. Yanlış aldığımız bir kararın bedelini hayatımızla ödemek zorunda kalabiliriz. Bir anlık zevk uğruna ya da masumane bir deneyim yüzünden hayatımız kararabilir. Yaşadığımız deneyimin illaki cinsellikle ilgili olması gerekmiyor. Hayatın her alanında iyi ve kötü deneyimlerimizin mutlaka bir bedeli var. Eğer bedelini ödemeye hazırsak problem değil. Ama ‘Bir şey olmaz’ diye geçiştirmenin bedeli çok ağır olabilir, hatta fıkrada olduğu gibi 20 yıl mutsuz bir hayat sürebiliriz. Peki hiç hata yapmayacak mıyız? Yapacağız tabii ama bedeli bu kadar ağır olmamalı. Pişmanlığın bu kadarı da fazla.

Keşke demeyeceğiniz yıllar diliyorum....
Mesaj07.07.2009, 08:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

vayy cannıınaaa Shocked Surprised Surprised
Mesaj07.07.2009, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

www-kral yazmış:
vayy cannıınaaa Shocked Surprised Surprised

Very Happy
Mesaj07.07.2009, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç ve Doğru...
Mesaj07.07.2009, 16:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arabada Fırlamalık yaparsa böyle olur Very Happy.Ama ders çıkarmalıyız bu konudan.

Siteinin Yeni Sahibi PortableMedia.Tr.Gg
Önceki mesajları göster: