Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.08.2009, 17:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar şuanda sadece ps ile tasarım yapıyoruz ilerde ise kendimiz kodları yazıcaz Very Happy

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj10.08.2009, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence iileride hiç bişi olmucak Mr. Green
Mesaj10.08.2009, 17:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam yazmış:
css kodunun ne olduğunu hala anlaşılmış değil..
şu saçmalık diye bahsedilen menü gizleme koduna bir bakalım:

Kod:
<style type="text/css">
<!--
td.nav {visibility:hidden;}
-->
</style>

ne yazıyor "style" yani görünüş,sitil,tasarım..
ne yazıyor "css" yani tasarımda tablodan çok daha sağlam ve kullanışlı olan bir kod..
ne yazıyor "hidden" yani gizli..
saçmalık değil gayet normal, kullanışlı bir css kodu..
hackerfriend'in verdiği kod da bir css kodu

Kod:
<style type="text/css">
li.nav_element{display: none;}
</style>

bu kodlar birbirinin aynısı, sadece birisi bedava-sitemin ice-blue için belirlediği css sınıfı diğeri ise css design için belirlenmiş css sınıfı..

ice-blue tasarımı üzerine uygulanan

Kod:
<style type="text/css">
td.nav{background-image:url(URL);}
td.nav:hover{background-image: url(URL);}
td.nav_heading{background-image:url(URL);}
td.sidebar_heading{background-image:url(URL);}
td.shouty{background-image:url(URL);} </style>

kodları da gördüğünüz gibi stil kodlarının arasında ve grubuda "css"..
yani bunlar da css tasarımdır..
hatta bunlar hazıra konmaktan değil bilinçli olarak css'yi siteye uygulamaktır..
bedava tasarım kullanarak çok iyi tasarlanmış siteleri sadece hayranlıkla izlersiniz ama kod bilginiz olursa hayranları olan siz olursunuz..

şimdi konuya gelelim ilk kim kullanmıştır css'yi bir oyun sitesi; bizden önce kurulmuş bir oyun sitesi kullanmıştır ama maalesef b-s'ye uzun zamandır uğramadığım için ismini hatırlamıyorum..
ice-blue üstünde css'yi güzel kullanan ve birçok kişiye dağıtan ve kullanan dostum naazimca'dır..
sanalcity'yi o zamanlar takip etmediğim ve tanımadığım için pek bilemiyorum.. ama daha sonra çok duyulan bir isim olduğunu hatırlıyorum..
ikiyol ise css'nin overflow kodunu ve div yapılanmasını sitesinde kullanarak tasarımcılara yol göstermiş, fenercafe yani bin907 ise bu overflow kodunu ve tasarımda renk ve grafik uyumu yeteneğini kullanarak birçok tasarıma imza atmıştır..
hackerfriend ise hazır tasarımları b-s'ye uygulamayı yaygınlaştırmış ve sitesinde benzerlerini dağıtmış ve anlatmıştır..
ama istemeyerek de olsa b-s kullanıcılarının "kendi emeği olmayan" bu tasarımları kullanıma sunmasıyla tasarımlarının üzerinden yapan kurum ve kişilerin isimleri silinmiş ve emek hırsızlığı başlamıştır ne yazık ki bundan en çok da hackerfriend ve bin907 etkilenmiştir..
aralarda benim tanımadığım kişiler gelip geçmiş olabilir 1-1,5 yıldır yokum burada sonuçta Razz
şimdi ise hyperend genç, yetenekli, başarılı, azimli bir tasarımcı dostumdur..
tabi burada kırmızıyla yazılmış olan herkes tasarımla b-s'ye büyük emek vermiştir, vermektedir..
css kodunu bilmek ve kullanmak ile herkese dağıtmak aynı olgu değildir..
dağıtan tanınır, en iyi bilen gizli kalır çoğu zaman..
aynı o bahsettiğim oyun sitesi gibi..

söyleyecek başka bişi yok sanırsam
Mesaj10.08.2009, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

söyleyecek başka bişi yok sanırsam

Bu Benim Lafım Laughing
Mesaj10.08.2009, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence flash tasarımlar yapılmaya baslanacak yakında. İnşaAllah olur. Wink
Mesaj10.08.2009, 19:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-world yazmış:
Bence flash tasarımlar yapılmaya baslanacak yakında. İnşaAllah olur. Wink

wix sayesinde amatör olarak yapılmaya başlandı ancak arama motorları flash'ı algılayamıyorlar..
o yüzden flash çok güzel gözükse de hiçbir anlamı yok site kurmanın Razz
marka olursanız işe yarar, bir firma, ünlü bir kişi gibi..
Mesaj10.08.2009, 19:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

olayın içine kendimi dahil etmiş gibi olmuim ama x))
ilk başlarda naazimca'nın red butterfly iceblue tasarımlarının kodlarını komple editleyip kendi kendime tasarımlar yapmışlığım var ki bu tasarımları yayınladığım sitem: yenitema. yenitema'dan da epey alıntı çalıntı yapıldığına göre onu saymak geldi içimden ve son olarak son sitem yine tasarım sitesi bunn özelliği herşeye rağmen bi şekilde güvenli bi ortamda hiç bi yerde olmayan tasarımları yayınlayabilme çabasıydı.
ayrıca sitede güzel bi ekip oluşturmayı düşünmüştüm temel amaç buydu aslında.
tasarımcılar ve grafikerler bişey beklemeden siteye tasarım yapacaklardı.
tamamen güven ilişkisiyle hepimiz bişeyler yapcaktık. ama 300'ü geçen üyenin yanında 3 tane tasarımcı vardı beni de katarsak.
toplamda bu sitemle 14 tane hiç bi yerde olmayan kısacası kendi yaptığım tasarım vardı 4 tane bi tasarımcı 1 tane bi tasarımcı yapmıştı. sonuç olarak tr.gg'de bunun yapılamayacağını anladım. öyle işte.
tr.gg'nin tasarım geçmişi konusunda fikrim var yani benim de biraz tabi ilk kim css kodunu yazmış sitesine onun istatistiğini tutmuşluğum yok.
fenercafe, naazimca, kerimdj, selin bu konuda tr.gg'de girişimde bulunanlar oldu sanırım. hackerfriend de biraz daha sonraları sanki baya bişeyler yapmaya başladı gibi geliyo. tabi keşke free template wordpress joomla drupal bilmem ne diye hiç getirmemiş olsun isterdim xD

Mesaj10.08.2009, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
olayın içine kendimi dahil etmiş gibi olmuim ama x))
ilk başlarda naazimca'nın red butterfly iceblue tasarımlarının kodlarını komple editleyip kendi kendime tasarımlar yapmışlığım var ki bu tasarımları yayınladığım sitem: yenitema. yenitema'dan da epey alıntı çalıntı yapıldığına göre onu saymak geldi içimden ve son olarak son sitem yine tasarım sitesi bunn özelliği herşeye rağmen bi şekilde güvenli bi ortamda hiç bi yerde olmayan tasarımları yayınlayabilme çabasıydı.
ayrıca sitede güzel bi ekip oluşturmayı düşünmüştüm temel amaç buydu aslında.
tasarımcılar ve grafikerler bişey beklemeden siteye tasarım yapacaklardı.
tamamen güven ilişkisiyle hepimiz bişeyler yapcaktık. ama 300'ü geçen üyenin yanında 3 tane tasarımcı vardı beni de katarsak.
toplamda bu sitemle 14 tane hiç bi yerde olmayan kısacası kendi yaptığım tasarım vardı 4 tane bi tasarımcı 1 tane bi tasarımcı yapmıştı. sonuç olarak tr.gg'de bunun yapılamayacağını anladım. öyle işte.
tr.gg'nin tasarım geçmişi konusunda fikrim var yani benim de biraz tabi ilk kim css kodunu yazmış sitesine onun istatistiğini tutmuşluğum yok.
fenercafe, naazimca, kerimdj, selin bu konuda tr.gg'de girişimde bulunanlar oldu sanırım. hackerfriend de biraz daha sonraları sanki baya bişeyler yapmaya başladı gibi geliyo. tabi keşke free template wordpress joomla drupal bilmem ne diye hiç getirmemiş olsun isterdim xD

