Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.07.2009, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Hukuk tarihinde bir ilk: "Cin'e dava açıldı"...Çin

Aşağı yukaru hepimizin link verdiği haber sitesinden aldım.

Suudi Arabistan'da hukuk dünyasını şoke eden bir gelişme yaşandı. Bir aile evlerinden hırsızlık yaptığı ve kendilerini taciz ettiği gerekçesiyle bir 'cin'e dava açtı.

Al Vatan gazetesinde yer alan habere göre Medine'nin 250 km yakınlarında yaşayan Suudi bir aile, mahkemeye hırsızlık ve taciz gerekçesiyle başvurdu. Ebu Abdullah isimli şahıs bir süredir telefondan tehdit aldıklarını, evlerindeki cep telefonlarının çalındığını, dışarı çıktıklarında kendilerine taş atıldığını ve çocuklarının korkutulduğunu söyleyerek mahkeye şikayette bulundu. Buraya kadar herşey normal seyrinde devam ederken yerel mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi'nin tüm bunları kimin yaptığını sormasıyla olay bambaşka bir boyut kazandı.

Abdullah ailesi hayatlarını kabusa çevirenin bir cin olduğunu söyledi. Aile üyeleri, 2 yıldır kendilerini rahatsız ettiğini iddia ettikleri cinden davacı oldular. Daha önce benzer bir durum yaşanmaması nedeniyle ne yapılacağına karar vermek mahkeme başkanına kaldı.

Mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi ailenin bütün üyelerinin aynı ifadeyi verdiğini zor olmasına rağmen olayın doğruluğunu teyit etmeleri gerektiğini belirterek davayı kabul etti. Salmi, "Zor bir dava ama konuyu dikkatle inceleyip olayı araştıracağız" dedi.

Aile, mahkeme tarafından dava sonuçlanana kadar geçici olarak başka bir eve taşındı. Şimdi merak konusu olan suçlu bulunması durumunda cine ne ceza verileceği.

Mesaj14.07.2009, 13:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haber için saol! İYi Yapmışlar!
Mesaj14.07.2009, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

vitaminlik yazmış:

Tam Okuduğunuzdan Emin Misiniz?
ÇİN'e Değil CİN'e Dava Açmışlar...

Mesaj14.07.2009, 15:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
vitaminlik yazmış:

Tam Okuduğunuzdan Emin Misiniz?
ÇİN'e Değil CİN'e Dava Açmışlar...

Ben de basta çin anlamıstım Mr. Green
Cınle dava ha Very Happy

Şeval deel,Şevval!
Mesaj15.07.2009, 12:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very Happy başlıkta en sonda Çin değil Cin yazacaktim. Çin çıkmış sadece. Very Happy
Mesaj15.07.2009, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyide saçma değilmi bir cine ceza :S nası bulacaklar nası edecekler :S
Mesaj15.07.2009, 13:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Onu da Onlar Düşünsün Very Happy
Mesaj15.07.2009, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

gülmekten öldüm