Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2009, 22:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
Arrow 1 nezaman bir kisi saygi kazandiysa
Arrow 2 nezaman biri kisi buyuk is basardiysa
Arrow 3 nezaman bir kisi örnek gösterildiyse
Arrow 4 nezaman bir kisi durusunda adam gibi adamsa

bazi kisimlar bu tarz kisileri cekememezlikten ibare laf atarlar bu yetmez iftira atarlar buda yetmez oyunlar kurup bir kisiyi sucluymus gibi göstermeye calisanlar olur bunlari bende yasadim ve basariyi elde eden herkeste Y_A_S_A_M_I_S_T_I_R

kimse cikip ulu ortada konusmasin derdinizmi var gidin adam gibi derdiniz olan kisiyle konusun cevrenizden veya baskalarindan destek bekliyerek forumun genelinde konusmayi herkes yapar

reklam,artistlik, matara,tukara,gösteris icin forumun ortasinda tartismayin bedava-sitem ailesinden olan herkes kimin ne oldugunu nerde nasil durdugunu iyi biliyor onun icn gösterise bilmem neye gerek yok

son kez diyorum TURKMAYASI ADAM GIBI ADAMDIR

uA1905uA@

çok güzel açıkladın .teşekkürler!.

bi aralar bazı kesimler bana da çeşitli yollarla komplolar fln kurmuştu.iftira atmıştı.turkmayasi arkadaşımız gerçekten çok değerli bir kişiliğer sahip.O senin dediğin gibi ADAM GİBİ ADAM!. Wink

Mesaj25.07.2009, 22:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

birsey unutmusum bunuda yazmasam bugun uyuyamam

Arrow turkmayasi örnekler arasina mi girmis helal olsun
Arrow turmayasi moderatörmü helal olsun

gelipte boyle genelde baskalarindan destek alarak herhangi bir kisiye kafa tutmaya calisan kisiler yüregi olmiyan kisilerdir

herhangi bir kisi turkmayasiyla bir alip veremedigimi var adam ol akili ol git turkmayasina sorununu anlat ona anlatamadinizmi ozaman gelin bana anlatin
turkmayasi moderatör oldugu icin cumlelerini yazarken cimbizla bazi yazilari alabilir neden bir moderatör örnek gösterildigi icin dimi arkadalsar

.............................................................................................

bos hava basmayin hava basmak istiyenler kösedeki petrole gitsin hava basin orda opmpa vardir
Laughing Laughing
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj25.07.2009, 22:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
bos hava basmayin hava basmak istiyenler kösedeki petrole gitsin hava basin orda opmpa vardir

Bu sözü size yakıştıramadım...

Bu konuyu destekleyenlerin amacında turkmayasını kötülemek ve onu rencide etmek yoktur ve olmaz.Biz yönetici grubuna ve webme türkiye sorumluularına seslendik.Ama amacımızda turkmayası neden mod olduda demekdik onu modluktan istifa etsin de.Bizim sorularımız webme yeydi.Ama siz hiç birşey okumadıgınız için rasgele cevap verdiniz.Son kurdugunuz anlamsız, aşalaıyıcı, rencide edici ve kırıcı sözlerden dolayı size kızgınım.
Mesaj25.07.2009, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Turkmaya'sının adam gibi adam olması vs. buna benzer şeylerle konunun bir alakası yok.
Ortada bir arkadaşımızın kazanılmış bir hakkı var.
Ve bu hak ondan alınarak başka bir üyeye hiçbir yarışma,seçme,eleme yapılmadan direkt veriliyor.
Sizce de burada bir haksızlık yok mu ?

Mesaj25.07.2009, 22:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

«Küçük insanlar, olayları; büyük insanlar, olguları konuşur.»

Konunun yine şahıslara, olaylara döküldüğünü; sorun hakkında değil de insanların savunuculuğunu/eleştiriciliğini yapıldığını gördüğüm için, kendi adıma bu konuyu bitiriyorum. Çünkü fayda yok. Çünkü sorduğum sorulara net cevaplar yerine yine kaçamak ve muallak cümleler... Sanki ÖSS sınavında matematik sorularını hazırlayıp da onca öğrenciye sıfır doğru çektiren öğretim üyeleri gibi hissettim kendimi. O kadar KAZIK MIYDI cevabını beklediğim sorular...

Açıkçası, Antispamteam'ın yazdıklarından başka dişe dokunur ve ciddi bir cevap alamadım. Çünkü konu, ÖRNEK SİTE KRİTERLERİ'nden çok sevgili Türkmayası'nın üzerine çekildi ve açıkçası bundan rahatsız oldum. Tabii kendi son yazmış olduğu mesajın da yine muallak ifadelerle dolu oldugunun da üstünü çizerek.

Oysa soru, çok basitti; Örnek-Site yarışmasının kriterleri nelerdir? Benim bilemdiğim, içerik ve kalite bakımından başka hangi kriterler vardı ki, ziyaretçiyi sitede tutan siteler yerine günlük hiti 500'ü bile bulmayan, rağbet görmeyen siteler bu yarışmada örnek site seçildi? Ve kendi sitem'den hangi üstün özellikleri vardı... Yani bu kadar mı zor bir soru???

Eleştirdiğim, kişiler ya da şahıslar değildi. Eleştirdiğim, yanlış politikalardı. Ve bu politikalara karşı savunduğum, forum'a hiç bir A üyesiyle, hiç bir B üyesiyle, hiç bir DİN ya da İDEOLOJİYLE bağıntısı olmayan bir BAKIŞ AÇISI; ya da başka bir deyişle PROFESYONEL YÖNETİCİLİK ANLAYIŞI'nın gelmesiydi. Tekrar ediyorum; değişmesini istediğim, eleştirisel yaklaştığım, ŞAHISLAR, KİŞİLER değil; TARAF TUTAN bakış açıları. Bunun zıddı ise, NÖTR olabilmek. Daha da açık yazayım; kendi ideolojisini KENDİNE SAKLAMAK! Çünkü tarafsız ve medeni olmak, bunu gerektirir.

Sorularıma yanıt alamadığıma göre; konuyu kendi adıma kapatıyorum. Dileyen, devam eder. Ama KİŞİLERE/ŞAHISLARA/KİŞİLERİN SAVCILIĞI ya da AVUKATLIĞINA soyunan bu konuşmalardan varılacak yer, sadece HİÇBİR YERDİR.

Ben, yine bu kısır tartışmalardan ve sorularımın muhataplarından çok 3., 4. ve 5. kişilerce ve o kadar da SAPTIRILMIŞ cevaplar geldiğini; yani gerçek muhatapların SADECE SUSKUNLUK'la yetindiğini/yetineceğini gördüğümden yine kendi köşeme çekilip sadece KENDİ SİTEM'LE İLGİLENECEĞİMİ beyan ediyorum. Her zaman olduğu gibi yani...

Sorunun muhatabı olan asıl kişilerden de ricam; artık zahmet edip cevap yazma lütfunda bulunmasınlar. TürkMayası'nın geçen konuda, ben sinirlenip formu takip etmeyi bıraktıktan sonra atılıma geçip "Sabrettim, ama dayanamayacağım. İste yazıyorum"vârî GEREKSİZ GÖRDÜĞÜM mesajı gibi yani. (Yaz kardeşim, ama muhatabın sinirlenip formu ve o konuyu izlemeyi bıraktıktan sonra değil! O gittikten sonra arkasından değil; kendi yüzüne karşı!)

Hani bir şeyler umut ediyor insan. BELKİ BİRŞEYLER DEĞİŞMİŞTİR diyor. DEĞİŞEBİLİR, milyonda bir umut ya, ne bileyim. Değişmemişti / Değişmez / Değişmeyecek / Değişmeyecekler-ler-ler, vini, vici BIDI!)

Sağlıcakla kalın.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj25.07.2009, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
Alıntı:

Bu sözü size yakıştıramadım...

Bu konuyu destekleyenlerin amacında turkmayasını kötülemek ve onu rencide etmek yoktur ve olmaz.Biz yönetici grubuna ve webme türkiye sorumluularına seslendik.Ama amacımızda turkmayası neden mod olduda demekdik onu modluktan istifa etsin de.Bizim sorularımız webme yeydi.Ama siz hiç birşey okumadıgınız için rasgele cevap verdiniz.Son kurdugunuz anlamsız, aşalaıyıcı, rencide edici ve kırıcı sözlerden dolayı size kızgınım.

degerli dostum eyer bir kusurum olduysa kusura bakmayin
yakistiramamana gelince haklisin bana yakismiyor
ben genelde hic böyle cümleler kullanmam kullamadim forumdaki butun atigim mesajlara bakarsaniz hic raslamazsiniz ben agzima hic bir zaman hakaret edecek sozler almadim kufur etmedim

benim hava basmayin hava basmak istiyenler kösedeki petrole gitsin hava basin orda opmpa vardir demem espiriydi yani araba tekeri iner hava doldurmak icin petrola gidip hava basar degilmi degerli kardesim

turkmayasina yükelenmek bosuna oldugu icin ve bundan dolayi rahatsizlik duydugumdan dolayi kalbimden o an oyle gecti
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj25.07.2009, 23:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gizliilimler

Kriterleri katıldığınız sitenizle biliyorsunuz.O zamandan bu yana Yönetim aynı kişiler değil, bunu da biliyorsunuz.dolayısıyla (illaki yani dememi istiyorsunuz) kurallar,kriterler değişebilir.

Oraya neden alındığımı bilmediğimi söylüyorum benden tüm forum hesap soruyor.BİLMİYORUM ise bilen birine (yönetime)sorulur diyorum tamam sorarım demiyorsunuz.
Kaçamak cevap vermiyorum.Sonuna düşünmeniz için görünmez ... koyuyorum.Devrik cümleler , ... larla konuşurum ben.

Nostaljide ben sen o derken ne demek istediğimi anlamamışsınız.

AYRICA BENİ DESTEKLEYEN ARKDAŞLARIMIN FORUMA YAZMAMASINI RİCA EDİYORUM.
nedenini bilirler

Mesaj25.07.2009, 23:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

birseyi unutum kim olursa olsun farketmez bosa kafa tutana kafa atarim demisimdir ve de diyorum ama bu deyimi de yanlis anliyan cikar ´bunu da biliyorum ben söyliyecegimi söyledim söylediklerim sanirim gercekler oldugu icin yaraya tuz basma misali oluyor

bin907 arkadasa gelince benim sözlerim hic bir sekilde ona yazilmis degildir acik ve net.... söylüyorum

iyi veya kötü farketmez ne yazilirsa yazilsin artik cevap yok
PEACE
Mesaj26.07.2009, 00:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence turkmayası arkadaşımızın oraya girmesinin en olası nedeni BedavaSitem in Almanya yöneticilerinin veya webme yöneticilerinin UĞRAŞMAMAK için en kaliteli moderatör sitesini seçmişler BENCE DAHA ANLAMLI BİR AçIKLAMASI YOK Wink
Mesaj26.07.2009, 09:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nedir bu kargaşa anlamakta zorluk çekiyorum.Ne,nedir yani Türkmayası örnek siteden kaldırılınca bütün bunLar gidecekmi.

Onun örnek olması sizi neden bu kadar rahatsız ediyor.Açıklama moderatör arkadaşımızdan gelmiş.Kendisinin haberı olmadan böyle birşey gerçekleştiğini gayet anlatmış.Bu kadar uzatmaya ne gerek var anlam getiremiyorum.

Örnek site olmus kimene kime zararı var?
Örnek siteden kaldırılırsa ne olacak herşey bitecek mi ? Kimler oh çeKecek ?

Sözüm meclisten dışarıdır kımseye hitap etmedim Wink

İyi forumlar.
Mesaj26.07.2009, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:
Merhaba

Bilgim, yetkim ve tüm 'ben'le yazıyorum(Bu yüzden birdaha birdaha konu hakkında cevap vermeyeceğim):
Arkadaşlarımın dediği gibi haberim olmadan örneklere alındım,haberim olmadan da örneklerden kaldırılabilirim..Ve
Hakan Bey, teknik ekibin istediğini söyledi.Kararın uygulanması için ; tüm yönetimin kararı gerekiyor bilmenizi isterim.
Israrla hala neden diyen arkadaşlarıma cevap vermeyeceğim ve bildiklerim bunlardır.Söyleyeceğim diğer sözler yukarıda maraşlının cümleleridir.

Hangi soruyu neden sorduğunuzu ve sorduklarınıza verdiğim yanıtlardan tatmin olmamışsınızdır.Bu yüzden dileyen Almanyaya hangi kritere göre seçildiğimi sorar.Ancak bunu üslubuna göre,tektek değil birleşerek yada temsilen aranızdan biri yapar.

Ve,Bedava-Sitemde geliştirilmesi gereken çok önemli konular varken neden sadece benim orada yer almam bazılarını rahatsız ediyor.(Sadece örnekler konusunda eleştiri yapanlaradır lafım)Örneklerde bulunanları şahıslarını ilgilendirir ama Bedava-Sitemde yapılan yenilikler hepimizi ilgilendirir ve yarar sağlar.Bu sebepten ister sitemi oradan kaldırtmak isteyin, ister yönetime sistemimize yenilik getirin deyin.. örnekler geçici,sistemde yapına yenilikler kalıcı ve en önemlisi kırılan kalplerdir

Ayrıca,
Diğer başlıkta yazdığım son iki pragraf doğru anlaşılmamış.Doğru yorumlayan bir kişi de göremedim.O yazımı anlamayan zaten açıklayacağım ikinci bir iki pragraflık yazımı hiç anlayamaz diyerek üzerinde durmayacağım.Sadece şunu söyleyeyim, çalıştım örneklere girdim diye idda etmedim.

Sevgiler

Bedava-Sitemin sorunlarını bizde görüyoruz bizde düşünüyoruz bizde üzülüyoruz...
açtığım özeleştiri başlıkları,bedava-sitemde birliği sağlama başlıkları bu konuya ne kadar önem verdiğimi gösterir zaten...
forumda çok olmadığınız için görmemeniz normaldir..(buda bedava-sitemin bir sorunu işte)

cevabı senden almak istiyordum aldımda...
gizliilimlerin dediği gibi asıl soru aslında hangi kriterlere göre seçilmesiydi fakat bunu sende bilmiyorsun...cunobag en üst yöneticiydi artık onunda yetkisi yok o nedenle bu sorununun cevabını öğrenmek için hakana mail atmamız gerekiyor...

fakat şöyle bir durum yaşandı: "örnek siteleri silinen bir arkadaşım turkmayası örnek olmuş benim silinen sitelerim yerine başka bir sitemin koyulmasını talep ediyorum dedi.."
hakan'da sen hazırla ben bildirim cevabını verdi...
üzerinden zaman geçti tekrar mail atıldı ve hakan bunu ben seçmiyorum yönetim bilir dedi...

bir gariplik yokmu ?
site sunuyoruz değerlendirme yapılmıyor bile..
ama site sunulmadan başka bir site hemde haberi olmadan seçiliyor...

şimdi turkmayası arkadaşımızın dediği gibi bedava-sitemde onca sorun varken bu sorunla uğraşıp uğraşmamada haklımıyız haksızmıyız anlayan anlamıştır diye umuyorum...turkmayasının örneklerde olmasının bana zararı yok ama hakkı yenen insanların hakkınıda ararım!

yaptığınız yorumlar ve verdiğiniz cevaplar için teşekürler...

Mesaj26.07.2009, 09:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

@uA1905uA

yazdıklrını şimdi gördüm...
kimsenin insanlığa laf atılmıyor..
bu başlık neden açıldı biliyormsuun ? bilsen zaten öyle cümleler yazmazdın...
kerimdj diğer başlıklatı olaylar için ayrı bir başlık açın orada konuşulsun dedi...
sadece ben sorunun cevabını merak etsem gider özel mesaj atardım benimle birlikte en az 6-7 kullanıcı merak ediyordu...

ancak okuma özürlü olduğumuz için konu başlığına göre yorum yapıp yok o adama laf atmayın bu adamı şöyle yapmayın gibi birçok cümle gördüm..böyle bir düşüncem olmadığı için hiçöbirine cevap verme gereği duymadım..
sana verme nedenimde diğerlerine örnek olması için..
lütfen konuyu baştan aşağı okuyun!
eğer yetmesse sorunuz varsa nostalji başlığınıda bir okuyun.

Mesaj26.07.2009, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Turkmayasi senin haberin yoksa senden cevap almakta ısrar etmiyoruz zaten. Biz genel sorduk ve bilen biri cevaplaması gerekir. Sen bilmiyorsun, aşağıya hakanla konuşmayı ekledim o da bilmiyor geriye birtek cuno kalıyor. O zaman ondan haber bekleyeceğiz.
İşte geçenlerde hakanla yaptığımız mailleşme:

Mesaj26.07.2009, 10:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki bu Teknik Destek nerde?
Mesaj26.07.2009, 10:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:

AYRICA BENİ DESTEKLEYEN ARKDAŞLARIMIN FORUMA YAZMAMASINI RİCA EDİYORUM.
nedenini bilirler

Arkadaşlar bu gözümden kaçmıştı...
bana birkaç kullnaıcı bu başlıkta adam toplayıp arkana destek alma vs. demişti..
bizim amacımız kavga gürültü değil!
konuyu okusaydınız anlardınız fakat!
ünlem koyuyorum...turkmayasının yazdıkları nedir ?
"beni destekleyen arkadaşlar" sözü..burada destek vs. yok..bizim sorumuz açık ve net turkmayasının örnek seçilmesi...bu başka site olsa yine arkasını arayacaktık...

turkmayası biz burada destek toplayıp insanları birbirine düşürmüyoruz...
fakat sen gruplaşma yapar gibi "beni destekleyen arkadaşlar vs. cümleleri yazıyorsun"...

unutma hiçbir cümlemde beni destekleyen arkadaşlar diye birşey yazmadım...
sonradan suçlu durumuna düşmek istemem..
herşeyi kuralına göre yaptık...

şu son cümlen "nedenini bilirler" kapalı bir mesaj...
umarım tahmin ettiğim şeyler değildir...
konu kapanmıştır burada bundan sonra cevaplarımızı almanyada arayacağız.
saygılar