Aslında Doğru Söylüyorsun O Zaman İnsanlar Kendileri Yaparlardı Razz
Mesaj10.08.2009, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskiden bedava-sitem küçük bi köy gibiydi ya sanki.
herkes birbirini bilirdi, kimin sitesinde ne var herkes takip eder herşeydn haberdar olunurdu yani böyle bişey. mesela pagerank güncellemeleri olduğunda benim girip ne olmuş diye takip ettiğim belli başlı siteler vardı:
htmlkod, naazimca, htmlmekani ve kendi sitelerim ama bu 3'ünü kesin kontrol ederdim x))
hatta fenercafe'nin silindikten sonra pr4 olduğuna kadar bilirim x))
bu eski bedava-sitem'de ben daha çok naazimca'ya duyulan bi minnet hatırlıyorum. tasarımların homepage-baukasten'den geldiğini de keşfetmiştim xD konu giderek sapıyo gibi ama bu tr.gg'nin bana gerçek hayatta da büyük getirileri oldu inanın ya da inanmayın xD insan kendini vererek neyle ilgileniyosa hem o işte usta oluyo hem kendi kişiliğinde yol katediyo. böyle bişeyler xD

Mesaj10.08.2009, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
herkes birbirini bilirdi, kimin sitesinde ne var herkes takip eder herşeydn haberdar olunurdu yani böyle bişey. mesela pagerank güncellemeleri olduğunda benim girip ne olmuş diye takip ettiğim belli başlı siteler vardı:
htmlkod, naazimca, htmlmekani ve kendi sitelerim ama bu 3'ünü kesin kontrol ederdim x))
bu eski bedava-sitem'de ben daha çok naazimca'ya duyulan bi minnet hatırlıyorum. tasarımların homepage-baukasten'den geldiğini de keşfetmiştim xD konu giderek sapıyo gibi ama bu tr.gg'nin bana gerçek hayatta da büyük getirileri oldu inanın ya da inanmayın xD insan kendini vererek neyle ilgileniyosa hem o işte usta oluyo hem kendi kişiliğinde yol katediyo. böyle bişeyler xD

Gerçekten çok güzel konuşmuşsun. Eskiden b-s küçük bir köy gibiydi. Şimdi üyeler çoğalınca köyden indim şehire misali oldu. Very Happy
Mesaj10.08.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

web-expert yazmış:
csstore yazmış:

Gerçekten çok güzel konuşmuşsun. Eskiden b-s küçük bir köy gibiydi. Şimdi üyeler çoğalınca köyden indim şehire misali oldu. Very Happy

puhaaa xD aynen öyle

Mesaj10.08.2009, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

web-expert yazmış:
csstore yazmış:

xD
Mesaj10.08.2009, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laughing
Mesaj11.08.2009, 03:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba değerli arkadaşlar;

Kendimi övmekten nefret ederim ancak burada benimde hakkım var. ilk olarak CSS design hakkındaki bilgi ve tasarımları Davids89 diğer adıyla byperçin sonrada benim yaptım. Ama bu bahsettiğiniz kullanıcılar bizden önce ice blue ve red tasarımlarını yapıyorlardı. Lütfen emeğe saygı...

Tüm Bedava-Site(m)'e iyi günler diliyorum...
Mesaj11.08.2009, 07:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

hazax yazmış:
Merhaba değerli arkadaşlar;

Kendimi övmekten nefret ederim ancak burada benimde hakkım var. ilk olarak CSS design hakkındaki bilgi ve tasarımları Davids89 diğer adıyla byperçin sonrada benim yaptım. Ama bu bahsettiğiniz kullanıcılar bizden önce ice blue ve red tasarımlarını yapıyorlardı. Lütfen emeğe saygı...

Tüm Bedava-Site(m)'e iyi günler diliyorum...

Sanmıyorum Hazax... Davids89 ıceblue tasarımlar yapıyordu. Hatta free tasarımlar'la uğraşıyodu yani tablo ile yapılan veya ps ile yapılan tasarımlar yapamıyodu. Hatta bi keresinde bana free tasarımı düzenlememi bile teklif etmişti. Razz