Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.07.2009, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Tunceli'de Cinnet Geçiren Asker...

Tunceli'de Cinnet Geçiren Komando Er Sedat Saka, Mevzide Nöbet Tuttuğu 2 Arkadaşını Şehit Ettikten Sonra İntihar Etti.

Tunceli 4'üncü Komando Tugayı Albay Suat Karadağ Kışlası'nda vatani görevini yapan Tokat nüfusuna kayıtlı piyade komando er Sedat Saka, gece saat 01.00 sıralarında 2 arkadaşıyla birliğin dış güvenliğindeki mevzide nöbet sırasında cinnet geçirdi. Er Sedat Saka, elindeki tüfekle nöbet arkadaşları Ordulu Yahya Köklü ile Kahramanmaraşlı Turan Yeter’i bir anda kurşun yağmuruna tuttu. Komando erler Köklü ile Yeter mevzide şehit olurken, Sedat Saka daha sonra aynı silahla başına tek el ateş ederek yaşamına son verdi.

TERÖRİST SALDIRI SANILDI

Tugayın dışındaki mevziden gece geç saatlerde duyulan silah sesleri PKK'lı teröristlerin baskını sanılarak Tugay içinde hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. Dışarıya çıkan jandarma özel harekat timleri, terör saldırısı olmadığını, ancak 3 erin yaşamını yitirdiğini belirledi.

Elazığ 8'inci KolOrdu Komutanlığı Askeri Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Askerlerin cenazeleri önce Tunceli Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı incelemenin ardından, cenazeler otopsi için askeri helikopterle Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Cenazelerin, otopsinin ardından memleketlerine gönderileceği belirtildi.

Mesaj16.07.2009, 06:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayatını kaybeden şehitlerimizden biri de kahramanmaraşlı..
Kahramanmaraş'ta son 2 gün içinde 2 şehit.Gerçekten çok üzücü.
Mesaj16.07.2009, 10:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:

Tunceli'de terör olaylarının en fazla rastlandığı şehir.

Mesaj16.07.2009, 12:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

bonjuan1 yazmış:
gokseen yazmış:

deniz sen ne yapamak istiyorsun anlamdim ki ben sen tuncelöisin bende mama sen tunceliyi kötüyorsun tuncelide terör diye birsey yok var ama en fazla olan il degil yani

Mesaj16.07.2009, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

orhan-dersimli yazmış:
bonjuan1 yazmış:
gokseen yazmış:

deniz sen ne yapamak istiyorsun anlamdim ki ben sen tuncelöisin bende mama sen tunceliyi kötüyorsun tuncelide terör diye birsey yok var ama en fazla olan il degil yani

Lütfen Forumda Düzgün Bir Türkçe Kullanınız.
Ayrıca Arkadaşımızın Tunceli'yi Kötülemek İstediğini Sanmıyorum...

Mesaj16.07.2009, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

kötülek istemese bile neden tunceli hakkinda neden öyle diyor peki en cok terörüm oldugu söylüyor

Mesaj16.07.2009, 13:17 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

terorist heryerdedır.bunun tuncelisi hakkarısı sırnagı yoktur.en cok dıye bırsey de yoktur.dersimde yasanan olaylardan dolayı karalamayın lutfen
Mesaj16.07.2009, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

O askeri şehit olan askeri burda toprağa verdik memleketimde hemşeriydik şehitdimizle burda toprağa verildi vatan sagolsun
Mesaj16.07.2009, 14:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilker haklisin ama dersim olan olayalar her yerde var ama deniz degine baksana ne demis bir dersimli olarak tunceli hakkinda böyle demesini kiniyorum ben

Mesaj16.07.2009, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

cinnet geçiren asker de bizim buralıymış, tokat nüfusuna kayıtlı diyor.
Mesaj16.07.2009, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yahya köklü şehidimizde buralıymış
Mesaj16.07.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

orhan-dersimli yazmış:
ilker haklisin ama dersim olan olayalar her yerde var ama deniz degine baksana ne demis bir dersimli olarak tunceli hakkinda böyle demesini kiniyorum ben

söylediklerimi yanlış tanımlıyorsun.Tunceli'yi kötülemek gibi bir niyetim yok benim
Neyse Tartışma ortamı olmasın!..

İyi Forumlar!.

Önceki mesajları göster: