Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.07.2009, 20:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Bodrum'da çöplük yangını!!

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Bodrum'da yaşamımı sürdürüyorum..evim merkezde..
Bodrumun çöplüğü bu akşam saatlerinde yanmaya başlamş..alevler ormanlık alana sıçrayınca yerleşim yerlerine kadar dayandı yangın.Ben balkondan rahatlıkla görebiliyordum alevleri.
Şu anda hala devam etmekte yangın..
Çok sayıda itfaiye yangın yerine gidiyor sürekli..
Azalmaya başladı umarım bir an önce söndürülür.

Mesaj23.07.2009, 21:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Üzüldüm, yine yanıyor ormanlarımız.Peki yangının senin bulunduğun yerleşim yerlerine gelmesi gibi bi ihtimal var mı ?
Mesaj23.07.2009, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

blockadecafe yazmış:
Üzüldüm, yine yanıyor ormanlarımız.Peki yangının senin bulunduğun yerleşim yerlerine gelmesi gibi bi ihtimal var mı ?

benim bulunduğum yerleşim yeri bodrum merkez...
yangın yeri çok net gözüküyor tepede..
bana gelme ihtimali yok fakat o civarda çok sayıda eve kadar yaklaşmıştı..
şu dakikalarda baya bir söndürüldü.

Mesaj23.07.2009, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet duydum gecmiş olsun.
Mesaj23.07.2009, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yangınla ilgili internette bi haber buldum :

Bodrum'da yangın
Muğla'nın Bodrum ilçesinde çöplükte başlayan yangın, ormanlık alana sıçradı. yangının, bölgedeki yerleşim alanlarına ulaşmasını engellemeye çalışılıyor.

Alınan bilgiye göre, Bodrum çöplüğünde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, rüzgarında etkisiyle kısa süre içinde ormanlık alana sıçradı.

Yangına yangın söndürme arazözleri, orman işçileri ve çevre belediyelere ait itfaiye araçları ile müdahale ediliyor. Ekipler, yangının bölgedeki yerleşim alanlarına ve Milas-Bodrum kara yoluna ulaşmasını engellemeye çalışıyor.

Yangına müdahale çalışmasına bölgede yaşayan vatandaşlar da katılıyor.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çöplükte başlayan ve ormanlık alana sıçrayan yangın devam ediyor.

İtfaiye araçları ve arazözlerin yangın bölgesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Bodrum-Milas kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Bodrum çöplüğünde belirlenemeyen nedenle başlayan ve rüzgarında etkisiyle kısa süre içinde ormanlık alana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Yangına 20'den fazla arazöz, 10 itfaiye aracı, orman işçileri, itfaiye ekipleri ve vatandaşlar müdahale ediyor.

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Ekipler, yangının bölgedeki yerleşim alanlarına ve Milas-Bodrum kara yoluna ulaşmasını engellemeye çalışıyor. İtfaiye araçları ve arazözlerin yangın bölgesine ulaşmasını sağlamak amacıyla bu kara yolu ulaşıma kapatıldı. İtfaiye araçları, yerleşim alanlarının bulunduğu istikamette önlem alıyor.

Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaptığı açıklamada, yangının rüzgarında etkisiyle ilerlediğine işaret ederek, ''Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak yangının yerleşim alanlarına ulaşmasını önlemeye çalışıyorlar. Yangının şu aşamada yerleşim alanlarına ulaşması söz konusu değil'' dedi.

Kaynak : haber7.com
Mesaj23.07.2009, 22:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

en çokta ormanı ev bilmiş hayvanlara üzülüyorum hepsi evinden ve canından oluyor Crying or Very sad
Mesaj24.07.2009, 07:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerbahcemix yazmış:
en çokta ormanı ev bilmiş hayvanlara üzülüyorum hepsi evinden ve canından oluyor Crying or Very sad

Crying or Very sad Crying or Very sad

Dün HaberTürk'te gördüm.Çöplükte çıkmış.Birde gece olduğu için rüzgarında etkisiyle gelmiş.Çok kötü oldu.Kaç hektar ağaç yandı... Crying or Very sad
Mesaj24.07.2009, 11:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

yine ciğerlerimiz yanıyor !! Sad

Önceki mesajları göster: