Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.07.2009, 11:27 (UTC)    
Mesaj konusu: Google'un işletim sistemi geliyor.

Google Chrome OS geliyor
Google'ın uzun süredir üzerinde uğraştığı web-tabanlı işletim sistemi kullanıcılara neler vaadediyor?

Son dönemde Google'un yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığıyle ilgili haberler doğru çıktı. Google'ın internet tarayıcısı Chrome tabanlı olacak bu işletim sistemine Google Chrome OS adı verildi. Netbook adı verilen platformlar için hazırlanılan işletim sistemi web-tabanlı olacak ve 2010'un ikinci yarısında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Diğer bir deyişle Google'ın computing tutkusu gerçeğe dönüyor.

Google yetkililerinden Sundar Pichai, Google Chrome OS'nin, gün içerisinde zamanının çoğunu internet başında geçirenler için hazırlandığını ve kişisel bilgisayar kullanımında yeni bir dönem başlatmayı hedeflediklerini söyledi. Tarayıcıda çalışan bir işletim sistemi aslında çok daha eski bir geçmişe sahip. Web'in yeni yeni yaygınlaştığı dönemden öncesinde, tarayıcılardan çalıştırılan bir işletim sistemi düşünülmüş, fakat gerekli altyapı sağlanamadığı için vazgeçilmişti.

Google Chrome OS, hız ve güvenlik konusunda "basit ve etkili" çözümler sunmayı vaadediyor.

Google Chrome OS'dan ilk görüntüler internete sızdı

Kaynak : shiftdelete.net
Mesaj14.07.2009, 11:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlısı olsun
Mesaj14.07.2009, 11:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
Hayırlısı olsun

Razz

Amin.!

Paylaşımın için teşekkürler.İnşallah bazı kusurları vardı onlarıda halletmişlerdir inşallah.